Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> SAĞLIK 18 Mart 2016, Cuma 07:59
banner

Dizdarlı: "Kürtaj turizminde en büyük pazar KKTC"

Dizdarlı: Kürtaj turizminde en büyük pazar KKTCLefkoşa Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi Başhekim Yardımcısı Dr. Bülent Dizdarlı, kürtaj turizminde en büyük pazarın KKTC olduğunu söyledi. Girne Ada Hospital’de ortaya çıkan kürtaj skandalının olayın sadece küçük bir kısmı olduğuna inandığını ifade eden Dizdarlı, yasadışı operasyonların mafya çatısı altında ilerleme ve başka merkezlerde de yapılıyor olma ihtimaline dikkat çekti.
Paylaş  
38
56
39
1

Ada TV’de Cem Kar’ın sunduğu Günaydın Ada programına konuk olan Lefkoşa Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi Başhekim Yardımcısı Dr. Bülent Dizdarlı, yasadışı kürtaj olayı ile ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Kürtaj turizminin organize bir şekilde, mafya çatısı altında yürütüldüğünü dile getiren Dizdarlı, kürtaj olaylarının KKTC’ye yönelmesinin nedeninin ise Türkiye’de kürtajla ilgili süren tartışmalar olduğunu kaydetti.

Dizdarlı, Türkiye’de yasal süre olan 10 haftalık gebeliği aşmış kişilerin KKTC’ye yönlendirildiğini ve Türkiye gazetelerinde KKTC’ye kürtaj turizmi yapıldığına dair ilanlar dahi yayımlandığını belirtti.

 En büyük kürtaj turizmi pazarının KKTC olduğunu anlatan Dizdarlı, Girne Ada Hospital’de ortaya çıkan kürtaj skandalının olayın sadece küçük bir kısmı olduğuna inandığını belirtti.


banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
1
ONAY BEKLEYENLER
1
18 Mart 2016, Cuma
fayik bilir         - isgele-istanbul
yahu bulent bey buisleri yapanlarin isimlerini vererek desifre etsene gendilerini yok bana senda siyasetciler gibi gonusmaya basladin

banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Sesinizi kaybetmek istemiyorsanız bu alışkanlıklarınızdan vazgeçmelisiniz
image Sesin incelmesi, kalınlaşması, çatallanması, yorulması ve titremesi, hatta kimi zaman hiç çıkmaması… Özellikle sonbahar ve kış aylarında sıkça görülen ses kısılmasının pek çok nedeni olabiliyor.
Güllüelli: "Anne karnındaki bebek, annenin doğru beslenmesinden etkileniyor"
image Girne Amerikan Üniversitesi (GAÜ) Öğretim Üyesi Dr. Emine Güllüelli, çoçuklarda obezitenin ileri ki yaşlarda diyabete, kalp damar hastalıklarına ve kansere zemin hazırlayabileceğine dikkat çekerek, beslenmenin bu konu...
KKTC'nin ilk kadın sağlığı haritası için 8 bin kadın taranıyor
image KKTC'de yaşayan 8 bin kadını kapsayan projeyle, ülkenin ilk kadın sağlığı haritası oluşturuluyor.