Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> TURİZM 20 Eylül 2019, Cuma 11:48
banner

Üstel: "Anavatan Türkiye ile etkin tanıtım ve ulaşım politikası oluşturuyoruz"

Üstel: Anavatan Türkiye ile etkin tanıtım ve ulaşım politikası oluşturuyoruzKuzey Kıbrıs Turizm İşbirliği Toplantısı Ankara'da düzenlendi. Turizm Bakanı Üstel, Turizm İşbirliği Toplantısı'nda, Ankara'daki turizm paydaşları ile bir araya geldi.
Paylaş  
78
78
78
0

banner

Turizm ve Çevre Bakanlığı tarafından, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin tanıtım etkinliği kapsamında, “Kuzey Kıbrıs Turizm İşbirliği Toplantısı” Ankara’da gerçekleştirildi. Ankara’daki acente ve tur operatörleri ile gerçekleşen toplantıya KKTC’den turizm paydaşları da katıldı.

Turizmciler ile yapılan 2 saatlik toplantının ardından Kıbrıs’a özgü lezzetlerin de tanıtıldığı bir resepsiyon düzenlendi. Resepsiyona Başbakan Ersin Tatar ile TC Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay da katıldı.

Daha önce İstanbul’da başlatılan ve oldukça verimli geçen işbirliği toplantısı ve tanıtım etkinliği bu kez Türkiye’nin başkenti Ankara’da düzenlenerek, Türkiye pazarındaki etkin tanıtım politikası sürdürülüyor.

KKTC turizminin sorunlarını, turizm sektörünün yaşadığı sıkıntıları ve ülke turizminin 2020 yılında hedeflenen seviyelere gelebilmesi için bu toplantıyı düzenlediklerini belirten Üstel, 2019 yılında yaşanan düşüşü 2020 yılında kapatarak çıtayı daha yukarılara çıkarmak istediklerini belirtti.

Turizm ve Çevre Bakanı Ünal Üstel’in açılış konuşmasının ardından, toplantıya geçildi.

Yaklaşık 2 saat süren toplantıda Bakan Üstel, sektör temsilcilerinin karşılaştıkları sorunları, görüş ve önerilerini tek tek dinledi, cevap verdi.

Ankara ve bölgesinden bir çok acente ve tur operatörünün katıldığı toplantıda, Kuzey Kıbrıs destinasyonunun iyileştirilmesi yönünde fikir alışverişinde bulunuldu.

Bakan Üstel, toplantıya kayılan turizmcilere Kuzey Kıbrıs turizmini ön plana çıkarmalarını ve Anadolu insanına yabancı dünya ülkelerini pazarlama yerine Kuzey Kıbrıs’ pazarlamaları yönünde çağrıda bulundu.

Akdeniz bölgesinde bulunan ada ülkeleri içerisinde en değerli adanın Kıbrıs adası olduğunu belirten Üstel, adanın güzelliklerini ve kültürünü keşfetmek için en az 1 kez herkesin Kuzey Kıbrıs’ı görmesi gerektiğini söyledi.

Üstel, kapalı Maraş konusunda da açıklamalarda bulunarak şuanda KKTC hükümetinin envanter çalışması yaptığını, daha sonra bölgeyi turizme kazandırma yönünde düşünceleri olduğunu belirtti.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
5
 
0
 
1
 
0
 
1
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner

Üstel: "Nisan 2020'de Girne Antik Limanı'nı çekim merkezi haline getireceğiz"
image Turizm ve Çevre Bakanı Ünal Üstel BRT Haber Merkezi programında Levent Kutay'ın sorularını yanıtladı. Üstel, "Nisan 2020'de Girne Antik Limanı'nı çekim merkezi haline getireceğiz" dedi.
Güney Kıbrıs'a seyahat edenlerin sayısı Ağustos 2019'da arttı
image Güney Kıbrıs'a bu yılın Ağustos ayında seyahat edenlerin oranı yüzde 1,7 artarak 745.277 kişi oldu.
Çağıner: "Turizmde açlığı giderecek proje bir türlü gündeme alınamadı"
image Lokomotif sektör turizmde "yerel istihdam açlığı" olduğuna dikkat çeken Otelciler Birliği Başkanı Çağıner'e göre, bu açlık “turizm koleji” projesiyle ortadan kalkacaktı, fakat "turizmde açlığı giderecek proje bir türl...