Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> GİRNE 7 Mart 2019, Perşembe 12:23
banner

Selçuk Yöntem, Girne'deki dairesini teslim aldı

Selçuk Yöntem, Girne'deki dairesini teslim aldıÜnlü oyuncu Selçuk Yöntem’i, Girne’de apartman dairesi alması için kendisine gönderdiği parayı kişisel ihtiyaçları için kullanarak, Yöntem’i dolandıran Yasemin Taşkıran’ın, benzer şekilde Almanya’da yaşayan Mehmet Ali Beldiran’ı da dolandırdığı bildirildi.
Paylaş  
9
7
9
1

Girne Postası

Selçuk Yöntem’in yaşamış olduğu olayın basına yansımasından sonra Almanya’da yaşayan Mehmet Ali Beldiran’ın da aynı şekilde Yasemin Taşkıran tarafından 40,995 Euro dolandırıldığının ortaya çıktığı aktarıldı.

Selçuk Yöntem’in, Yasemin Taşkıran tarafından harcanan söz konusu meblağı, tekrardan kendi cebinden inşaat şirketine ödeyip, bugün Girne Tapu ve Kadastro Dairesi’nde söz konusu dairenin koçanını adına aldığı ifade edildi.

Sanatçı Selçuk Yöntem’in avukatları Tülin Çeliker ve Meral Birinci Sonan, yaşanan dolandırılma olayı ile ilgili kamuoyuna yazılı basın açıklamasında bulundu.

Basın açıklaması şu şekilde;

“Dolandırılma vesilesi ile müvekkilimiz olan Selçuk Yöntem, 2017 yılının Eylül ayında Avrasya Construction Ltd. isimli inşaat şirketinden Girne’nin merkezinde inşaatı yeni başlamış bir apartman dairesi satın aldı. Bu dairenin satış ve pazarlaması IQ Property & Development Ltd. tarafından yapıldı. İş bu dairenin satışında müvekkilimizle, emlak şirketi personeli olan Yasemin Taşkıran n/d Yasemin Can ilgilendi. İnşaat şirketi ile Selçuk Yöntem arasında satış sözleşmesi imzalandı ve ilk ödeme şirket hesabına yapıldı. Ağustos 2018 tarihinde apartman dairesi teslim aşamasına gelince Yasemin Taşkıran, Selçuk Yöntem’den inşaat şirketine ödenmesi gereken bakiyeyi ve tapu masraflarını şahsi hesabına göndermesini talep etti. Selçuk Yöntem Eylül 2018 ve Ocak 2019 tarihlerinde Avrasya Construction Ltd. isimli inşaat şirketine verilmek üzere Yasemin Taşkıran’ın hesabına toplam 352.960 TL’yi gönderdi. Ancak, Selçuk Yöntem inşaat şirketine bu paranın ödenmediğini geçtiğimiz günlerde öğrendi. Yasemin Taşkıran’ın söz konusu parayı şahsi amaçları için kullandığı öğrenildikten sonra Selçuk Yöntem polise şikayette bulundu. Bugüne kadar söz konusu para gerek inşaat şirketine, gerekse müvekkilimize geri ödenmemiştir. Keza Yasemin Taşkıran, poliste vermiş olduğu gönüllü ifadesinde borçları olduğunu ve iş bu parayı şahsi amaçları için kullandığını itiraf etmiştir.

Müvekkilimiz Selçuk Yöntem’in yaşamış olduğu bu olayın basına yansımasından sonra Almanya’da yaşayan bir diğer Müvekkilimiz Mehmet Ali Beldiran’ın da aynı şekilde Yasemin Taşkıran tarafından 40,995 Euro dolandırıldığı ortaya çıkmıştır.

“IQ Property & Development Ltd.’e söz konusu dairelerin satışı için inşaat şirketi tarafından emlak komisyon ücretleri de bir tamam ödenmiştir. Ancak IQ emlak, hala daha şirketinde kayıtlı çalışan olarak görünen Yasemin Taşkıran’ın işlemiş olduğu bu dolandırıcılık olayına bu güne kadar ilgisiz ve duyarsız kalmış, herhangi bir sorumluluk üstlenmemiş, personeli adına bir özür dahi dilememiştir.” diyen müvekkilimiz Selçuk Yöntem’in yaşadığı bu olay ile birlikte ülkemizde büyük bir sorun haline gelen emlak sektöründeki sıkıntılar ve emlak yasasındaki sorunlar yeniden gündeme gelmiştir. Gerek Emlakçılar Birliği’nin gerekse devlet yetkililerinin emlak ve inşaat sektöründeki sorunların aşılması, dolandırıcılık ve benzeri olayların yaşanmaması için gereken denetimi ve yasal düzenlemeyi yapması gerekmektedir.

Müvekkillerimiz Selçuk Yöntem ve Mehmet Ali Beldiran’a ilk günden beridir gereken yardımı, önemi ve hassasiyeti gösteren Avrasya Construction Ltd.’e de teşekkür ederiz. Selçuk Yöntem, Yasemin Taşkıran tarafından harcanan söz konusu meblağı, tekrardan kendi cebinden inşaat şirketine ödeyip, bugün (7 Mart 2019) Girne Tapu ve Kadastro Dairesi’nde söz konusu dairenin koçanını adına almıştır.

Müvekkillerimiz Selçuk Yöntem ve Mehmet Ali Beldiran mağduriyetlerinin giderilmesi ve/veya en aza indirilmesi için her türlü yasal ve hukuki yola başvuracaklar.”


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
4
 
0
 
1
 
2
 
1
 
2
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
1
ONAY BEKLEYENLER
0
7 Mart 2019, Perşembe
Hasan         - Girne
Selçuk Yöntem Kıbrıs'ta dolandırıldı.Binayı yapan Türkiyeli, binayı pazarlayan Türkiyeli, binadaki daireyi satın alan Türkiyeli, istismarı soruşturan polis memuru Türkiyeli ve biz bunları dile getirip işgal var dediğimizde hain oluyoruk ha!

banner
banner
banner
banner
banner
banner

Girne'de sakin Erkan Dilek'in kayıp olduğu ve arandığı bildirildi
image Girne'de sakin 47 yaşındaki Erkan Dilek'in dün ikametgahından ayrıldığı ve halen geri dönmediği için arandığı bildirildi
Girne'de denize düşen bir kişi boğularak hayatını kaybetti
image Girne'de, Yusuf Karagöz (E-55) isimli kişi, muhtemelen, 20 Temmuz Kordonboyu’nda deniz sahilinde bulunduğu sırada yaklaşık 3 metrelik duvar üzerinden denize düşmesi sonucu yaşamını yitirdi.
Studio 12'den temizlik etkinliği: "Katılımcılara; çöp torbası, eldiven ve soğ...
image Girne'deki Studio 12 isimli işletme, deniz ve plajlardaki kirliliğinin önüne geçmek adına yarın bir etkinlik gerçekleştiriyor.