Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> TOPLUM 13 Aralık 2017, Çarşamba 12:40
banner

"Hayat Çocuklar ile Renkli" projesi 3. yılında, farklı kültürleri biraraya getirdi

Hayat Çocuklar ile Renkli projesi 3. yılında, farklı kültürleri biraraya getirdiGirne Amerikan Üniversitesi (GAÜ) Öğretim Üyesi Doç. Dr. Feriha Dikmen Deliceırmak önderliğinde 3. yılına giren ‘Hayat Çocuklar ile Renkli’ başlıklı sosyal sorumluluk projesi; GAÜ İşletme ve Ekonomi Fakültesi öğrencileri ile devam ediyor.
Paylaş  
19
22
19
0

Girne Amerikan Üniversitesi (GAÜ) Öğretim Üyesi Doç. Dr. Feriha Dikmen Deliceırmak önderliğinde 3. yılına giren ‘Hayat Çocuklar ile Renkli’ başlıklı sosyal sorumluluk projesi; GAÜ İşletme ve Ekonomi Fakültesi öğrencileri ile devam ediyor.

Lefkoşa’nın Arabahmet Bölgesi’nde 3 yıldır devam eden ve sosyal sorumluluk projesi kapsamında bölge çocuklarını GAÜ öğrencileri ile bir araya getiren ‘Hayat Çocuklar ile Renkli’ başlıklı proje, bu yıl da farklı kültürlerden öğrencilerin yoğun olduğu GAÜ İşletme ve Ekonomi Fakültesi öğrencileri ile Reklam ve Promosyon dersi kapsamında etkinliklerine devam ediyor. Her hafta farklı bir tema ile gerçekleştirilen eğitici öğretici faaliyetleriyle sürdürülen sosyal sorumluluk projesi çerçevesinde bölge çocukları dünyanın farklı ülkelerinden gelen öğrencilerle bir araya getirildi.

‘Hayat Çocuklar ile Renkli’ başlıklı sosyal sorumluluk projesi ile ilgili açıklamalarda bulunan Deliceırmak, 3 yıldır sürdürülen projede, bu yıl farklı kültürlerden öğrencilerin yoğun olduğu GAÜ İşletme ve Ekonomi Fakültesi öğrencileri ile Arabahmet Bölgesi’nde yaşayan bölge çocuklarının bir araya getirilerek faaliyetlerini sürdürdüklerini ifade etti.

Deliceırmak, öğrencilere dersler kapsamında sosyal sorumluluk bilincinin aşılanmaya çalışıldığına vurgu yaparken, gerçekleştirilen sosyal sorumluluk projeleri ile öğrencilerin alanla ilgili bilgi sahibi olmalarının yanında, gerçek bir sosyal sorumluluk projesini hayata geçirmiş olmalarının artılarının önemine dikkat çekti.

Öğrencilerin sosyal sorumluluk projeleri geliştirebilme ve uygulayabilme noktasında; farklı sosyal çevreleri deneyimleme fırsatı bulduklarının altını çizdi. Ders kapsamında ki öğrencilerin birçoğunun Türkçe bilmemesinden dolayı, bir çok noktada birbirleri ile anlaşma noktasında beden dillerini kullandıklarını söyleyen Deliceırmak, iletişimin evrensellik gücünü yaşayarak birkez daha gördüklerini ifade etti.

“Çocuklar İnsanlığın Ortak Umududur” sözünede atıfta bulunan Deliceırmak, çocuklar ile paylaşımda bulunmanın büyük önem taşıdığını ve asıl amaçlarının gerçekleştirmiş oldukları etkinliklerle toplum içerisinde farkındalık yaratarak, bu bilinci aşılamak olduğunu vurguladı.

Deliceırmak, öğrencilerin başta insan haklarına, sosyal konulara ve sosyal çevrelerine duyarlı, sorumlu bireyler olmalarına katkıda bulunmak, katılımcı demokrasi ve sivil toplumun gelişmesinde aktif yurttaşlar olarak rol almalarına katkıda bulunmak; çeşitlilik ve çok kültürlülüğe olan saygı ve hoşgörülerini geliştirme ve derinleştirmelerine katkıda bulunmak amacıyla yola çıkılan projelerde, ‘Amacımız, sosyal sorumluluk bilincini aşılamaktır. Bu çerçevede projelerin sürdürülebilir olması önemlidir.’dedi.


banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Engelsiz Işıklar Ritim grubu, "Uluslararası Engelsiz Sanat Festivali"nde KKTC...
image Sosyal Hizmetler Dairesi’ne bağlı Güneşköy 18 Yaş Üstü Rehabilitasyon Engelli Merkezi’ne devam eden özel gereksinimli gençler, Mersin’de düzenlenen Uluslararası Engelsiz Sanat Festivali’ne katıldı.
Tacize uğrayan okul çağındaki kız çocukları ne yapmalı?
image İngiltere'de yapılan bir araştırma, okul üniforması giyen her üç kız çocuğundan birinin, kamuya açık alanlarda cinsel tacize uğradığını ortaya koydu.
"Triple P" programıyla ailelere eğitimler verilecek
image Başbakanlık Uyuşturucuyla Mücadele Komisyonu (UMK) ve 9 Eylül Üniversitesiyle işbirliği içinde “Triple P” (Positive Parenting Program) Olumlu Anne-Babalık Programı projesinin başlatılacağı açıklandı.