Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> TOPLUM 24 Temmuz 2019, Çarşamba 10:00
banner

"İnsan Ticareti Mağdurları İçin Adalet" projesi açılış etkinliği, 30 Temmuz'da

İnsan Ticareti Mağdurları İçin Adalet projesi açılış etkinliği, 30 Temmuz'da"İnsan Ticareti Mağdurları İçin Adalet" projesi açılış etkinliği, 30 Temmuz Dünya İnsan Ticaretiyle Mücadele Günü’nde gerçekleşiyor.
Paylaş  
24
23
23
0

banner

Kıbrıs Türk Barolar Birliği ve Kıbrıslı Türk İnsan Hakları Vakfı işbirliğiyle uygulanacak olan “İnsan Ticareti Mağdurları İçin Adalet” (İnsan Ticaretine Karşı Yasal Değişiklikler ve Adli Yardım) isimli projenin açılış etkinliği 30 Temmuz Salı, Dünya İnsan Ticareti ile Mücadele Günü’nde 18:30 – 20:30 saatleri arasında Kıbrıs Türk Barolar Birliği’nde gerçekleşiyor.

Avrupa Birliği tarafından İnsan Ticaretine Karşı Birlikte Mücadele Hibe Programı kapsamında hibe almaya hak kazanan ve 08 Mayıs 2019 tarihinde yürürlüğe giren proje, toplam 140,121€ bütçe ile 2 yıl sürecek. Projeyerel mevzuatların iyileştirilmesi ve kapasite gelişimi üzerine odaklanarak Kıbrıs’ın kuzey kesimindeki insan ticaretini önleme çabalarına katkı sağlayacak. Proje kapsamında öncelikle, insan ticareti ile mücadele hakkındaki tüm yerel mevzuat ve kaynaklar (tüzük, yasal metin, ikincil veya üçüncül yasal metinler vb.) detaylı olarak taranarak boşluk analizi yapılacak. Boşluk analizi raporunun hazırlanmasının ardından, mevcut tüzükler veya yasa kapsamında çıkarılabilecek tüzükler belirlenerek bu tüzüklerde yasal iyileştirme çalışmaları yapılacak ve daha sonrasında ilgili tüzüklerin geçmesi ve ilgili yasalarda iyileştirme çalışmaları yapılması üzerine lobi çalışmaları yürütülecek. İnsan Ticareti Mağdurları İçin Adalet Projesi; avukatlara, yargıç ve savcılara, yasa koyucular, uygulayıcılar ve ilgili diğer yerel organlara ulaşarak  yasal ve uygulama çerçevesini geliştirmek adına;panel, çalıştay ve eğitimler düzenlemeyi hedefliyor.  Bir diğer yandan, Pilot Adli Yardım Destek Programı kapsamında kurulacak yardım masası ve telefon destek hattı ile insan ticareti mağdurlarına adli yardım verilecek.

Proje uygulama ekibi tarafından yapılan açıklamada, insan ticareti konusunun hassasiyeti vurgulanarak tüm paydaşların ve yerel organların desteğinin büyük önem taşıdığı ve projenin sürdürülebilir olması adına; proje boyunca (24 ay) ve sonrasında bu konuda çalışan diğer sivil toplum örgütleri ve ilgili kurumlarla işbirliği içerisinde çalışılmanın önemine vurgu yapıldı.

Projeye ilişkin daha fazla bilgiye ulaşmak için itkayprojesi@gmail.com adresinden proje ekibine ulaşılabilinir.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner

Mağusa Mesarya Lions Kulübü'nden Ulukışla İlkokulu'na bağış
image Mağusa Mesarya Lions Kulübü, Ulukışla İlkokulu’na 1 adet yazıcı bağışladı.
Kuir Kıbrıs Derneği Odak Grup Toplantısı yapıldı
image Kuir Kıbrıs Derneği: Sömürüden   Özgür LGBTI+ Hayat Projesi kapsamında yapılan Odak Grup Toplantısı gerçekleşti.
Slow Food: "İklim değişiyor, o halde gıda ve tarım da değişmeli"
image Slow Food, gezegenimizi ve geleceğimizi korumak, iklim değişikliğine dur diyebilmek için, yerel gıdaya ve mevsiminde üretime öncelik verilmesi gerektiğini belirterek, "iklim değişiyor, o halde gıda ve tarım da değişme...