Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> TOPLUM 5 Eylül 2019, Perşembe 17:47
banner

Bellapais Inner Wheel Kulübü, sosyal sorumluluk projelerini yürüteceği bina için Vakıflarla kira sözleşmesi imzaladı

Bellapais Inner Wheel Kulübü, sosyal sorumluluk projelerini yürüteceği bina için Vakıflarla kira sözleşmesi imzaladıBellapais Inner Wheel Kulübü'nün, iki sosyal sorumluluk projesini yürüteceği bina için Vakıflar Genel Müdürlüğü'yle kira sözleşmesi imzaladığı belirtildi.
Paylaş  
36
34
36
0

Bellapais Inner Wheel Kulübü’nden yapılan açıklamaya göre, kulüp, uzun zamandır hayata geçirmek için çaba sarf ettiği iki sosyal sorumluluk projesinin hizmet vereceği binanın kiralama aşamasını tamamladı.

Tadilatı 130 bin Sterlin tutacak merkezin yapım giderlerinin tamamı Bellapais Inner Wheel Kulübü tarafından karşılanacak. Lefkoşa Surlariçi’nde yer alacak merkez, hem sağlık alanında kullanılacak hem de bölgede yaşayan kadınların kişisel gelişimine katkı sağlayacak.

Bu çerçevede hem sağlık ocağı, hem de kadın emeğini güçlendirme ve hayata geçirme merkezi olacak binanın kira sözleşmesi, Vakıflar Genel Müdürlüğü ile Bellapais Inner Wheel Kulübü arasında imzalandı.

Sözleşmeye Vakıflar Genel Müdürü Prof. Dr. İbrahim Benter ile Bellapais Inner Wheel Kulübü Kurucu Başkanı Sibel Tatar imza koydu.  

İmza töreni sırasında konuşan Bellapais Inner Wheel Kulübü Kurucu Başkanı Sibel Tatar, “Bu imzayı uzun zamandır bekliyorduk. Kulüp olarak tespit ettiğimiz bu sorunu çözmek en büyük sosyal projelerimizden ikisiydi. Hem bölge kadınına hizmet etmek hem de Surlariçi’ni ziyaret eden insanlara sağlık hizmeti sunacak merkezi hayata geçirmek bizim çok önemliydi. Orada yapılacak olan tadilatın masrafları tamamen kulübümüz tarafından karşılanacaktır” dedi. 

2020 yılında hizmete girmesi planlanan merkezin sağlık personeli ihtiyacını ise Sağlık Bakanlığı’nın karşılayacağı belirtildi.

Öte yandan projeyle ilgili bilgi vermek ve gelinen son noktayı görüşmek amacıyla Bellapais Inner Wheel Kulübü Kurucu Başkanı Sibel Tatar ve Genel Sekreter Berin Avunduk, Sağlık Bakanı Ali Pilli'yi ziyaret etti.
Ziyarette sağlık ocağının tıbbi aletlerinin ve personel ihtiyacının bakanlık tarafından sağlanmasını içeren protokol yenilendi.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
4
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner

Kuir Kıbrıs Derneği'nden 'cinsel sömürü ve insan ticareti' üzerine bilgilendi...
image Kuir Kıbrıs Derneği, LGBTİ+ cinsel sömürü ve insan ticareti üzerine bilgilendirici oturum düzenliyor.
Barolar Birliği'nde hukukçulara yönelik 'LGBTİ+ Farkındalık Eğitimi' gerçekle...
image Avrupa Birliği tarafından finanse edilen ve Kuir Kıbrıs Derneği tarafından yürütülen Renklerin Çeşitliliği Projesi kapsamında, Barolar Birliği İnsan Hakları Komitesi işbirliğiyle Hukukçulara Yönelik LGBTİ+ Farkındalığ...
Milli Düşünce Merkezi konferans düzenliyor
image Milli Düşünce Merkezi konferans düzenliyor...