Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> TOPLUM 27 Kasım 2017, Pazartesi 12:03
banner

Uyuşturucu ile Mücadele komisyonu'ndan "Bağımlılıklarda Farkındalık" eğitimi...

Uyuşturucu ile Mücadele komisyonu'ndan Bağımlılıklarda Farkındalık eğitimi...Başbakanlık Uyuşturucu ile Mücadele Komisyonu, madde bağımlılığına yönelik önleme çalışmaları çerçevesinde hazırladığı “Bağımlılıklarda Farkındalık Eğitimi” Girne Dr. Akçiçek Devlet Hastanesi’nde gerçekleştirildi.
Paylaş  
26
28
23
0

Başbakanlık Uyuşturucu ile Mücadele Komisyonu, madde bağımlılığına yönelik önleme çalışmaları çerçevesinde hazırladığı “Bağımlılıklarda Farkındalık Eğitimi” Girne Dr. Akçiçek Devlet Hastanesi’nde gerçekleştirildi.

Komisyondan yapılan açıklamaya göre, Girne Dr. Akçiçek Devlet Hastanesi’nde görev yapan 25 sağlık çalışanına 3 gün boyunca komisyon uzmanları Dr. Gülcem Sala Razı ile Psikolog Danışman Teyfide Tecel Hatipoğlu tarafından eğitim verildi.

KARAOKÇU

Eğitim çalışmasının kapanış oturumuna katılan Başbakanlık Uyuşturucu ile Mücadele Komisyonu Başkanı Hasan Karaokçu, madde bağımlılığına yönelik olarak toplumun eğitim, bilinç ve farkındalık düzeyini yükseltmek amacıyla hayata geçirdikleri “Bağımlılıklarda Farkındalık Eğitimi Projesi”ne ilgi olduğunu söyledi.

Özellikle sağlık çalışanlarından böyle bir talebin gelmesinin çok önemli olduğuna işaret eden Karaokçu, Girne Dr. Akçiçek Devlet Hastanesi sağlık çalışanlarına gösterdikleri duyarlılıktan dolayı teşekkür etti.

Toplumun tüm kesimlerinden gelecek eğitim taleplerine yanıt vermeye hazır olduklarına da dikkati çeken Karaokçu, “Başlattığımız eğitimler yanında, sportif, kültürel ve kişisel gelişim alanlarında geliştirip hayata geçirdiğimiz projelerimizle, tüm toplumu kucaklayan bir anlayışla, çocuklarımızı ve gençlerimizi koruma adına çalışmalarımızı aralıksız sürdüreceğiz” dedi.


banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner

"Çocuk İstismarı" Sempozyumu yarın yapılacak
image Çocuk İstismarını ve İhmalini Önleme Derneği ile Kıbrıs Türk Pediatri Kurumu ve Kıbrıs Türk Tabipleri Odası iş birliğinde “çocuk istismarı” sempozyumu düzenleniyor.
Engelsiz Işıklar Ritim grubu, "Uluslararası Engelsiz Sanat Festivali"nde KKTC...
image Sosyal Hizmetler Dairesi’ne bağlı Güneşköy 18 Yaş Üstü Rehabilitasyon Engelli Merkezi’ne devam eden özel gereksinimli gençler, Mersin’de düzenlenen Uluslararası Engelsiz Sanat Festivali’ne katıldı.
Tacize uğrayan okul çağındaki kız çocukları ne yapmalı?
image İngiltere'de yapılan bir araştırma, okul üniforması giyen her üç kız çocuğundan birinin, kamuya açık alanlarda cinsel tacize uğradığını ortaya koydu.