Ana Sayfa >> GİRNE 18 Şubat 2018, Pazar 09:08

GAÜ Kurucu Rektörü Serhat Akpınar'ın, Azerbaycan temasları ses getiriyor

GAÜ Kurucu Rektörü Serhat Akpınar'ın, Azerbaycan temasları ses getiriyorGirne Amerikan Üniversitesi Kurucu Rektörü ve Yöneticiler Kurulu Başkanı Serhat Akpınar; Türk Dünyası'nın önemli başkentlerinden biri olan Bakü'de, uluslararası düzeyde gerçekleştirilen ve 'PR' olarakta adlandırılan 'Halkla İlişkiler' forumu ardından; Türkiye Cumhuriyeti Bakü Büyükelçiliği'ni ziyaret etti.
Paylaş  
5
11
3
0

GAÜ'den verilen bilgiye göre, Girne Amerikan Üniversitesi Kurucu Rektörü ve Yöneticiler Kurulu Başkanı Serhat Akpınar; Türk Dünyası'nın önemli başkentlerinden biri olan Bakü'de,  uluslararası düzeyde gerçekleştirilen ve 'PR' olarakta adlandırılan 'Halkla İlişkiler' forumu ardından; Türkiye Cumhuriyeti Bakü Büyükelçiliği'ni ziyaret etti.

GAÜ Bakü Temsilciliği'nden verilen bilgide; Bir süredir Azerbaycan ziyaret ve çalışmalarını sürdüren ve  aynı zamanda Almanya- Köln merkezli "Uluslararası Diplomatlar Birliği- DMW"nin Başkan Yardımcılığı görevini de yürüten Serhat Akpınar'ın, gerek 'GAÜ Vizyonu', gerekse 'DMW Bağımsız Misyonu' doğrultusundaki izlence ve görüşlerini; Forum nedeniyle Bakü'de bulunan uluslararası paydaşları ile değerlendirdiği  ifadeleri yer aldı.

GAÜ'NÜN;  KÖKLÜ YURT DIŞI  EĞİTİM MİSYONU VE YÜKSEK  ÖĞRETİMDEKİ ÖZGÜN PAYDALARI

GAÜ Kurucu Rektörü ve Yöneticiler Kurulu Başkanı Serhat Akpınar, Azerbaycan'da kendisine eşlik eden Rektör Yardımcısı Doç. Dr. Sualp Davut ve üniversitenin Bakü Temsilciliği Yetkilileri ile birlikte, TC. Bakü Büyükelçiliği'ne gerçekleştirdiği ziyaret sırasında, Azerbaycan nezdindeki Türkiye Büyükelçisi Erkan Özoral ile de görüştü.

Büyükelçilikteki görüşme; Özellikle GAÜ'nün; "Türk Dünyası Coğrafyası" üzerinde sürdürdüğü akademik yapılanmalar konularındaki bilgi paylaşımı ile geçmişten bu yana; üniversitenin Kurucu Rektör Akpınar'ın öncülüğünde başarı ile devam ettirdiği yurt dışı misyonuna bağlı "özgün paydaları" konuları üstüne gerçekleşti.


Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0

Girne'de sanal bet operasyonu! 13 tutuklu
Girne’de sanal bet operasyonunda 13 kişi tutuklandı.
ATM'de unutulan parayı çalan kişi tutuklandı
Girne’de Anıl Aygenç’in ATM’den çektiği ve unuttuğu 300 TL nakit parayı çalan 41 yaşındaki K.Ö. tutuklandı.
"Düdüklüde Kıymalı Bamya" tiyatro severlerle buluştu
Girne Belediyesi ve Çatalköy Belediyesi’nin ortak prodüksiyonu olan “Düdüklüde Kıymalı Bamya” oyunu, Çatalköy Belediyesi’nin düzenlediği 8. Beşparmaklar Tiyatro Festivali’nde tiyatro severlerle buluştu.