Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> SAĞLIK 1 Kasım 2018, Perşembe 08:47
banner

Hastane randevu sistemine yeni çözüm…

Hastane randevu sistemine yeni çözüm…Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nden randevu sistemine dair yeni bir çözüm üretildi.
Paylaş  
11
11
11
0

Yapılan açıklamaya göre alınan şikayetler doğrultusunda “telefonlara yanıt verilmediğinin” tespit edildiğini gören yetkililer, benzer bir durum sonrasında insanlara “bir defaya mahsus olmak üzere” 4-24 saat içerisinde geri dönüş yapılacağı bildirildi.

5 Kasımdan itibaren uygulanmaya konulacak bu sistemle vatandaşın mağduriyetinin giderilmesi bekleniyor.

Hastaneden yapılan duyuru şu şekilde:

“Bilindiği gibi bir yılı aşkındır hastanemiz polikliniğine hasta kabulü randevu sistemi üzerinden olmaktadır. Buna göre mesai saatleri içinde 1101 nolu telefonun direk aranması ile, istenilen hekime muayene olmak için, onun uygun zamanında randevu alınabilmektedir. Bu arada halkımızdan gelen şikayetleri de dikkate alarak sistemi olanaklarımız ölçüsünde iyileştirme çabalarımız sürmektedir. 

Son zamanlarda en çok yapılan şikayet, “telefonlara yanıt verilmediği” olmuştur. Gerçekten de yaptığımız incelemede alınan tüm tedbirlere karşın cevaplama oranının  %72 dolaylarında kaldığı tespit edilince  yeni önlemler aranmış ve teknolojik olanaklar içerisinde aşağıdaki yöntemin tatbikine karar verilmiştir.

Buna göre  5 Kasım 2018 den itibaren cevaplanamayan telefonların numarası tespit edilecek ve  en geç 4-24 saat içerisinde bir kez karşı arama ile aranacaktır. Bu sayede yoğun telefon trafiği nedeniyle bize ulaşamayan kişilerin randevu alması sağlanacaktır.

İkinci bir şikayet konusu olan randevuların uzaması ile ilgili çalışmalar sürmektedir. Çok yakında bu yönde alınacak tedbirleri de ayrıca açıklayacağız.

Ayrıca kısa zamanda internet üzerinden randevu alınması içinde çalışmalara başlanmıştır.”


banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
2
 
0
 
1
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

"Tüberküloz, dünyada ilk on ölüm sebebi arasında ama KKTC'deki vakalar minima...
image Temel Sağlık Hizmetleri Dairesi Müdürü Savaşay Uludağ, tüberkülozun minimal düzeyde kalması için Sağlık Bakanlığı olarak önlem aldıklarını kaydederek, “Son üç yılda pozitifler en düşük noktada” dedi.
Dünya Sağlık Örgütü: "Verem hastalığına sahip kişilerin yüzde 7,7'si Doğu Akd...
image Dünya Sağlık Örgütü’nün verilerine göre, dünyada verem hastalığına sahip kişilerin yüzde 7,7’si Doğu Akdeniz bölgesinde yaşayan kişilerden oluşuyor.
Biyologlar Derneği: "Tüberküloz önlenebilen ve tedavi edilebilir bir hastalık...
image Biyologlar Derneği, “tüberküloz” hastalığının tüm dünyada ilk on ölüm sebebi arasında yer aldığını ve küresel bir halk sağlığı sorunu olduğunu belirterek, “Akciğer tüberkülozu kişiden kişiye hava yoluyla yayılır. Önle...