Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> SAĞLIK 4 Mayıs 2019, Cumartesi 09:50
banner

DAÜ-ATAUM'dan kan bağışı etkinliği

DAÜ-ATAUM'dan kan bağışı etkinliği Doğu Akdeniz Üniversitesi Atatürk Araştırma ve Uygulama Merkezi (DAÜ-ATAUM) Başkanlığı’nca, Atatürk’ün 19 Mayıs 1919’da Samsun’a çıkışıyla başlayan Milli Mücadele’nin 100. Yılı’nı kutlamak maksadıyla düzenlenen etkinlikler başladı.
Paylaş  
7
6
7
0

DAÜ'den verilen bilgiye göre, "19 Mayıs Milli Mücadele’nin 100. Yılı Kutlama Etkinlikleri" adı altında yapılmaya başlanan faaliyetler kapsamında, 3 Mayıs 2019 tarihinde, DAÜ Atatürk Meydanı’nda, DAÜ Kızılay Kulübü ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Türk Kızılayı iş birliği ile kan bağışı etkinliği yapıldı.

Rekor Hedefleniyor

Söz konusu etkinliğe DAÜ Rektörü Prof. Dr. Necdet Osam, DAÜ-ATAUM Başkanı Yrd. Doç. Dr. Turgay Bülent Göktürk, DAÜ-ATAUM Yönetim Kurulu Üyeleri Yrd. Doç. Dr. İlke Akçay, Dr. Kenan Başaran, Öğr. Gör. Süheyla Göktürk ve Öğr. Gör. Erkan Malkoç’un yanı sıra KKTC Türk Kızılayı yetkilileri ile çok sayıda akademisyen ve öğrenci katıldı. DAÜ Rektörü Prof. Dr. Necdet Osam ile DAÜ-ATAUM Başkanı Yrd. Doç. Dr. Turgay Bülent Göktürk de etkinlikte kan verdi.

Söz konusu etkinlikle ilgili açıklamada bulunan DAÜ-ATAUM Başkanı Yrd. Doç. Dr. Turgay Bülent Göktürk, 19 Mayıs 1919’un, yani Mustafa Kemal Atatürk’ün Anadolu’da milli mücadele ateşini yakmasının 100. yılını kutlama etkinliklerini icra ettiklerini ifade ederek kan bağışı kampanyasına katılan herkese teşekkür etti. DAÜ Rektörü Prof. Dr. Osam da Atatürk’ün kendileri için son derece değerli ve hiçbir zaman unutulmayacak bir lider olduğunu belirterek, Samsun’a çıkışının 100. yılının böylesine etkinliklerle kutlanmasından duyduğu memnuniyeti aktardı. Etkinlik kapsamında 105 ünitenin üzerinde rekor bir kan bağışına imza atılması hedefleniyor.

banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner

"Her 100 kişinin 37'sinin ailesinde veya yakınında alzheimer hastası var"
image Uzun yıllardır sivil toplum örgütlerinde çalışan İzlem Sönmez, son zamanlarda çevresinde gözlemlediği Alzheimer hastalarının sayısındaki artış üzerine hastalık ve hastaların bakımı konusunda halkı bilinçlendirmek; has...
Salgın var: El - Ayak - Ağız Hastalığına dikkat!
image Ülkedeki salgın hastalıklar artış gösterdi. Doktorlar El - Ayak - Ağız Hastalığına konusunda uyardı.
Seks hayatınızı yemek tercihlerinizle iyileştirebilir misiniz?
image Bir gıdanın libidoyu, cinsel gücü veya seksten alınan zevki artırdığına yönelik bir kanıt ortaya çıksa, o gıda muhtemelen yok satardı.