Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> SAĞLIK 7 Temmuz 2017, Cuma 13:37
banner

Usar: "Kamu hekimlerinin muhatabı yargı ve Cumhurbaşkanlığı değil, Sağlık Bakanlığı ve hükümettir"

Usar: Kamu hekimlerinin muhatabı yargı ve Cumhurbaşkanlığı değil, Sağlık Bakanlığı ve hükümettirKıbrıs Türk Hekimler Sendikası (Tıp-İş) Başkanı Sıla Usar, kamu hekimlerinin muhatabının yargı ve Cumhurbaşkanlığı değil, Sağlık Bakanlığı ve hükümet olduğunu kaydederek, “Makamınızın sorumluluğu size ağır gelmiş olabilir, bunu anlarız. Ama verdiğiniz sözleri unutmanızı anlamamızı beklemeyin” dedi.
Paylaş  
43
39
42
1

Kıbrıs Türk Hekimler Sendikası (Tıp-İş) Başkanı Sıla Usar, kamu hekimlerinin muhatabının yargı ve Cumhurbaşkanlığı değil, Sağlık Bakanlığı ve hükümet olduğunu kaydederek, “Makamınızın sorumluluğu size ağır gelmiş olabilir, bunu anlarız. Ama verdiğiniz sözleri unutmanızı anlamamızı beklemeyin” dedi.

Halkın sağlık hizmeti beklediğini söyleyen Usar, “On yıllardır biriken sorunları sadece sıcak su akıtarak çözebileceğinizi mi sandınız?” diye sordu.

Tıp-İş Başkanı Usar, Sağlık Bakanı Faiz Sucuoğlu’nun bugün yerel bir gazetede “Sağlığı siyasete yem ediyor” başlıklı açıklamalarına yanıt vererek, “Sendikamız yurttaşlarımızın sağlık hakkı için siyaset yapmaya ve doğruları söylemeye devam edecek. Yapacağımız siyasetin sizin yapmaya çalıştığınız siyasetten çok daha gerçekçi, dürüst ve halk yararına olacağından emin olabilirsiniz” dedi.

“SAYIN SUCUOĞLU ‘YENİ HASTANE YAPACAĞIZ’ DEMİŞTİ. YENİ HASTANE NEREDE?”

Usar, yazılı açıklamasında şunları kaydetti:

“İnsanların niyetlerini anlamak isterseniz söylediklerine değil yaptıklarına bakınız. Sayın Sucuoğlu göreve geldiği zaman ‘Mevcut maaşlarla doktor çalıştırılamaz. Hekimlerin özlük haklarını iyileştireceğiz’ demişti.  Peki, ne oldu? Hekimlerin hastanede kalmasını özendirecek özlük hakkı iyileştirilmesi yapılmadı. Aksine hekimler arasındaki eşitsizlik daha da artırıldı.

Sayın Bakan, ‘Çalışacak hekim bulamıyoruz’ demişti. Sonra ‘Türkiye’den gelip de çalışmaya can atan birçok hekim var’ deyiverdi.  Hastanelerin alt yapı ve fiziki koşulları yetersiz dediğimizde Sayın Sucuoğlu ‘Yeni hastane yapacağız’ demişti.  Peki, yeni hastane nerede?”

“SİYASETİN KENDİ TEKELİNİZDE OLDUĞUNU MU SANIYORSUNUZ?”

Sucuoğlu’nun kendilerini siyaset yapmakla suçladığını da belirten Usar, şöyle devam etti:

“Evet siyaset yapıyoruz. Bu ülkede yaşayan her yurttaşın seçme ve seçilme hakkı vardır ve her yurttaş siyaset yapabilir. Siz siyasetin kendi tekelinizde olduğunu mu sanıyorsunuz? Sayın Sucuoğlu, biz sizin gibi sürekli değişen, söylediğini unutup her gün başka başka şeylerin söylendiği, yalanlardan ibaret siyaset yapmıyoruz. Siyaset halk yararına, doğruları söyleyerek yapılır. Sizin niyetiniz sağlığı özelleştirerek insanları sağlık hakkını kullanmaktan mahrum etmektir.  Başarısızlıklarınızı ört bas etmek için günah keçisi aramayın.”

Kamu hekimlerinin muhatabının ne yargı ne de Cumhurbaşkanlığı olduğunu kaydeden Tıp-İş Başkanı şunları da söyledi:

“Sendikamızın muhatabı Sağlık Bakanlığı ve hükümettir. Makamınızın sorumluluğu size ağır gelmiş olabilir, bunu anlarız. Ama verdiğiniz sözleri unutmanızı anlamamızı beklemeyin. Halk sağlık hizmeti bekliyor. On yıllardır biriken sorunları sadece ‘sıcak su akıtarak’ çözebileceğinizi mi sandınız? Sendikamız yurttaşlarımızın sağlık hakkı için siyaset yapmaya ve doğruları söylemeye devam edecektir. Yapacağımız siyasetin sizin yapmaya çalıştığınız siyasetten çok daha gerçekçi, dürüst ve halk yararına olacağından emin olabilirsiniz.”


banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
1
ONAY BEKLEYENLER
0
7 Temmuz 2017, Cuma
Osman         - Lefkoşa
Aynı sorunlar CTP hükümetteykende vardı , ozaman neredeydiniz ya ? CTP den aday olacakmısın acaba seçimlerde ? bekleyip göreceğiz , samimi değilsiniz.

banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Uzmanlardan kış hastalıklarından korunmak için 15 altın kural
image Havaların soğuması solunum yolu enfeksiyonlarının görülme sıklığını artırıyor. Solunum yolunu etkileyen hastalıklar kapalı ortamlarda hızla yayılabiliyor; nefes darlığı, balgam ve öksürük gibi belirtilerle kişinin yaş...
Saraç: "Kendine iyi bakmayanlar gittikçe kurbağaya dönüşüyor..."
image Beslenme ve Diyet Uzmanı Dr. Ender Saraç, "Kendine iyi bakmayanlar gittikçe kurbağaya dönüşüyor. Kollar bacaklar inceliyor, karın şişiyor. Göbek ve belde yağlanma oluyor, kas ve kemikler eriyor. Aşırı yemekten çok faz...
Sağlık Bakanlığı: "Selin yaşandığı bölgedeki şebeke suyuyla diş fırçalamayın"
image Sağlık Bakanlığı, selden etkilenen bölgelerde kirlilik riski yüksek olduğundan ikinci bir duyuruya kadar şebeke suyunun, diş fırçalanmasında ve meyve-sebze yıkanmasında kullanılmaması gerektiğini bildirdi.