Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> SAĞLIK 8 Ağustos 2019, Perşembe 14:36
banner

YDP Genel Sekreteri Büyükyılmaz: "İlaç israfının hesabı sorulacak mı?"

YDP Genel Sekreteri Büyükyılmaz: İlaç israfının hesabı sorulacak mı?Yeni Doğuş Partisi (YDP) Genel Sekreteri Turan Büyükyılmaz, tarihi geçmiş ilaçların çevreye zarar vermeden uygun koşullarda imha edilmesi gerektiğini belirterek, bir an önce otomasyon ve ilaç kayıt sisteminin hayata geçirilmesi gerektiğini belirtti.
Paylaş  
11
11
11
0

Yeni Doğuş Partisi (YDP) Genel Sekreteri Turan Büyükyılmaz, “Ülkemizde tarihi geçmiş tonlarca ilaç imha edilmiştir. Hastalar ilaç alabilmek için akla karayı seçerken, devletin depolarda tonlarca ilacı bekletmesi, tarihini geçirerek imha etmek durumunda kalması ve günün sonunda devletin milyonlarca lira zarara uğratılması kabul edilemez bir tutumdur” dedi. 

Yazılı açıklama yapan Büyükyılmaz, ilaçların maliyetinin 1 milyon TL' ye yakın olduğunu, özel sektör eczaneleri depolarında da yaklaşık 600 bin TL civarında tarihi geçmiş ilacın olduğunun tahmin edildiğini söyledi.

İlaçların çevreye zarar vermeden uygun koşullarda imha edilmesi gerektiğini kaydeden Büyükyılmaz, bir an önce otomasyon ve ilaç kayıt sisteminin  hayata geçirilmesi gerektiğini belirtti. 


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner

Sağlık örgütleri ivedi çözüm istedi: "Nitelikli, ulaşılabilir, eşit ve ücrets...
image Tabipler Birliği, Tıp-İş, Tabip Odası ve Evrensel Hasta Hakları Derneği, sağlıktaki sorunlara ilişkin saptamalar yaptı ve çözüm önerilerini sıraladı.
Hıçkırık nasıl oluşur? Hıçkırıktan kurtulmanın yöntemleri nelerdir?
image Hıçkırık, aşırı heyecan ya da üzüntü durumlarında oluşabilen bir durum... Bunun yanı sıra bir hastalık da hıçkırık konusunda tetikleyici olabiliyor... Peki, bu durumdan kurtulmanın yöntemleri nelerdir?
Uzmanlardan hamilelere 'dar pantalon' uyarısı
image Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Doç. Dr. Erkenekli, dar pantolon ve naylon içerikli kıyafet giymenin hamilelerde çeşitli enfeksiyonlara neden olabileceği uyarısında bulundu.