Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> TOPLUM 23 Kasım 2017, Perşembe 15:41

Kadına Yönelik Şiddetle Uluslararası Mücadele Günü'nde Güzelyurt ve Gazimağusa'da yürüyüş düzenlenecek

Kadına Yönelik Şiddetle Uluslararası Mücadele Günü'nde Güzelyurt ve Gazimağusa'da yürüyüş düzenlenecek25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Uluslararası Mücadele Günü nedeniyle Lefkoşa’daki ortak yürüyüşün yanı sıra Güzelyurt ve Gazimağusa’da yürüyüş düzenleniyor.
Paylaş  
28
33
28
0

25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Uluslararası Mücadele Günü nedeniyle Lefkoşa’daki ortak yürüyüşün yanı sıra Güzelyurt ve Gazimağusa’da yürüyüş düzenleniyor.

Bağımsızlık Yolu’ndan verilen bilgiye göre, Bağımsızlık Yolu, Güzelyurt Geliştirme ve Kalkındırma Derneği, Kalkanlı Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, Akçay Kültür Sanat Derneği, Kadın Eğitimi Kolektifi, Sosyalist Düşünce Topluluğu ve Değişim ve Toplumsal Farkındalık Topluluğu, Güzelyurt’ta kadına şiddete dikkat çekmek üzere yürüyüş düzenleyecek.

25 Kasım Cumartesi günü saat 10.30’da Güzelyurt Terminali’nden başlayacak yürüyüş açık pazarda tamamlanacak.

Bağımsızlık Yolu, 25 Kasım Organizasyon Komitesi’nin organize ettiği yürüyüşte de yer alacak. Gazimağusa’daki bu yürüyüş, 25 Kasım günü saat 15.30’da başlayacak. DAܒden başlayacak yürüyüş “Sulu Çember”de son bulacak.

BAĞIMSIZLIK YOLU, GİRNE’DE AÇIKLAMA YAPACAK

Bağımsızlık Yolu, 25 Kasım’da kadına yönelik şiddetle ilgili Girne’de açıklama yapacak. Açıklama, geçtiğimiz yılın Aralık ayında şüpheli şekilde balkondan düşerek ölen Akile Nacisoy’un yaşamını yitirdiği noktada saat 13.30’da yapılacak.


banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

"Çocuk İstismarı" Sempozyumu yarın yapılacak
image Çocuk İstismarını ve İhmalini Önleme Derneği ile Kıbrıs Türk Pediatri Kurumu ve Kıbrıs Türk Tabipleri Odası iş birliğinde “çocuk istismarı” sempozyumu düzenleniyor.
Engelsiz Işıklar Ritim grubu, "Uluslararası Engelsiz Sanat Festivali"nde KKTC...
image Sosyal Hizmetler Dairesi’ne bağlı Güneşköy 18 Yaş Üstü Rehabilitasyon Engelli Merkezi’ne devam eden özel gereksinimli gençler, Mersin’de düzenlenen Uluslararası Engelsiz Sanat Festivali’ne katıldı.
Tacize uğrayan okul çağındaki kız çocukları ne yapmalı?
image İngiltere'de yapılan bir araştırma, okul üniforması giyen her üç kız çocuğundan birinin, kamuya açık alanlarda cinsel tacize uğradığını ortaya koydu.