Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> TURİZM 27 Ağustos 2019, Salı 09:37
banner

Turizm Bakanı Üstel: "Yeni hedef 2 milyon turist, 2 milyar dolar"

Turizm Bakanı Üstel: Yeni hedef 2 milyon turist, 2 milyar dolarTurizm ve Çevre Bakanı Üstel, T.C. Kültür ve Turizm Bakanı Ersoy'un KKTC ziyaretini değerlendirdi. Turizmde yaşanan sıkıntılar üzerine çalışmalar yapıldığını belirten Üstel, "1 milyon turist, 1 milyar dolar" hedefinin aşıldığını söyleyerek yeni hedefin "2 milyon turist 2 milyar dolar" olduğunu söyledi.
Paylaş  
82
79
82
0

Kıbrıs Postası – Rahmican Çalışkan

Turizm ve Çevre Bakanı Ünal Üstel, geçtiğimiz gün TC Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy'un ülkemize yaptığı ziyaretin içeriği ve çalışmalar hakkında açıklama yaptı.

Üstel, turizm sektörünün uzun zamandan beri sıkıntı içerisinde olduğunu işaret ederek, "Ekip arkadaşlarımız ile birlikte bu sorunların çözülmesi için çalışmalar yaptık" dedi.

Elde ettikleri verileri sektör temsilcileri ile paylaşarak Ankara ziyareti yaptıklarını söyleyen Bakan Üstel, "Ankara'da mevkidaşımdan yardım talep ettik. Bizim kendisine aktardığımız konular için çalışma yaptılar. Dolayısıyla uzun bir toplantı yaptık" ifadelerini kullandı.

Ülkemizin en büyük sorununun ulaşım olduğunu vurgulayan Üstel, "Ulaşımdaki bilet fiyatlarındaki pahalılık turizmi etkileyen faktörlerin başında geliyor. Ayrıca turizmde gerekli bütçe olmayışından dolayı gerekli tanıtımı yapamamamız. Bu vesile ile Ersoy'a işbirliği talep ettik" dedi.

Turizm ve Çevre Bakanı Ünal Üstel, sözlerinin devamında şunları kaydetti:

"Temennimiz 2020'de bilet fiyatlarındaki ucuzlamayı görmüş olmak. Önümüzdeki günlerde Ankara'ya yine bir ziyaret gerçekleştirip, Ersoy ile bir araya geleceğim. Türkiye'den KKTC'ye gelecek olan 3. ülke vatandaşı turistlerin vizelerinde yumuşatma için çalışma yapacağız.

Önceki hedefimiz olan 1 milyon turist, 1 milyar dolar hedefine ulaştık, şimdiki hedefimiz de 2 milyon turist, 2 milyar dolar."


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
5
 
0
 
1
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner

Orhan Tolun, KITSAB Başkanı oldu
image KITSAB Başkanlığı'na Orhan Tolun getirildi.
Turizme hizmet içi eğitim maratonu başladı; sırada turizm koleji var!
image KITOB tarafından KREDO Academy ile işbirliği içerisinde gerçekleştirilen 2019 - 2020 Yılı Hizmet İçi Eğitim Programı başladı.
KITOB üyesi tüm otellerin Ekim ayı doluluk oranı yüzde 64
image Kıbrıs Türk Otelciler Birliği (KITOB) üyesi tüm otellerin Ekim ayı doluluk oranı ortalaması yüzde 64 olarak açıklandı.