Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> TOPLUM 9 Ekim 2019, Çarşamba 15:09
banner

Ulubay: "KKTC'de yaklaşık 500 kişilik hizmet gönüllüsü olarak hizmet veriyoruz"

Ulubay: KKTC'de yaklaşık 500 kişilik hizmet gönüllüsü olarak hizmet veriyoruz8 Ekim Dünya Lions Günü, KKTC'de de kutlandı. Lions Kulüpleri Federasyonu Başkanı Alev Ulubay, "KKTC'de yaklaşık 500 kişilik hizmet gönüllüsü olarak hizmet veriyoruz" dedi.
Paylaş  
22
21
22
0

banner

Kuzey Kıbrıs Lions Kulüpleri Federasyonu Başkanı Alev Ulubay başkanlığında, bağlı kulüplerin başkan ve üyeleri, Lefkoşa Atatürk Büstü’ne çelenk koydu.

Çelenk merasiminin ardından Kuzey Kıbrıs Lions Kulüpleri Federasyonu Başkanı Alev Ulubay tarafından yapılan basın açıklaması yapıldı.

“Lions, dünyanın en etkin Sivil Toplum Kuruluşlarından birisidir” diyen Ulubay, 206 ülke ve coğrafi bölgede, yaklaşık 50 bin kulüp, 1 milyon 350 bin Lion ve 150,000 Leo olarak toplamda 1 buçuk milyon gönüllü ile insanlığa karşılıksız hizmet verildiğini hatırlattı.

Köklü ve süreklilik arz eden bir hizmet geçmişine sahip olduklarını ifade eden Ulubay, sadece ‘Sight First’  kampanyaları sonucunda toplanan bağışlarla; tüm dünyada 67 göz  bankası, birçok göz hastanesi ve  teşhismerkezi kurulduğunu, 7.3 milyon insana katarakt ameliyatı yaptırıldığını, 20 milyondan fazla insanın tedavi edildiğini ve100 milyonlarca insanın taramadan geçirildiğini vurguladı. 

‘Görme, Diyabet, Çevre, Çocuk Kanseri veAçlıkla Mücadele’ alanlarına öncelik verdiklerini kaydeden Alev Ulubay,  2020 yılı sonunakadar 200 milyon kişiye dokunmayı ve hizmet götürmeyi hedeflediklerini söyledi.

Rum tarafının engelemelerine rağmen verilen Kuzey Kıbrıs’ta faaliyet yürütebilmek için verdikleri mücadelenin altını çizen Ulubay, açıklamasını şu sözlerle sürdürdü:

“Lions Kıbrıs’ta 1954 yılında kurulan 2 kulüple hizmete başlamış 1974 yılına dek ortak hareket edilmiş. 1974sonrasında Rumların Güneye Türklerin Kuzeye yerleşmeleri nedeniyle kurulmaya çalışılan Kıbrıs Türk LionsKulüpleri Rum  ve Yunan Lobi faaliyetleri ile engellemelere  maruz kalınmış. Ancak, yılmadık 1997 yılındaİstanbul adresli kurduğumuz kulüplerle hizmetlerimize başladık… Engelleme yine devam etti. Mücadelemizsonucu 2004 yılında Uluslararasında kabul görecek bir formülle hiçbir başka ülkeye bağlı olmadan UndistrictedCyprus Lions Kulüpleri olarak Uluslararasının belirlediği Küresel Aktivitelerin yanı sıra ülkemizin ihtiyaçlarıdoğrultusunda ülkemiz insanına Hizmet Etmeye başladık. Bu hizmetleri gerçekleştirirken Atatürk İlke ve Devrimlerinin  ışığından ayrılmıyoruz. Bugüne kadar onlarca okula, hastane, çevre, bilinçlendirme ve tarama kampanyaları ile binlerce insanımıza hizmet götürülmüştür.Lions’un tamamen bağımsız ve demokratik bir yapısı vardır. Hiçbir siyasi, dini veya etnik bağlantısı yoktur.”

“Halen 15 Lions Kulübü ve 2 Leo Kulübü ile yaklaşık 500  kişilik hizmet  gönüllüsü olarak toplumun hizmetindeyiz” diyen Ulubay, “Güçlenerek var olmaya da devam edeceğiz” ifadesini kullandı.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner

Psikologlara yönelik LGBTİ+ farkındalık eğitimleri tamamlandı
image Kuir Kıbrıs tarafından düzenlenen psikologlara yönelik LGBTİ+ farkındalık eğitimleri tamamlandı.
Meme kanserine dikkat çekmek için yürüdüler
image Meme kanserine dikkat çekmek için yürüdüler. Meme kanserine dikkat çekerek farkındalık yaratmak amacıyla yürüyenlere ise Önder AVM önünde tören düzenlendi.
İki Toplumlu Mağusa İnisiyatifi'nden Maraş ve Kıbrıs'ta çözüm süreci üzerine ...
image İki Toplumlu Mağusa İnisiyatifi, Maraş ve Kıbrıs'ta çözüm süreci konusunda toplantı yaptı.