Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> TOPLUM 23 Kasım 2017, Perşembe 10:51
banner

Alayköy'de "Kadına Yönelik Şiddet" konulu seminer ve drama atölyesi yapılacak

Alayköy'de Kadına Yönelik Şiddet konulu seminer ve drama atölyesi yapılacakKadın Eğitimi Kolektifi, Alayköy Kültür ve Sanat Derneği iş birliğiyle yarın akşam Alayköy’de “Kadına Yönelik Şiddet” semineri ve drama atölyesi düzenleniyor.
Paylaş  
21
22
20
0

Kadın Eğitimi Kolektifi, Alayköy Kültür ve Sanat Derneği iş birliğiyle yarın akşam Alayköy’de “Kadına Yönelik Şiddet” semineri ve drama atölyesi düzenleniyor.

Kadın Eğitimi Kolektifi’nden yapılan açıklamada, Alayköy Kültür ve Sanat Derneği’nin köy merkezindeki binasında saat 19.30’da başlayacak etkinliğin 15 yaş üzerindeki kişilere açık olduğu duyurularak tüm kadın ve erkekler davet edildi.

Ücretsiz verilecek görsellerle desteklenen seminerde, kadına yönelik şiddetin türleri, sebepleri, sonuçları, önlenmesiyle ilgili neler yapılması gerektiği, devletin ve toplumun sorumlulukları gibi bilgiler aktarılacak. Seminerin ardından katılımcılarla birlikte gerçekleştirilecek drama atölyesinde ise çeşitli hikayeler ve oyunlar eşliğinde konu hakkındaki bilgi ve deneyimler paylaşılacak.

Kadın Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü eylem ve etkinlikleri kapsamında düzenlenen programın ardından Kadın Eğitimi Kolektifi, Alayköy’deki farkındalık seminerlerine 12 Aralık’a kadar devam edecek.

Alayköy Kültür ve Sanat Derneği ile iş birliği halinde planlanan eğitim programı ise şöyle:

“28 Kasım Salı 19.30-21.30 Toplumsal Cinsiyet Eşitliği, 1 Aralık Cuma 19.30-21.30 Kıbrıs’ta Kadın Hareketi, 5 Aralık Salı 19.30-21.30 Beden Politikaları, 8 Aralık Cuma 19.30-21.30 Kadın ve Medya, 12 Aralık Salı 19.30-21.30 Ev İçi Emek ve Sertifika Töreni”

Detaylı bilgi ve kayıt için 0548 842 02 72 numaralı telefonun aranabileceği belirtildi.


banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

"Başka Ardalar Ölmesin-2018" Uluslararası Kite Surf yarışması pazar günü yapı...
image "Başka Ardalar Ölmesin-2018" Uluslararası Kite Surf yarışması pazar günü yapılıyor.
Dünyanın en kirli şehirleri listesine Türkiye'den üç il girdi
image Numbeo'nun kirlilik endeksini açıkladığı listede, dünyanın en kirli şehirleri arasına Türkiye'den üç il girdi.
Kuir aktivisti Paşa: "Belediyelerde LGBTI+ farkındalığı artıyor"
image Kıbrıs’ın kuzeyinde yaşam süren LGBTI+’lar halen çalışma, sağlık, barınma ve ulaşım alanlarında ayrımcılığa maruz kalıyor.