Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> TURİZM 22 Ağustos 2019, Perşembe 14:26
banner

Üstel ve Ersoy bir araya geldi... "Önceliğimiz yabancı turist ziyaretinin artırılması"

Üstel ve Ersoy bir araya geldi... Önceliğimiz yabancı turist ziyaretinin artırılmasıTC Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy KKTC’deki temasları çerçevesinde ve Çevre Bakanı Üstel ile görüştü. Birlik ve beraberlik mesajı verilen görüşmede “önceliğin yabancı turist ziyaretlerinin artırılması” vurgusu yapıldı.
Paylaş  
61
58
62
0

Turizm ve Çevre Bakanı Ünal Üstel, KKTC’de temaslarda bulunan Türkiye Cumhuriyeti (TC) Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy ile görüştü.

Baş başa görüşen iki mevkidaş daha sonra iki ülkenin heyetleri arasında gerçekleşen toplantıya başkanlık etti. Turizm ve Çevre Bakanı Ünal Üstel, TC Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy ve heyeti onuruna öğle yemeği de verdi.

ÜSTEL: “GÖRÜŞ ALIŞVERİŞİNDE BULUNACAĞIZ” 

Bakanlıktaki görüşmede ilk sözü alan Başbakan Vekili, Turizm ve Çevre Bakanı Ünal Üstel, Ersoy ve heyetini ülkede ağırlamaktan mutluluk duyduklarını söyledi.

Ersoy’un turizmin içinden biri olduğunu da anımsatan Üstel, TC Kültür ve Turizm Bakanının KKTC’yi yakından tanıdığını, sıkıntıları da iyi bildiğini kaydetti.

Üstel, Ersoy ile görüş alışverişinde bulunacaklarını, bakanlıları arasında yaşanan bazı sıkıntıları ele alacaklarını söyledi.

ERSOY

Konuk Bakan Nuri Ersoy, ev sahipliğinden dolayı Üstel’e teşekkür etti.

“TANITIM VE ULAŞIM POLİTİKASININ KALICI VE SÜRDÜRÜLEBİLİR OLMASI ÖNEMLİ. BU STRATEJİ ÜZERİNDE ÇALIŞACAĞIZ”

Turizm Bakanı Üstel’in Ankara ziyaretinde başlattıkları bir çalışmaya işaret eden Ersoy, “İki strateji üzerine yoğunlaşma kararı aldık. Biri ulaştırmanın iyileştirilmesi, diğeri de tanıtımla ilgili strateji oluşturulması. Önceliğimiz yabancı turist ziyaretinin artırılması. Tanıtım ve ulaşım politikasının kalıcı ve sürdürülebilir olması önemli. Bu strateji üzerinde çalışacağız. Türkiye Cumhuriyeti olarak bu çalışmaya desteğimiz tamdır”  şeklinde konuştu.

“KKTC’NİN TÜRKİYE’NİN RÜZGARIYLA BERABER TURİZM PASTASINDAN PAY ALMASI İÇİN GEREKLİ ÇALIŞMALARI VE STRATEJİLERİ BİRLİKTE OLUŞTURUP HAYATA GEÇİRECEĞİZ… HEDEF 2020…”

Türkiye’nin turizmin geliştirilmesi için kendi içinde bazı birimler kurduğunu, bu konuda deneyimli olduklarını belirten Ersoy,  “Biz Türkiye’de ortaya ciddi ve yeni hedefler koyduk. 2023’e kadar 75 milyon turist 65 milyar dolar turizm geliri hedefliyoruz. Benzer bir çalışmanın KKTC Turizm ve Çevre Bakanlığı ile yapılması, KKTC’nin  de bizim rüzgarımızla beraber turizm pastasından pay alması için gerekli çalışmaları ve stratejileri birlikte oluşturup hayata geçireceğiz” dedi.

Konuk Bakan, Kuzey Kıbrıs’ın turizm potansiyelinin dünyada tanıtılması için bir dizi hamleyi planlayıp 2020 itibarıyla hayata geçirmeyi hedeflediklerini de vurguladı.

“KÜLTÜR VE TURİZM PROTOKOLÜNÜN EYLÜL’DE TAMAMLANMASI İÇİN ÇALIŞIYORUZ”

TC Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, “Eylül ayı içinde tamamlamaya çalıştığımız kültür ve turizm protokolü var. Onu da hayata geçireceğiz” dedi.

Ersoy, “Kıbrıs’ın büyük bir ekonomik değeri var. Önemli olan turizm değerlerinin ekonomiye daha iyi şekilde katılını sağlamak” şeklinde konuştu.

Görüşmede,  TC Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Serdar Çam, Vakıflar Genel Müdürü Adnan Ertem, TİKA Başkanı Serkan Kayalar, Yurtdışı Türkler ve Akrabalar Toplulukları Başkanı Abdullah Eren, Kültür Varlıkları Genel Müdürü Gökhan Yazgı, Yatırım İşletmeleri Genel Müdür Yardımcısı Neşe Çıldık da hazır bulundu.

Heyete TC Lefkoşa Büyükelçiliği Maslahatgüzarı Ayşe Zeybek, Bakan Üstel’e de Bakanlık Müsteşarı Mustafa Erişmen ve daire müdürleri eşlik etti. 


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
4
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner

Orhan Tolun, KITSAB Başkanı oldu
image KITSAB Başkanlığı'na Orhan Tolun getirildi.
Turizme hizmet içi eğitim maratonu başladı; sırada turizm koleji var!
image KITOB tarafından KREDO Academy ile işbirliği içerisinde gerçekleştirilen 2019 - 2020 Yılı Hizmet İçi Eğitim Programı başladı.
KITOB üyesi tüm otellerin Ekim ayı doluluk oranı yüzde 64
image Kıbrıs Türk Otelciler Birliği (KITOB) üyesi tüm otellerin Ekim ayı doluluk oranı ortalaması yüzde 64 olarak açıklandı.