Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> GİRNE 7 Eylül 2018, Cuma 15:38
banner

Bakan Atakan, Girne Belediyesi'ni ziyaret etti: "Marina yapmak istiyoruz"

Bakan Atakan, Girne Belediyesi'ni ziyaret etti: Marina yapmak istiyoruzBayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Tolga Atakan, Girne Belediye Başkanı ve meclis üyeleriyle görüşerek, bilgi alışverişinde bulundu.
Paylaş  
16
10
16
0

Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Tolga Atakan, Girne Belediyesi’ni ziyaret ederek, Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü ve belediye meclis üyeleriyle görüştü. Ziyarette, Girne Doğu Çevre Yolu, Lefkoşa-Girne Anayolu, Girne Antik Liman, Girne Turizm Limanı ve marina projesi konuşuldu.

Atakan: "Limanlar konusunda çalışma yapıldı"

Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Tolga Atakan ziyarette yaptığı konuşmada, Lefkoşa-Girne Anayolu’nda çalışmaların devam ettiğini belirterek, Girne Doğu Çevre Yolu Projesi için ise şu an beklemede olduklarını söyledi. Tolga Atakan, Antik Liman ve Turizm Limanı’nda yaşanan sorunların giderilmesi için çalışma yapılarak rapor hazırlandığını ifade ederek, Antik Limandaki mendireğin güçlendirilip geliştirilmesi gerektiğine dikkat çekti. Yük gemilerinin tümünü Mağusa Limanı’na yönlendirmek istediklerini anlatan Atakan, Turizm Limanı’nın ise büyük yolcu gemilerine hizmet verecek şekilde yeniden düzenlenmesi gerektiğini vurguladı. Atakan, turizm ve ekonominin gelişmesi için her iki liman arasına devletin belirleyeceği şartlarda özel sektörle işbirliği içinde bir marina yapmak istediklerini kaydetti. 

Güngördü: "Girnelilerin hassasiyeti dikkate alınmalı"

Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü sürekli büyüyerek gelişen Girne ve doğudaki köylerde trafik yükünün hafifletilmesi için Girne Doğu Çevre Yolu Projesi’nde çalışmalara öncelik verilmesi gerektiğine dikkat çekti. Nidai Güngördü, Doğu çevre yolu yapılana dek trafiği rahatlatmak için belediye tarafından Doğanköy içinden geçip Ciklos Bölgesi’ne bağlanan alternatif  bir yolunyapımının sürdüğünü ifade etti.Güngördü, Karayolları sorumluluğunda olan yollarda belediyenin sürekli temizlik çalışması yaptığını kaydetti. Güngördü ayrıca yapılması planlanan marina projesi konusunda da Girne Belediyesi’nin hassasiyetini anlatarak, belediyenin pozisyonunun ne olması gerektiği konusunda bakan Atakan ile bilgi alışverişinde bulundu. Güngördü, “Marina konusunda Girnelilerin hassasiyeti ile görüş ve önerileri mutlaka dikkate alınmalı” dedi.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
1
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Girne Belediyesi'nden uyarı: "Suyu tasarruflu kullanalım!"
image Girne Belediyesi, ülke genelinde 24-26 Nisan tarihleri arasında, zorunlu olarak yapılacak su kesintisi için vatandaşlara suyu idareli kullanmaları konusunda çağrıda bulundu.
Güngördü, Karşıyaka Belediye Başkanı'nı ziyaret etti
image Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü, İzmir'de gerçekleştirilen 27. Uluslararası Karşıyaka Çocuk Şenliği kapsamında yapılan davet üzerine hafta sonu İzmir'deydi.
Meteoroloji Dairesi: "En fazla yağış metrekareye 47 kg ile Girne'de gözlendi"
image Meteoroloji Dairesi son 24 saatte ülke genelinde metrekareye düşen yağış miktarlarını açıkladı