Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> GİRNE 13 Ağustos 2018, Pazartesi 18:15
banner

Karaoğlanoğlu sahil şeridinde 'temiz havada yürüyüş' eylemi...

Karaoğlanoğlu sahil şeridinde 'temiz havada yürüyüş' eylemi...Karaoğlanoğlu halkı, Girne İnisiyatifi, Yeşil Barış Hareketi ve Biyo-Der, geçtiğimiz Cumartesi günü saat 18.00'de, Karaoğlanoğlu sahil şeridinde "Temiz Havada Yürüyüş" eylemi gerçekleştirdi.
Paylaş  
5
2
6
0

Karaoğlanoğlu Balıkçı Barınağı ve devamındaki 15 dönümlük "Yeşil Alan" içerisinde yer alanetkinlikte,buraların betonlaştırılmasına karşıtepkili olan bölge halkının karalı duruşu seslendirildi. Eylem toplantısına, çevre dernekleri, inisiyatiflerve halkımız destek verdi.

Eylemde, burayadaha önceki eylemde dikilen fidanlar ziyaret edilerek, yasalara rağmen, 100 metrelik sahil şeridi içindeki kamusal alanların Bakanlar Kurulu’nun usulsüz olarak verdiği iddia edilen yetkiyle, Turizm ve Çevre Bakanlığı tarafından, “Otel yapılmak üzere” özel bir şirkete kiralanması protesto edildi.

Alana gelen vatandaşlar daha önce dikmiş oldukları fidanlarla fotoğraf çektirdikten sonra, hep birlikte geleceğe yönelik hareket planı oluşturmak için değerlendirmeler yaptılar...

Dayanışma içinde bir saat kadar alanda dolaşan çevreye duyarlı vatandaşlar, burası için daha önce hazırlanmış olan yeşil alan projesinin nasıl geliştirilebileceği ve nasıl uygulanabileceği konusunda da öneriler geliştirmeye çalıştılar.


banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
4
 
0
 
1
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Girne'deki yoğun yağışlar sonrası yol kenarları çöplüğe döndü
image Girne’de geçtiğimiz günlerde etkili olan sağanak yağış nedeniyle bazı cadde ve sokaklarda su birikintileri oluştu.
Girne'de bakım sebebiyle yarın elektrik kesintisi olacak
image Çatalköy trafo merkezindeki bakım sebebiyle yarın Girne’de elektrik kesintisi olacak.
"Eski Girne Dr. Akçiçek Hastanesi'nin Bakım ve Tedavi Merkezi'ne dönüştürülüy...
image Eski Girne Dr. Akçiçek Hastanesi’nin Bakım ve Tedavi Merkezi’ne dönüştürülmesi için ihaleye çıkıldı.