Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> GİRNE 6 Ağustos 2018, Pazartesi 08:30
banner

Özgürlük Anıtı yıkıldı yıkılıyor!

Özgürlük Anıtı yıkıldı yıkılıyor!Yavuz Çıkartma Plajı’ndaki Özgürlük Anıtı yıkılma tehlikesiyle karşı karşıya.
Paylaş  
5
2
6
2

Kıbrıs Postası - Sosyal Medya

Yavuz Çıkarma Plajı’nda yer alan ve Kıbrıs Barış Harekatı’nı simgeleyen en önemli ve bilinen anıtlar arasında bulunan Özgürlük Anıtı yıkılma tehlikesiyle karşı karşıya.                       Bakımsızlık ve deniz kenarındaki yol inşaatı nedeniyle gerek anıt üzerinde oluşan derin çatlaklar gerekse anıtın kurulu olduğu zemindeki büyük yarıklar KKTC’nin simgelerinden olan Özgürlük Anıtı’nın içler acısı halini gözler önüne serdi.            Deniz kenarındaki yol inşaatı için toprağa yapılan müdahalenin anıtın zeminini de olumsuz etkilediği iddia edilirken yetkililerin bu üzücü ve tehlikeli duruma bir an önce müdahale etmesi bekleniyor.
                                

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
1
 
0
 
2
 
1
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
2
ONAY BEKLEYENLER
0
6 Ağustos 2018, Pazartesi
Gıbrız Türkü         - Şeherin Kuzeyi
İşte bu bizim gerçek yüzümüz.... O anıtın simgeledikleri ile makam, mevki sahibi olanlar, üzerinde onlarca emek ve kan bulunan dağlarımızı geleceği hiç düşünmeden ufalayıp ufalayıp satanlar, elde ettikleri servetlerinin çerez parası sayılabilecek bir miktarı ile anıt bu durumdan kurtulur..... Yıllardır atıl durumda olan anıt inşallah bir şafak nöbetinde insanların üstüne çökmeden tamir edilir...İyi ki konuyu gündeme taşıdınız... Lütfen takibini ve gündemde kalmasını da sağlayın....

6 Ağustos 2018, Pazartesi
Goncoloz         - Sorma Gir hani
Ovundumuzde bir harman yer isterik! Hani o milliyetciler, hani o KKTC'yi ilelebet yasatacaklar? Bence bu anitin derhal kapanmasi lazim. Her an yikilabilir.

banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Taşkent yolunda fidanlar dikilecek
image Kıbrıs Türk Tabipleri Birliği’nin 62’nci kuruluş yıl dönümü nedeniyle bugün Taşkent Yolu’ndaki KTTB Ormanı’na fidan dikimi yapılacak.
Girne'de kanalizasyon çalışması yapılıyor
image Girne Kurtuluş Caddesi’nde Beylerbeyi Işıkları ile Doğanköy Selvili Sokak girişi arasında bugün kanalizasyon çalışması yapılıyor.
Girne'de operasyon yapan polisten kumarhaneye girmesi yasak 13 kişiye yasal i...
image Polis, Girne Polis Müdürlüğü sorumluluk sahasında huzur operasyonu düzenledi.