Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> TOPLUM 1 Ağustos 2017, Salı 15:46
banner

Kampa katılan KKTC Umut Derneği, ortaya atılan iddiaların asılsız olduğunu açıkladı

Kampa katılan KKTC Umut Derneği, ortaya atılan iddiaların asılsız olduğunu açıkladıKKTC Umut Derneği, son günlerde gündemde olan Çanakkale kampı ile ilgili ortaya atılan iddialarla ilgili açıklama yaptı.
Paylaş  
57
54
54
0

KKTC Umut Derneği, son günlerde gündemde olan Çanakkale kampı ile ilgili ortaya atılan iddialarla ilgili açıklama yaptı.

Dernek, yaptığı açıklamada, kampta yaşandığı iddia edilen olayların asılsız olduğunu ve tamamen provokasyon amaçlı yapıldığını ifade etti.

Dernek tarafından yapılan açıklama şöyle:

“Son günlerde gündemde olan Çanakkale kampı ile ilgili yapılan yalan ve yanlış açıklamalar nedeniyle ve orada gurup olarak bulunmamız sebebi ile KKTC Umut Derneği olarak  açıklama yapma zorunluluğunu hissetmiş ve toplumumuzu doğru ve dürüst şekilde bilgilendirmek üzere basın bildirisi yapma gerekliliğini bir sivil toplum örgütü olarak görev bilmekteyiz.

Konu Çanakkale Kampına 27 ile 31 Temmuz tarihleri arasında şahsım, üyelerim ve derneğe kayıtlı çocuklarım ile birlikte toplam 10 kişilik bir kafile ile gitmiş bulunmaktayız. KTOEÖS yapmış olduğu talihsiz ve bilgisiz tamamen provakasyon amaçlı açıklamaların tam tersine bizler ve çocuklarımız son derece eğitimli ve bilgili rehberler eşliğinde gerek mitolojik  tarih  gerek  yakın  tarihimizdeki Çanakkale savaşlarının geçtiği yerler tam donanımlı olarak gezilip görülmüştür.

Söylenildiği üzere dini seminerler kıyafet sınırlaması abilik ablalık kavramı diye bir olay kesinlikle yaşanmamıştır. Kıbrıs’tan gelen gruplara özel olarak valilik tarafından yayınlanan genelge ile tüm yol ve feribot geçişlerinde bile öncelik hakkı ile Çanakkale gezdirilmiştir.

Diyetisyenler eşliğinde çıkan tatlısından içeceğine kadar özenle hazırlanmış yemekler ve gece saat 22:30 da verilen ara öğün atıştırmalık bile çocuklara verilen değerin bir göstergesi değilmidir? Televizyonun olmadığı kampta çocuklarımız yemek sonrası erkek ve kız karışık spor oyunları oynamış ve ayrı, ayrı oynamaları konusunda herhangi bir baskı veya söylemde bulunulmamıştır.

Tek tip kıyafet konusu ise çocukların gezi yerlerinde ve serbest saatlerde ki buna AVM gezisi de dahil toplanma sırasında tespit edilmeleri ve herhangi bir kayıp olayının engellenmesi şeklinde gerekli görülse de bizim grubumuz tişört konusunda serbest bırakılmıştır. Ablalık ve abilik konusunda ise bizlere destek amaçlı çocukların oradaki ihtiyaç veya taleplerine cevap verebilmek adına görevlendirilmiş tamamı gönüllü üniversite öğrencisi başı bağlı olsa da çağdaş ve aydın bir görüşe sahip pırıl pırıl gençlerden oluşan ve dört gün gibi kısa bir sürede çocuklarımızla çok güzel ilişkiler kuran gönül dostlarımız olmuşlardır.


banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
11
 
0
 
2
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

UBP İskele ve Lefke ilçesi kadın kolları yaşlıları ziyaret etti...
image Ulusal Birlik Partisi'nin İskele ve Lefke ilçeleri kadın kolları, yaşlılar haftası nedeniyle bölgelerini dolaşıp, yaşlıları ziyaret etti.
KİÜ Çocuk Üniversitesi Müdürü Abidoğlu, çocuk istismarı ve ihmali konusunda a...
image Kıbrıs İlim Üniversitesi Çocuk Üniversitesi Müdürü Yrd. Doç. Dr. Ülkü Pişkin Abidoğlu, çocuk istismarı ve ihmali konusunda ailelere yönelik yazı paylaştı.
"Çocuk İstismarı" Sempozyumu yarın yapılacak
image Çocuk İstismarını ve İhmalini Önleme Derneği ile Kıbrıs Türk Pediatri Kurumu ve Kıbrıs Türk Tabipleri Odası iş birliğinde “çocuk istismarı” sempozyumu düzenleniyor.