Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> TOPLUM 23 Eylül 2019, Pazartesi 07:45
banner

Erden Pekri, KTGBİ - Kuzey Kıbrıs temsilcisi oldu

Erden Pekri, KTGBİ - Kuzey Kıbrıs temsilcisi olduErden Pekri, Kıbrıs Türk Gençlik Birliği İngiltere - Kuzey Kıbrıs Temsilcisi oldu.
Paylaş  
10
9
10
0

banner

Yaklaşık bir yıldır İngiltere'de faaliyet gösteren Kıbrıs Türk Gençlik Birliği İngiltere (KTGBİ), İngiltere’de doğup büyüyen ve yaşamakta olan, ya da Kıbrıs’tan İngiltere’ye okumaya veya yaşamaya gelen gençlerimizi bir çatı altında birleştirip güçlü bir ses oluşturmak için çalışıyor.

KTGBİ Başkanı Nafiya Horozoğlu, Kuzey Kıbrıs ile köprü kurup gençler arasında bağları güçlendirmek için, Kuzey Kıbrıs'ta ikamet eden Hukuk Öğrencisi olan Erden Pekri'yi Kuzey Kıbrıs Temsilcimiz olarak atadıklarını belirtti.

KTGBİ - Kuzey Kıbrıs Temsilcisi olarak görev alan Erden Pekri ise şu açıklamayı yaptı,

“Yaklaşık bir yıldır İngiltere'de faaliyet gösteren KTGBİ, İngiltere’de doğup büyüyen ve yaşamakta olan, ya da Kıbrıs’tan İngiltere’ye okumaya veya yaşamaya gelen gençlerimizi bir çatı altında birleştirip güçlü bir ses oluşturmak için çalışıyor.

KTGBI olarak 'güzel bir gelecek, gençlerle gelecek' sloganıyla çıktığımız bu yolda, diasporada yaşayan toplumları ve gençlerimizi kenetlemek amacıyla ve birlik/beraberlik sağlamak için bugünden itibaren birlikte çalışmaya başladık.

Sadece İngiltere'de yaşayan gençlerimiz değil, Kuzey Kıbrıs'ta yaşayan gençlerimiz ile dayanışma ve beraberlik sergilemek için yeni projeler gerçekleştireceğiz.

Gençler, sadece geleceğimizin değil, bugünümüzün de teminatıdır.

Beni bu güzel göreve layık gören KTGBİ Yönetim Kuruluna teşekkür eder, ülkemize hayırlı olmasını dilerim”.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
2
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner

Slow Food: "İklim değişiyor, o halde gıda ve tarım da değişmeli"
image Slow Food, gezegenimizi ve geleceğimizi korumak, iklim değişikliğine dur diyebilmek için, yerel gıdaya ve mevsiminde üretime öncelik verilmesi gerektiğini belirterek, "iklim değişiyor, o halde gıda ve tarım da değişme...
Lions Kulüpleri'nden Obezite ve Diyabet Paneli
image Lions Kulüpleri Obezite ve Diyabet Paneli gerçekleştiriyor.
GÜKAD'dan '1114 çöp toplama günü' etkinliği
image GÜKAD, "1114 çöp toplama günü" adı altında etkinlik düzenledi.