Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> TOPLUM 9 Eylül 2019, Pazartesi 09:37
banner

İki derneğin başkanı Müezzinoğlu'ndan Cumhurbaşkanı Akıncı'ya açık mektup: "Seçim öne alınsın"

İki derneğin başkanı Müezzinoğlu'ndan Cumhurbaşkanı Akıncı'ya açık mektup: Seçim öne alınsınBeşparmak Dağları Bayrağı Işıklandırma Derneği ile Asmaaltı ve Arasta Esnafı Derneklerinin Başkanı Müezinoğlu, Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı’ya açık mektup yazarak, eleştirilerde bulundu. Müezinoğlu, Cumhurbaşkanlığı seçiminin öne alınmasını talep etti.
Paylaş  
42
40
42
2

Beşparmak Dağları Bayrağı Işıklandırma Derneği ile Asmaaltı ve Arasta Esnafı Derneği Başkanı Tanju Müezzinoğlu, Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı’yı eleştirerek, erken seçim talebinde bulundu.

Tanju Müezzinoğlu’nun basınla da paylaştığı açık mektupta, Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı’nın 26 Nisan 2015’teki Cumhurbaşkanlığı seçimini  önemli bir oy oranıyla kazandığını, Cumhurbaşkanı Akıncı’nın “Dört Boyutlu Siyaset” vaadinde Kıbrıs sorununun çözümü, şeffaflık-hesap verebilirlik-yolsuzlukla mücadele gibi toplumsal konulara duyarlılık, Türkiye ile saygılı ilişkiler, bağımsız ve tarafsız Cumhurbaşkanı konuları vurguladığını kaydetti.

“Kırk Yedi yıllık görüşmeler sürecinde şimdiye kadar görülmemiş bir yoğunluk yaşandığını” kaydeden Müezzinoğlu,  gelinen aşamada Kıbrıs Türk halkının temel görüşlerinden ve her daim var olan kırmızı çizgilerinden taviz verildiğini ve pozisyonunun belirsiz ve tehlikeli bir durum haline geldiğini iddia etti.

Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı’nın verdiği  beyanatların  kafa karışıklığına neden olduğu ve Türkiye ile iletişim sıkıntısı olduğu algısı yaratıldığını öne süren Müezzinoğlu, “Bu durum halkı gereksiz yere germiştir. Bunun Kıbrıs Türklerini dünyada daha da yalnızlaştıran bir hareket olduğu görülemiyor mu?” dedi.

Müezzinoğlu, “Tüm bu tavizkar kararlar, düşünce ve davranışlar neticesinde Kıbrıs Türk halkı lehine ne elde edildi? Bu açıklamanız gereken bir konudur!

Hal böyle iken, neslinizin son denemesi olan ve Rum tarafında zihniyet değişimi olmadan devam ettirilemeyecek olan görüşme sürecini cek-cak’lara dayalı bir şekilde tekrar devam ettirmenin amacı nedir?” sorularını yöneltti.

“Kıbrıs Türk halkının AB içerisinde Yunanistan ve Balkanlar’daki Türklerin durumuna düşürülmesinin başarılamayacağını” belirten Müzezinoğlu, “Bu gerçekler ışığında önümüzdeki Cumhurbaşkanlığı seçiminin öne alınması ve görevi kazanacak adaya devretmeniz hem sizlerin, hem halkın hem de KKTC-TC ilişkileri açısından kazanım olacaktır. Bunu önemle talep ederiz” ifadelerini kullandı.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
2
 
0
 
5
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
2
ONAY BEKLEYENLER
0
11 Eylül 2019, Çarşamba
Londralı         - Londra
Geç bre garagöz otur bir tarafa..Bir anda kendini nerelerde gördün,ne hayal kurdun da böyle bişey yaptın anlaşılır gibi değil..Ama en azından dernek üyelerinin birkaçından alkış almışsındır muhakkak değilmi..Gördüğümüz kendini fasulya gibi bir nimetten saymaya başladığındır..Sen kim Akıncı kim bre..Senin Akıncıyı eleştirecek kadar ne bilgin var ne zekan var ne becerin tecrüben var nede Akıncı'nın seviyesindesin..Alt tarafı basit bir dernek başkanısın O KADAR! En azından sus da kal,gülünç durumlara düşme daha fazla...

9 Eylül 2019, Pazartesi
Nilay         - Girne
Akıncı bir an önce gitmeli. Eskiden Akıncılar vardı, toprak kazanmaya, yeni vatanlar yapmaya giderlerdi. Bizdeki Akıncı, daha ne verebilirimin derdinde. Bizzat kendi ismiyle de tezat. Akıncı bize hiçbir şey kazandırmadı. Cumhurbaşkanlığı süresince de Kıbrıs sorunu dışında hiç bir noktada bi iş yapmadı.

banner
banner
banner
banner

Kuir Kıbrıs Derneği'nden 'cinsel sömürü ve insan ticareti' üzerine bilgilendi...
image Kuir Kıbrıs Derneği, LGBTİ+ cinsel sömürü ve insan ticareti üzerine bilgilendirici oturum düzenliyor.
Barolar Birliği'nde hukukçulara yönelik 'LGBTİ+ Farkındalık Eğitimi' gerçekle...
image Avrupa Birliği tarafından finanse edilen ve Kuir Kıbrıs Derneği tarafından yürütülen Renklerin Çeşitliliği Projesi kapsamında, Barolar Birliği İnsan Hakları Komitesi işbirliğiyle Hukukçulara Yönelik LGBTİ+ Farkındalığ...
Milli Düşünce Merkezi konferans düzenliyor
image Milli Düşünce Merkezi konferans düzenliyor...