Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> TOPLUM 17 Haziran 2019, Pazartesi 07:26
banner

Kuir Kıbrıs Derneği'nden homofobi, bifobi ve transfobi karşıtı etkinlik

Kuir Kıbrıs Derneği'nden homofobi, bifobi ve transfobi karşıtı etkinlikKuir Kıbrıs Derneği, Mesarya'da homofobi, bifobi ve transfobi karşıtı buluşma gerçekleştirecek.
Paylaş  
12
10
12
0

Avrupa Birliği tarafından Kıbrıslı Sivil Toplum İş Başında VI Hibe Programı kapsamında finanse edilen ve Kuir Kıbrıs Derneği tarafından yürütülen “Renklerin Çeşitliliği” Projesi yerel örgütlenmelerin artırılmasına yönelik proje kapsamında ilk yerel buluşmayı Mesarya Kadınları İnisiyatif’i ile birlikte gerçekleştirecek. Yerel Buluşma 18 Haziran Salı günü saat 20:00’de Akdoğan Belediye Binası’nda düzenlenecek. 

Renklerin Çeşitliliği Projesi kapsamında lezbiyen, gey, biseksüel, trans, interseks ve dahası (LGBTİ+) tüm renklerin birlikte var olabildiği bir Kıbrıs için Kuir Kıbrıs Derneği Mesarya Kadınları İnisiyatifi ile buluşuyor.

LGBTİ+ Mücadelesinin sadece Lefkoşa ve Mağusa merkezli değil Kıbrıs’ın her yerinde sürdürülebilmesi, adanın çeşitli yerlerinde yaşanan ayrımcılık ve ötekileştirmenin son bulması için proje kapsamında düzenlenecek beş buluşmadan ilki Akdoğan’da gerçekleşecek.

Homofobi, Bifobi ve Transfobi Karşıtı Buluşma kapsamında yerelde yaşanan sıkıntılar konuşulacaktır. Ayrıca LGBTİ+’ların toplumun her alanında yer alabildiği ve hep birlikte mücadele edersek daha özgür ve insan haklarına saygılı bir toplumda var olabileceğimizin önemi üzerine tartışmalar olacak.

Toplantılar, o bölgede yaşayan ve LGBTİ+ mücadelesini dinlemek, katkı koymak isteyen herkese açık olacak.

Kuir Kıbrıs Derneği ve proje ekibi, etkinlikle ilgili yaptıkları açıklamada, “ilk toplantımızı Mesarya Kadınları İnisiyatif’i ile gerçekleştirecek olmanın heyecanı içerisindeyiz ve bu önemli günde buluşmaya katılmak isteyen tüm bölge halkını toplantımıza bekleriz” mesajı verdi.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner

4. Açık Kapı Sivil Toplum Festivali başlıyor: Sivil toplum örgütleri bir ay b...
image 4. Açık Kapı Sivil Toplum Festivali 15 Eylül Pazar günü başlıyor... Sivil toplum örgütleri bir ay boyunca halkla buluşacak; çeşitli etkinlikler düzenlenecek.
Dansçılardan, Kemal Saraçoğlu Vakfı'na 11 bin 500 TL'lik katkı
image Dance Base Art Studio ekibi Kemal Saraçoğlu Lösemili Çocuklar ve Kanserle Savaş Vakfı'na 11 bin 500 TL'lik bağışta bulundu.
Lefkoşa Merkez ve Mağusa Kale Lions Kulüpleri'nden anlamlı bağış
image Lefkoşa Merkez ve Mağusa Kale Lions Kulüpleri, Çocuk Onkolojisi Bölümü'ne kitap bağışında bulundu.