Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> GİRNE 13 Ağustos 2018, Pazartesi 18:15
banner

Karaoğlanoğlu sahil şeridinde 'temiz havada yürüyüş' eylemi...

Karaoğlanoğlu sahil şeridinde 'temiz havada yürüyüş' eylemi...Karaoğlanoğlu halkı, Girne İnisiyatifi, Yeşil Barış Hareketi ve Biyo-Der, geçtiğimiz Cumartesi günü saat 18.00'de, Karaoğlanoğlu sahil şeridinde "Temiz Havada Yürüyüş" eylemi gerçekleştirdi.
Paylaş  
14
11
15
0

Karaoğlanoğlu Balıkçı Barınağı ve devamındaki 15 dönümlük "Yeşil Alan" içerisinde yer alanetkinlikte,buraların betonlaştırılmasına karşıtepkili olan bölge halkının karalı duruşu seslendirildi. Eylem toplantısına, çevre dernekleri, inisiyatiflerve halkımız destek verdi.

Eylemde, burayadaha önceki eylemde dikilen fidanlar ziyaret edilerek, yasalara rağmen, 100 metrelik sahil şeridi içindeki kamusal alanların Bakanlar Kurulu’nun usulsüz olarak verdiği iddia edilen yetkiyle, Turizm ve Çevre Bakanlığı tarafından, “Otel yapılmak üzere” özel bir şirkete kiralanması protesto edildi.

Alana gelen vatandaşlar daha önce dikmiş oldukları fidanlarla fotoğraf çektirdikten sonra, hep birlikte geleceğe yönelik hareket planı oluşturmak için değerlendirmeler yaptılar...

Dayanışma içinde bir saat kadar alanda dolaşan çevreye duyarlı vatandaşlar, burası için daha önce hazırlanmış olan yeşil alan projesinin nasıl geliştirilebileceği ve nasıl uygulanabileceği konusunda da öneriler geliştirmeye çalıştılar.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
4
 
0
 
1
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Girne Üniversitesi'nin tehlikeye attığı Ayios Vasileios Kilisesi'ni Vakıflar ...
image Kıbrıs Postası'na konuşan Vakıflar İdaresi Başkanı İbrahim Benter, ilk kez Girne Postası'nın gündeme taşıdığı Girne Üniversitesi'ne ait izinsiz inşaat alanı içinde yıkılmanın eşiğinde olan tarihi Ayios Vasileios Kilis...
Akdeniz sahilinde temizlik etkinliği gerçekleşti
image Vakıflar İdaresi Girne İyilik Gönüllüleri, Akdeniz köyü sahil temizliği etkinliği gerçekleştirdi.
4 aylık bebek ani rahatsızlık sonucu hayatını kaybetti
image Girne'de 4 aylık bebek pusetinde uyuduğu esnada ani rahatsızlık geçirerek hayatını kaybetti. Kesin ölüm nedeni ise yapılacak tetkikler sonucu belirlenecek.