Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> TOPLUM 29 Mayıs 2015, Cuma 11:48

"Öngürülen Birleşik Kıbrıs'ta İstihdam Politikaları" konuşuldu

Öngürülen Birleşik Kıbrıs'ta İstihdam Politikaları konuşulduTüm Kıbrıs Sendikal Formu, “Ülkemizin Geleceği İçin Toplumda Diyalog” çerçevesi içerisinde dün “Öngürülen Birleşik Kıbrıs’ta İstihdam Politikaları ve İstihdamı Koruma” başlığı altında bir konferans düzenledi.
Paylaş  
58
74
59
2

Konferansın ilk oturumu olan “İstihdam Politikaları” başlığıyla ilgili Yunanistan’dan Panteion Üniversitesi’nde ekonomi Profesör olan Dr. Apostolos Dedosoupoulos katıldı ve İstihtam politikalarının tarihçesi, felsefesi ve uluslar arası anlamda uygulanma şekilleriyle ilgili bir sunum yaptı.

Güneydeki mevcut durumu ve beklentileri PEO adına Nikos Grigoriou, Kuzeydeki mevcut durumu ve beklentileri ise TÜRK-SEN adına Erkan Birer yaptı.

Konferansın 2. Konusu olan “İstihdamın korunması” başlığıyla ilgili İşgücü Piyasası ve Çalışma İlişkileri uzmanı Nelson Neocleus genel anlamda konuyla ilgili sunumunu yaparken, Kuzeydeki mevcut durumu ve beklentileri içeren sunumu DEV-İŞ adına Koral Aşam yaparken güneydeki mevcut durum ve beklentileri anlatan sunumu SEK adına Andreas Matsas yaptı.

Konferans başlığı ile ilgili hazırlanan memorandum tüm Kıbrıs sendikalar formu üye sendikalarına verilerek memorandumun kabulüne ilişkin oy birliği bekleniyor.


banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
2
ONAY BEKLEYENLER
0
29 Mayıs 2015, Cuma
Ersin         - Lefkoşa
Beware of Greeks bearing gifts!

29 Mayıs 2015, Cuma
Murat         - Lefkoşa
Çok büyük bir oyuna gelmek üzereyik ama görmek istemiyoruz.
RUMA GÜVENME EY INSANLAR!
BU INSANLAR BİZİ SEVMEZ!
BASKI ÜZERİNE BİR EVET'E KALICI BARIŞ GELMEZ!
BU BARIŞ ORTAMINI BOZACAK EY INSANLAR!
TEK ÇÖZÜM YOLU IKI TARAFIN EŞİT EGEMENLİĞİ GARANTI EDEN VE GARANTÖRLÜK SISTEMİ OLAN BİR ANLAŞMADAN GEÇER.
TÜRKİYE'NİN AB ÜYESİ OLMADIĞI BİR YERE GİRMEMİZ OLAĞAN ÜSTÜ SAKINCALIDIR.
KIMSE KIBRIS TÜRK HALKININ IYILIĞINI DÜŞÜNMEZ!
UYANIN EY KARDEŞLERİM UYANIN!!!

banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

"Çocuk İstismarı" Sempozyumu yarın yapılacak
image Çocuk İstismarını ve İhmalini Önleme Derneği ile Kıbrıs Türk Pediatri Kurumu ve Kıbrıs Türk Tabipleri Odası iş birliğinde “çocuk istismarı” sempozyumu düzenleniyor.
Engelsiz Işıklar Ritim grubu, "Uluslararası Engelsiz Sanat Festivali"nde KKTC...
image Sosyal Hizmetler Dairesi’ne bağlı Güneşköy 18 Yaş Üstü Rehabilitasyon Engelli Merkezi’ne devam eden özel gereksinimli gençler, Mersin’de düzenlenen Uluslararası Engelsiz Sanat Festivali’ne katıldı.
Tacize uğrayan okul çağındaki kız çocukları ne yapmalı?
image İngiltere'de yapılan bir araştırma, okul üniforması giyen her üç kız çocuğundan birinin, kamuya açık alanlarda cinsel tacize uğradığını ortaya koydu.