Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> SAĞLIK 18 Mart 2016, Cuma 07:59
banner

Dizdarlı: "Kürtaj turizminde en büyük pazar KKTC"

Dizdarlı: Kürtaj turizminde en büyük pazar KKTCLefkoşa Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi Başhekim Yardımcısı Dr. Bülent Dizdarlı, kürtaj turizminde en büyük pazarın KKTC olduğunu söyledi. Girne Ada Hospital’de ortaya çıkan kürtaj skandalının olayın sadece küçük bir kısmı olduğuna inandığını ifade eden Dizdarlı, yasadışı operasyonların mafya çatısı altında ilerleme ve başka merkezlerde de yapılıyor olma ihtimaline dikkat çekti.
Paylaş  
39
58
42
1

Ada TV’de Cem Kar’ın sunduğu Günaydın Ada programına konuk olan Lefkoşa Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi Başhekim Yardımcısı Dr. Bülent Dizdarlı, yasadışı kürtaj olayı ile ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Kürtaj turizminin organize bir şekilde, mafya çatısı altında yürütüldüğünü dile getiren Dizdarlı, kürtaj olaylarının KKTC’ye yönelmesinin nedeninin ise Türkiye’de kürtajla ilgili süren tartışmalar olduğunu kaydetti.

Dizdarlı, Türkiye’de yasal süre olan 10 haftalık gebeliği aşmış kişilerin KKTC’ye yönlendirildiğini ve Türkiye gazetelerinde KKTC’ye kürtaj turizmi yapıldığına dair ilanlar dahi yayımlandığını belirtti.

 En büyük kürtaj turizmi pazarının KKTC olduğunu anlatan Dizdarlı, Girne Ada Hospital’de ortaya çıkan kürtaj skandalının olayın sadece küçük bir kısmı olduğuna inandığını belirtti.


banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
1
ONAY BEKLEYENLER
1
18 Mart 2016, Cuma
fayik bilir         - isgele-istanbul
yahu bulent bey buisleri yapanlarin isimlerini vererek desifre etsene gendilerini yok bana senda siyasetciler gibi gonusmaya basladin

banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Tabipler Birliği: "Ülkede antibiyotik kullanımında büyük sorunlar var"
image Kıbrıs Türk Tabipleri Birliği, Koruyucu Hekimlik ve Halk Sağlığı Sorumlusu Dr. Emre Y. Vudalı, ülkede antibiyotik kullanımı konusunda büyük sorunlar bulunduğu uyarısı yaptı.
"Bazı kurul ilaçları artık devlet hastanesi eczanelerinden alınabilecek"
image Sağlık Bakanlığı, İlaç Kurulu kararıyla hastalara verilen bazı ilaçların pazartesinden itibaren hastane eczanelerinden alınabileceğini açıkladı.
"Kalp hastalıkları olanlar bu aylarda daha dikkatli olmalı"
image Soğuk havalarda kalp atım sayısı artıyor, kan basıncı yükseliyor ve kalbe binen iş yükü artıyor.