Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> TOPLUM 6 Aralık 2017, Çarşamba 15:10
banner

Güvenli İnternet Seminerleri ESK'da devam etti

Güvenli İnternet Seminerleri ESK'da devam ettiTelsim’in Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı işirliğinde düzenlediği Güvenli İnternet Seminerleri tüm hızıyla devam ediyor.
Paylaş  
29
32
25
0

Telsim’in Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı işirliğinde düzenlediği Güvenli İnternet Seminerleri tüm hızıyla devam ediyor.

English School of Kyrenia (ESK) 8. sınıf öğrencilerine verilen seminerde bilgiye ulaşım konusunda önemli araç olan internetin, doğru ve güvenli kullanımı hakkında eğitim verildi. Öğrencilerin ve öğretmenlerinin katılımıyla keyifli geçen seminerde, öğrenciler internet ortamında yaşadıkları deneyimleri ve bilgileri de paylaştılar.

Seminerde, siber tehlikeler ve nasıl önemler alınması gerektiği konusunda bilgiler verilirken, şifre güvenliği konusunda öğrenciler bilgilendirildi. İnternet hesap şifrelerinin kimseyle paylaşılmaması, kişisel verilerin herkese açık şekilde ayarlanmaması gibi bilgiler verilirken, virüsler, solucanlar, casus yazılımlar, truva atı saldrısı gibi tehlikelerden nasıl korunacağı hakkında bilgiler anlatıldı.

Seminerde, aynı zamanda siber suçların ne gibi cezaları olduğu da anlatıldı. Yakın zamanda geçmesi planlanan bilişim suçları yasasının yürürlüğe girmesiyle, KKTC’de ne gibi yaptırımların olacağı söylendi.

Seminerde yer alan ESK öğrencileri görüşlerini şu şekilde aktardılar:

Doğa Soydemir: Seminerde bilmediğim çok şey öğrendim. İnternette gezinirken dikkali olmaya çalışıyordum. Şimdi ise daha bilinçli interneti kullanacağım. Özellikle sosyal medyayı kullanırken kişisel bilgilerimi neden korumama gerektiğini şimdi daha iyi anladım.

Matthew Peterson: İnternetin güvenli kullanımı hakkında bilmediğim çok bilgi öğrendim. Siber suçlar hakkında da hiç bir bilgim yoktu. Artık internet kullanırken daha bilinçli olmaya çalışacağım.

Azra Tamer: İnterneti güvenli ve doğru kullandığımız sürece bizim için çok iyi bir araç. Ama tehlikeleri de içinde barındırıyor. Fotoğraflarımızı ve kişisel bilgilerimizi herkese açık şekilde sosyal medyada paylaşmamak gerekir. Güvenlik açısından tehlike oluşturabilir. Bir de bu tarz eğitimler çok önemli. İnsanlar tehlikleri bilmeleri gerekir.

Kaan Halil Akbıçak: Bu seminer bizim için yeni bilgiler ve hatırmala şeklinde oldu. Özellikle sosyal medyayı kullanırken neler dikkat etmek gerektiğ, şifre güvenliği gibi detayları daha çok önemsemek gerekir.

Daniel Albert: İnternet konusunda daha önce duymadığım terimler öğrendim. İnterneti, güvenli ve doğru kullanımı konusunda önemli bilgiler edindik. Bundan sonra daha dikkatli olmaya çalışacağım.


banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

UBP İskele ve Lefke ilçesi kadın kolları yaşlıları ziyaret etti...
image Ulusal Birlik Partisi'nin İskele ve Lefke ilçeleri kadın kolları, yaşlılar haftası nedeniyle bölgelerini dolaşıp, yaşlıları ziyaret etti.
KİÜ Çocuk Üniversitesi Müdürü Abidoğlu, çocuk istismarı ve ihmali konusunda a...
image Kıbrıs İlim Üniversitesi Çocuk Üniversitesi Müdürü Yrd. Doç. Dr. Ülkü Pişkin Abidoğlu, çocuk istismarı ve ihmali konusunda ailelere yönelik yazı paylaştı.
"Çocuk İstismarı" Sempozyumu yarın yapılacak
image Çocuk İstismarını ve İhmalini Önleme Derneği ile Kıbrıs Türk Pediatri Kurumu ve Kıbrıs Türk Tabipleri Odası iş birliğinde “çocuk istismarı” sempozyumu düzenleniyor.