Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> TOPLUM 13 Mayıs 2019, Pazartesi 07:32
banner

Onur Yürüyüşü bu yıl "Açık ve Onurlu" sloganıyla yola çıkacak

Onur Yürüyüşü bu yıl Açık ve Onurlu sloganıyla yola çıkacakDünya Sağlık Örgütü'nün 17 Mayıs 1990 yılında eşcinselliği ruh hastalıkları listesinden çıkarması kapsamında kutlanan Onur Yürüyüşü ülkemizde bu yıl "Açık ve Onurlu" sloganıyla 18 Mayıs’ta gerçekleştirilecek.
Paylaş  
5
5
5
0

Kıbrıs Postası – Emel Doğan

Ülkede 2014 yılından bu yana gerçekleştirilen etkinlik bu yıl da aynı coşku ile gerçekleşecek.

"Açık ve Onurlu" sloganıyla yola çıkacak olan Kıbrıs Onur Yürüyüşü üyeleri, 18 Mayıs Saat 17.00’daDereboyu’ndaki Suitex önünden yürümeye başlayarakLefkeliler Hanı’nda eylemlerini sonlandıracak.

Etkinlik lezbiyen, gey, biseksüel, trans ve intersekslerin (LGBTİ+) hak ve özgürlüklerine dikkat çekmek, birlikte çalışmak ve mücadele etmenin önemini vurgulamak adına Lefkoşa Dereboyu Suitex önünde başlayıp Büyük Han’ın arkasında yer alan Lefkeliler Hanı’nda son bulacak, hemen ardından ise Lefkeliler Han’ında parti düzenlenecek. Düzenlenecek yürüyüş ve partiye isteyen herkes katılım gösterebilecek.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
1
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner

3 örgüt, Derinya Plajı'nın sadece KKTC ve TC vatandaşlarına açılmasını eleşti...
image Mağusa İnisiyatifi, MAGEM ve United Cyprus Now, Gazimağusa'daki Derinya Plajı'na erişimin geçen yıl olduğu gibi bu yıl da sadece KKTC ve TC vatandaşları ile sınırlandırılmasını eleştirdi.
Mağusa Mesarya Lions Kulübü'nden eğitime katkı
image Mağusa Mesarya Lions Kulübü 2018-2019 Hizmet Döneminde Ana Aktivite olarak “Ana Sınıf” yenileme projesini gündemine alarak Şehit Mustafa Kurtuluş İlkokulu'nda ilk projesini gerçekleştirdi.
Kuir Kıbrıs stajyerlerini arıyor
image Kuir Kıbrıs, Renklerin Çeşitliliği Projesi kapsamında Kuir Kıbrıs Derneği'nde uygulanacak olan staj programı için çağrı yaptı.