Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> GİRNE 25 Haziran 2018, Pazartesi 15:13
banner

Güngördü yeniden görevde

Güngördü yeniden görevdeGirne Belediye Başkanı ve Belediye Başkanlığına yeniden bağımsız olarak adaylığını koyan Nidai Güngördü, yüzde 48’i aşkın oyla rakiplerini geride bırakarak yeniden başkan seçildi.
Paylaş  
34
12
34
5

24 Haziran akşamı Ramadan Cemil Meydanı’nda toplanan halka seslenen Güngördü, öncelikle 4 yıl daha ona yetki veren tüm Girne halkına teşekkür etti.
Güngördü, gerek 2014’te gerekse 2018’de yerel seçimlerinde kendisine destek veren Ulusal Birlik Partisi’ne, parti genel başkanı Hüseyin Özgürgün’e parti meclisine ve parti milletvekillerine ve yöneticilere teşekkür etti.
Yeniden Doğuş Partisi’nin de Girne’de 4 yıl boyunca  başarılı olan kendisine destek verdiği için teşekkür eden Güngördü, UBP Girne İlçesi yönetimi, UBP Kadın Kolları ve Girne Milletvekilleri’ne de teşekkürlerini iletti.
Bunun yanında pek çok siyasi partinin belediye başkan adayı olmadığını ve bu partilerden de kendisine destek verenler olduğunu ifade eden Güngördü, onlara da desteklerinden dolayı teşekkür etti.

“GİRNE HALKI ‘ELBETTE NİDAİ’ DEDİ”

Güngördü, “Seçim süreci çok kısaydı. Çok da yorulmuş olduğumu söyleyemem.

Bu seçim sonucu ve sizlerin bu coşkusu bizlere 4 yıl daha ayakta durmaya yeter ve artar bile” dedi.
Güngördü, bu şehrin önemli bir şehir olduğunu ve bu şehirde herhangi bir belediye başkanının başkanlık yapmasının mümkün olmadığını söyleyerek, bu şehrin mühendis istediğini, tecrübe istediğini kaydetti. Güngördü, Girne halkının da aynı düşüncede olduğunu gördüklerini ifade ederek, Girne halkının da “Elbette Nidai” dediğinin altını çizdi.

BU KENTIN TRAFIK VE KANALIZASYON SORUNUNU TARIHE GÖMECEĞIZ

Güngördü konuşmasına şöyle devam etti:
“Artık yarından sonra işimiz daha zordur. Biz zaten usta olarak işe başlamıştık. Dolayısıyla bu ustalık mertebesini bir kat daha artırarak nasıl ki bu şehirde imar planını yaptık, emirnameleri tarihe gömdük, nasıl ki yağmur suyu kanallarını yaptık, nasıl ki 24 bin ton asfalt döktük, nasıl ki 11 km kaldırım yaptık, yeni hedefimiz arıtma tesisini ıslah etmektir. Tüm Girne halkı bana güç verecek, ben de devlet üzerine baskı kuracağım. Arıtma tesisini 80 bin nüfusa göre yeniden düzenleyeceğiz. Bu konuda şehirde yaşayan herkesten, hangi partiden hangi sivil toplum örgütünden olursa olsun destek verecek ve bu kentin trafik ve kanalizasyon sorununu tarihe gömeceğiz. Çok yakında 23 trilyonluk yeni belediye binasına taşınacağız. Bu da bizim şehirde verdiğimiz hizmetin kalitesini artıracaktır. ”

“ONLAR ÇAMUR ATTI. GİRNE HALKI İTİBAR ETMEDİ”

Konuşmasına Girne Belediye personelinin son 10 gündür tehdit edildiğine de işaret eden Güngördü, dört yılda kimseye ayrım yapmadığını, kimseye siyasi görüşünü sormadığını ifade ederek buna karşı bu tür davranışları yapanlara tepki gösterdi. Kendisinin seçim sürecinde de projelerin yarışması çağrısında bulunduğunu ancak böyle olmadığını söyleyen Güngördü, “Onlar çamur attı, tehdit etti. Sonuç ortada. Girne halkı buna itibar etmedi” dedi. Şehirde bütün renkleri kucaklayacağını ifade eden Güngördü, kamu düzenini bozan, iş düzenini bozanların da yasalar önünde cezalandırılacağına dikkat çekti.

GÜNGÖRDܒYE BELEDİYE PERSONELİNDEN SEVGİ SELİ

Öte yandan Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü, bugün belediye binasına girişinde, Belediye personeli tarafından coşkuyla karşılandı. Belediye binası önünde bir de konuşma yapan Güngördü, yeniden başkan seçilmesinde ve 4 yıllık hizmet süresinde büyük emeği olan belediye personeline başta olmak üzere tüm Girne halkına teşekkür etti. Güngördü, şehrin 30 bin nüfustan 90 bin nüfusa yükseldiğine işaret ederek, tüm personelin özveriyle daha çok çalışmasına ihtiyaç olduğuna dikkat çekti. Güngördü, yeni dönemde personelin işe geliş gidiş saatleri ve iş performansının ve kurallara uymayan personelin yasal çerçevede değerlendirileceğine işaret ederek Girne Belediye personeline işlerinde başarılar diledi.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
1
 
0
 
9
 
2
 
1
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
5
ONAY BEKLEYENLER
0
27 Haziran 2018, Çarşamba
Vatandaş         - Girne
Bağımsızmış diyor.Ne bağımsızı ulan..Ubp yandaşları/ubp vekilleri ile birlikte ubp bayrakları altında bağımsızmı olunurmuş? Hade re ordan...

27 Haziran 2018, Çarşamba
Cengiz         - Girne
Yalan dolanla ve herşeye rağmen bu seçimi aldı.Ama ben bir limasollu olarak "sevinmesin" diyorum.Çünkü bu adama kesinlikle yakışmaz.Günü gelir bu adama oy verenler hanyayı da konyayı da anlarlar.Allahından bulur inşallah...

25 Haziran 2018, Pazartesi
Jale         - Girne
Yüzde 48 oyla kazandiniz ve buna seviniyorsunuz sayin Nidai.Yolda gordugunuz her 2 kisiden 1+si size karsidir sayin Nidai.Sizin en buyuk avantajiniz kalpten TKP simdi de TDPli olmanizdir.Insallah onumuzdeki 4 yil gecmis 4 yiliniz gibi olmaz.

25 Haziran 2018, Pazartesi
Yılsay         - Girne
Allah razı olsun Sumer'e. Girne'nin yarıdan fazlası Nidai'yi istemedi.

25 Haziran 2018, Pazartesi
Hüseyin         - Girne
Dutturdun personelmiş tehdit edilir. Sen kendin personeli tehdit ettincover yapmaya çalışıyorsun. Hiç kimseda sana çamur mamur atmadı. Yakında senin şirketle olan kirli işlerin su yüzüne çıkacak Nidai. Neler yediğinizi biliyoruz. Merak etme seviyesiz kişiliğin yandaşlarınla beraber artık su yüzene çıktı. Bunun temizliğini yapabilmen Girne denizlerini temizlemenden daha zor olacak.

banner
banner
banner
banner
banner

Mehteran Birliği'nden Girne Kaymakamı'na nezaket ziyareti
image 20 Temmuz kutlamalarında gösteri yapmak maksadıyla KKTC'de bulunan TC Jandarma Genel Komutanlığı, Mehteran Birliği Komutanı Jandarma Bando Albay Kahraman Burak Aksoy, Girne Kaymakamı Sinan Güneş'e nezaket ziyaretinde ...
Girne'nin bazı bölgelerinde yarın elektrik kesintisi yaşanacak
image Girne'de bazı bölgelerde yarın sabahtan itibaren öğle saatlerine kadar elektrik kesintisi yapılacak.
Girne Belediyesi çocuklara plaj turnuvası düzenledi
image Girne Belediyesi, Yaz Tatili Çocuk ve Gençlik Atölyeleri Oero Trading Ltd. katkılarıyla Kervansaray Belediye Plajı'nda düzenlenen plaj turnuvasıyla (survivor) devam etti. Çocuklar, iki gün boyunca plajda hazırlanan pa...