Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> TOPLUM 5 Kasım 2019, Salı 08:32
banner

"Sosyalleşin" Projesi yeni döneme eğitimlerle devam ediyor

Sosyalleşin Projesi yeni döneme eğitimlerle devam ediyorMağusa Suriçi Derneği, AKTI Proje ve Araştırma Merkezi ve Mağusa Kadın Merkezi Derneği tarafından yürütülen 'Sosyalleşin: Sosyal Girişimcilikle İstihdamı Destekliyoruz' isimli proje yeni dönemini 'Eğiticilerin Eğitimi Semineri' ile açtı.
Paylaş  
36
36
36
0

“Eğitimde Yenilik ve Değişim VII” Hibe Programı altında Avrupa Birliği tarafından finanse edilen, Mağusa Suriçi Derneği (MASDER) , AKTI Proje ve Araştırma Merkezi ve Mağusa Kadın Merkezi Derneği (MAKAMER) tarafından yürütülen ‘Sosyalleşin: Sosyal Girişimcilikle İstihdamı Destekliyoruz’ isimli proje yeni dönemini Eğiticilerin Eğitimi Semineri ile açtı.

Çeşitli derneklerden ve kurumlardan seçilen 18 kişinin katıldığı eğitim 1 Kasım ve 3 Kasım arasında Girne’de gerçekleşti.  Sosyal Girişimcilik Eğitimi üzerine çalışan uzman Dr. Michalis Loizides ve Dr. Yiannis Fessas tarafından yürütülen eğitimde, ilk gün katılımcılar yetişkinlere yönelik eğitimlerin nasıl yürütüldüğü, eğitim yöntemleri ve kullanabilecekleri materyaller üzerine çalıştı. İkinci gün ise, Sosyal Girişimcilik kriterleri üzerine yapılan çalışmaların ardından çeşitli örnekler üzerinden hangi girişimlerin Sosyal Girişimcilik sayılabileceği üzerine bir çalışma gerçekleştirdi. Son zamanlarda gündemde olan ve Kıbrıs’taki sosyal girişimleri kapsayacak olan yasa değişiklikleri hakkında da bilgi aktarıldı.

“Sosyalleşin” Projesi kapsamında eğitimler ve atöyle çalışmaları Aralık ayında da devam edecek. 7 Aralık’ta saat 09:30’da Lefkoşa’da Ara Bölge’de Dayanışma Evi’nde ve 14 Aralık’ta Mağusa’da Sosyal Girişimcilik üzerine atölye çalışmasıyla devam edecek olan proje yıl içerisinde daha bir çok ücretsiz eğitim, atölye, yurt içi ve yurt dışı gezileri ve stajlar gerçekleştirmeyi planlıyor.

Proje ve gelecekteki etkinliklerle ilgili daha fazla bilgi edinmek için www.gosocialcy.eu internet sitesini ziyaret ederek ve ya “Go Social Cyprus” isimli Facebook, Twitter ve Instagram sayfaları takip edilebilir.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner

Korineum Golf & Beach Resort'dan Kemal Saraçoğlu Vakfı'na anlamlı katkı
image Kemal Saraçoğlu Lösemili Çocuklar ve Kanserle Savaş Vakfı Koordinatörü Sayın Övgü İnce, Korineum Golf & Beach Resort Direktörlerinden Sayın Meryem Çerkez Gürtunç’a, yaptıkları anlamlı bağıştan dolayı teşekkür plak...
Kuir Kıbrıs Derneği, Savunuculuk Eğitimi gerçekleştirdi
image Kuir Kıbrıs Derneği tarafından düzenlenen 'Savunuculuk Eğitimi' 9 Kasım Cuma günü gerçekleştirildi.
Kuir Kıbrıs Derneği'nden hukukçulara yönelik 'LGBTİ+ farkındalık eğitimi'
image Kuir Kıbrıs Derneği, hukukçulara yönelik LGBTİ+ farkındalık eğitimi düzenliyor.