Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> TOPLUM 7 Mayıs 2019, Salı 09:29
banner

"Avrupa Günü" ara bölgede kutlanıyor

Avrupa Günü ara bölgede kutlanıyorAvrupa Birliği'nin kuruluş yıl dönümü, Europe Direct Lefkoşa Bilgi Merkezi tarafından düzenlenecek etkinliklerle 10 Mayıs'ta kutlanıyor. Ara bölgede Ledra Palace karşısında yer alan Europe Direct Lefkoşa Ofisi ve Dayanışma Evi önünde yer alacak etkinlikler akşam üzeri 19:00'da başlayacak ve 23:00'a kadar devam edecek.
Paylaş  
9
6
8
0

Europe Direct Bilgi Merkezinden verilen bilgiye göre etkinlikler Nihan Görgü ve ekibinin Jazz konseri ile başlayacak. Jazz dinletisi ile birlikte ziyaretçiler Language Cafe’ye de katılabilecek. YEU Kıbrıs ve Kıbrıs İki Dillilik Derneği tarafından düzenlenecek bu etkinlikte ziyaretçiler İspanyolca, İtalyanca, Fransızca, Makedonca, Romence, Yunanca ve Türkçe gibi Avrupa dillerini farklı masalarda eğlenerek konuşma ve pratik yapma fırsatı bulacak.

ÇOCUKLARA ÖZEL ETKİNLİKLER

Etkinliklerde çocuklar da unutulmadı. Europe Direct’ten verilen bilgilere göre, AB Bilgi Merkezi iş birliğinde çocuk köşesi de kurulacak. Böylece çocuklar çeşitli etkinliklerle keyifli zaman geçirirken Avrupa Birliği’nin değerlerini de öğrenebilecekler. Etkinlikte boyamalar ve harita oyunları yer alacak.

AB İLE İLGİLİ BİLGİ MASALARI KURULACAK

Etkinlikler süresince Avrupa Birliği ile ilgili bilgi masaların da kurulacağı aktarıldı. Bilgi masaları arasında Avrupa Parlamentosu Kıbrıs Temsilcliği, Sivil Alan, AB Bilgi Merkezi, EURES ve YEU Kıbrıs’ın yer alacağı bildirildi.

SAAT 21:00’DE DJ SAHNEDE OLACAK

Jazz dinetisi, Language Cafe ve çocuk köşesi etkinliklerinin ardından Dj Claudio’un sahneye çıkmasıyla başlayacak olan parti, 23:00’e kadar sürecek.

AVRUPA GÜNÜ NEDİR?

Avrupa Günü, Mayıs ayında Avrupa Birliği ülkeleri ve aday ülkelerde kutlanan bir gündür. 5 Mayıs 1949'da Avrupa Konseyi kurulmuş ve bu tarih II. Dünya Savaşı'ndan çıkış için en önemli ümitlerden biri sayılmıştır. AB henüz Avrupa Ekonomik Topluluğu iken birliğin kurulma planının açıklandığı 9 Mayıs'ı Avrupa Günü ilan etmiştir.

EUROPE DIRECT BİLGİ MERKEZİ HAKKINDA

Europe Direct Lefkoşa, Kıbrıs’taki Avrupa Komisyonu Temsilciliği tarafından desteklenen ve Tarihsel Diyalog ve Araştırma Derneği tarafından yürütülen, Şubat 2015 tarihi itibarıyla Dayanışma Evi karşısında yer alan bir bilgi merkezidir. Avrupa Birliği ülkelerinde 400’den fazla şubesi bulunan bu ağın bir parçası olan Europe Direct Lefkoşa, AB vatandaşlarına hakları hakkında bilgi vermenin yanında onları AB bursları, hibeleri ve fırsatlar hakkında bilgilendirmeyi de amaçlamaktadır. Merkeze, etkinlikle ilgili detaylı bilgi için +90 548 856 30 32 numaralı telefondan ulaşılabileceği belirtildi.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner

3 örgüt, Derinya Plajı'nın sadece KKTC ve TC vatandaşlarına açılmasını eleşti...
image Mağusa İnisiyatifi, MAGEM ve United Cyprus Now, Gazimağusa'daki Derinya Plajı'na erişimin geçen yıl olduğu gibi bu yıl da sadece KKTC ve TC vatandaşları ile sınırlandırılmasını eleştirdi.
Mağusa Mesarya Lions Kulübü'nden eğitime katkı
image Mağusa Mesarya Lions Kulübü 2018-2019 Hizmet Döneminde Ana Aktivite olarak “Ana Sınıf” yenileme projesini gündemine alarak Şehit Mustafa Kurtuluş İlkokulu'nda ilk projesini gerçekleştirdi.
Kuir Kıbrıs stajyerlerini arıyor
image Kuir Kıbrıs, Renklerin Çeşitliliği Projesi kapsamında Kuir Kıbrıs Derneği'nde uygulanacak olan staj programı için çağrı yaptı.