Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> SAĞLIK 26 Eylül 2019, Perşembe 14:39
banner

Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi acil servisine EKG cihazı bağışı

Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi acil servisine EKG cihazı bağışıLefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi acil servisine EKG cihazı bağışlandı.
Paylaş  
6
5
6
0

banner

Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi acil servisine kalp ritminin değerlendirilmesinde kullanılan Elektrokardiyografi (EKG) cihazı bağışlandı. Bağışı, Önder alışveriş merkezleri ve Atleks Sanverler Ltd. adına iş insanı Ahmet Sanver yaptı.

Acil serviste cihazın tesliminden önce açıklamalar yapıldı ve Sanver’e teşekkür edildi. 

Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi Başhekim Başyardımcısı Dr. Sonuç Büyük, acil servisin hastanenin en önemli birimlerinden biri olduğuna dikkat çekerek, kalp krizi geçiren hastaların da ilk başvurduğu yerin burası olduğunu, EKG cihazının krizin tespiti için önem arz ettiğini vurguladı.
Acil serviste 3 EKG cihazı olduğunu söyleyen Büyük, eksiklik nedeniyle cihazların zaman zaman odan odaya taşındığını belirtti, “Bu bağışla artık acilde her odada EKG olacak” dedi.

Büyük, Sağlık Bakanlığı’nın, sivil toplum örgütlerinin ve iş insanlarının katkılarıyla hastanenin eksikliklerinin giderilmesine çalışıldığını ifade etti.

BAĞIŞ ÇAĞRISI: “ACİLDE US CİHAZI OLMALI” 

Dr. Sonuç Büyük, konuşmasını bağış çağrısıyla tamamladı. Büyük, acilde Ultrasonografi (US) cihazı olmadığını ancak bu cihazın burada bulunmasının elzem olduğunu söyledi. İç organ kanamalarına neden olan trafik kazası gibi olaylarda ultrasonun hızlı teşhis için önem arz ettiğini belirten Büyük, cihazın alınabilmesi için sivil toplum örgütlerine ve iş insanlarına bağış çağrısında bulundu. 

Tek bir şahısın veya tek bir şirketin bu cihazın maliyetini karşılamakta zorlanabileceğini belirten Büyük, böyle bir cihazın toplu bağışlarla alınabileceğini söyledi.

SANVER: “DİĞER EKSİK VE İHTİYAÇLARI DA YARDIM BÜTÇEMİZ ELVERDİĞİ SÜRECE KARŞILAMAYA HAZIRIZ”

İş insanı Ahmet Sanver ise, acil serviste EKG cihazına ihtiyaç olduğunu öğrendiklerini ve bu konuda hemen girişim yaptıklarını söyledi. Sanver, şirketin yıllık yardım bütçesi olduğunu kaydederek, bütçeleri elverdiği oranda hastanenin diğer eksik ve ihtiyaçlarını karşılamaya hazır olduklarını vurguladı. Sanver, cihazın hayırlı olmasını diledi.

ACİL UZMANLARI: “ÖNEMLİ BİR CİHAZ… ELZEM BİR BAĞIŞ”

Acil tıp uzmanları da kısa birer açıklama yaptı. Acil Sorumlu Hekimi Dr. Ziba Yücel, EKG’nin kritik hastaların tanılarıyla ilgili önemli bir cihaz olduğunu kaydederek, “Bu çok elzem bir bağıştı. Gösterilen duyarlılık için teşekkür ederiz” dedi. 

Acil Tıp Uzmanı Dr. Berkay Mevlanaoğlu, EKG’nin acildeki her odada hatta acildeki her hastanın başında durması gereken bir cihaz olduğuna dikkat çekti.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
1
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner

Basın-Sen, kadın üyelerine mamografi ve ultrason çektirme imkanı sağlayacak
image Basın-Sen, "1-31 Ekim Meme Kanseri Bilinçlendirme ve Farkındalık Ayı" dolayısıyla, kadın üyelerine, mamografi ve ultrason çektirme imkanı sağlayacak.
Kuzey Kıbrıs Lions Kulüpleri'nden Obezite ve Diyabet Paneli
image Kuzey Kıbrıs Lions Kulüpleri, Obezite ve Diyabet Paneli gerçekleştirecek.
Prof. Dr. İşbir: "Grip aşısı, gripten korunmada tek başına yeterli değildir"
image GAÜ Eczacılık Fakültesi, Farmakolaji Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Mehmet İşbir, havaların soğumaya başladığı şu günlerde, kendini yeniden gösteren grip konusunda önemli açıklamalarda bulundu.