Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> TOPLUM 29 Mayıs 2015, Cuma 11:48
banner

"Öngürülen Birleşik Kıbrıs'ta İstihdam Politikaları" konuşuldu

Öngürülen Birleşik Kıbrıs'ta İstihdam Politikaları konuşulduTüm Kıbrıs Sendikal Formu, “Ülkemizin Geleceği İçin Toplumda Diyalog” çerçevesi içerisinde dün “Öngürülen Birleşik Kıbrıs’ta İstihdam Politikaları ve İstihdamı Koruma” başlığı altında bir konferans düzenledi.
Paylaş  
64
75
63
2

Konferansın ilk oturumu olan “İstihdam Politikaları” başlığıyla ilgili Yunanistan’dan Panteion Üniversitesi’nde ekonomi Profesör olan Dr. Apostolos Dedosoupoulos katıldı ve İstihtam politikalarının tarihçesi, felsefesi ve uluslar arası anlamda uygulanma şekilleriyle ilgili bir sunum yaptı.

Güneydeki mevcut durumu ve beklentileri PEO adına Nikos Grigoriou, Kuzeydeki mevcut durumu ve beklentileri ise TÜRK-SEN adına Erkan Birer yaptı.

Konferansın 2. Konusu olan “İstihdamın korunması” başlığıyla ilgili İşgücü Piyasası ve Çalışma İlişkileri uzmanı Nelson Neocleus genel anlamda konuyla ilgili sunumunu yaparken, Kuzeydeki mevcut durumu ve beklentileri içeren sunumu DEV-İŞ adına Koral Aşam yaparken güneydeki mevcut durum ve beklentileri anlatan sunumu SEK adına Andreas Matsas yaptı.

Konferans başlığı ile ilgili hazırlanan memorandum tüm Kıbrıs sendikalar formu üye sendikalarına verilerek memorandumun kabulüne ilişkin oy birliği bekleniyor.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
2
ONAY BEKLEYENLER
0
29 Mayıs 2015, Cuma
Ersin         - Lefkoşa
Beware of Greeks bearing gifts!

29 Mayıs 2015, Cuma
Murat         - Lefkoşa
Çok büyük bir oyuna gelmek üzereyik ama görmek istemiyoruz.
RUMA GÜVENME EY INSANLAR!
BU INSANLAR BİZİ SEVMEZ!
BASKI ÜZERİNE BİR EVET'E KALICI BARIŞ GELMEZ!
BU BARIŞ ORTAMINI BOZACAK EY INSANLAR!
TEK ÇÖZÜM YOLU IKI TARAFIN EŞİT EGEMENLİĞİ GARANTI EDEN VE GARANTÖRLÜK SISTEMİ OLAN BİR ANLAŞMADAN GEÇER.
TÜRKİYE'NİN AB ÜYESİ OLMADIĞI BİR YERE GİRMEMİZ OLAĞAN ÜSTÜ SAKINCALIDIR.
KIMSE KIBRIS TÜRK HALKININ IYILIĞINI DÜŞÜNMEZ!
UYANIN EY KARDEŞLERİM UYANIN!!!

banner
banner
banner
banner
banner

3 örgüt, Derinya Plajı'nın sadece KKTC ve TC vatandaşlarına açılmasını eleşti...
image Mağusa İnisiyatifi, MAGEM ve United Cyprus Now, Gazimağusa'daki Derinya Plajı'na erişimin geçen yıl olduğu gibi bu yıl da sadece KKTC ve TC vatandaşları ile sınırlandırılmasını eleştirdi.
Mağusa Mesarya Lions Kulübü'nden eğitime katkı
image Mağusa Mesarya Lions Kulübü 2018-2019 Hizmet Döneminde Ana Aktivite olarak “Ana Sınıf” yenileme projesini gündemine alarak Şehit Mustafa Kurtuluş İlkokulu'nda ilk projesini gerçekleştirdi.
Kuir Kıbrıs stajyerlerini arıyor
image Kuir Kıbrıs, Renklerin Çeşitliliği Projesi kapsamında Kuir Kıbrıs Derneği'nde uygulanacak olan staj programı için çağrı yaptı.