Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> GİRNE 30 Nisan 2019, Salı 09:37
banner

Girne'de en ucuz suyu Çatalköy, en pahalı suyu ise Alsancak halkı kullanıyor

Girne'de en ucuz suyu Çatalköy, en pahalı suyu ise Alsancak halkı kullanıyorGirne Postası, ülke genelinde yaşanan zorunlu su kesintileri nedeniyle Girne bölgesindeki belediyelerin vatandaşa sattığı suyun fiyat araştırmasını yaptı. Araştırma sonucunda elde edilen verilere göre; Girne'de en ucuz suyu Çatalköy, en pahalı suyu ise Alsancak ve Merkez'de ikamet eden vatandaş kullanıyor...
Paylaş  
3
3
2
1

Girne Postası – Burcu Ece Yılmaz

Girne Postası, ülke genelinde su kesintilerinin sıklaştığı şu günlerde Girne bölgesi belediyelerinin vatandaşa sattığı suyun fiyat araştırmasını yaptı. Yapılan araştırmadan elde edilen verilere göre Girne bölgesinde bulunan belediyelerde su fiyatları küçük değişkenlikler gösterirken, en ucuz suyu Çatalköy sakinleri kullanıyor. Belediyelerin vatandaşa sattığı suyun fiyatlarına göre yapılan araştırmada en pahalı suyu ise Alsancak ve Girne halkının kullandığı dikkat çekti.

Girne bölgesi belediyelerinin su fiyatlandırmasına bakıldığında 6 belediyenin de farklı su ücret tarifesi uyguladığı gözlemlendi. İşte bölge bölge fiyatlandırmalar;

EN PAHALI GİRNE VE ALSANCAK

Girne Postası’nın belediyelerden elde edindiği bilgilere göre, belediyelerin vatandaşa sattığı suyun fiyatlarına göre en pahalı suyu Alsancak ve Girne halkı alıyor.

Alsancak Belediyesi’nin tarife fiyatlarına göre, su faturalarında 0-10 ton arası kullanımlarda tonu 5.5 TL, 10-20 ton arası 6 TL, 21 ton ve üzeri su için ton başına 6,5 TL ücret ödeniyor.

Girne Belediyesi’nin tarife fiyatlarına göre ise 10-20 ton arası kullanımlarda tonu 5.5 TL, 21-35 ton arası 6 TL, 36 ton ve üzeri su için ton başına 8 TL ödeniyor.

EN UCUZ TATLISU VE ÇATALKÖY

Tatlısu Belediyesi ve Çatalköy Belediyesi’nin bölge halkına sattığı su en ucuz sular arasında yer alıyor. Ancak Girne bölgesi belediyelerin sattığı su fiyatları arasında derin bir uçurum yok.

Çatalköy Belediyesi suyu halkına 10 tona kadar olan kullanımlarda 4,5 TL, 10 ton ve üzeri kullanımlarda ise ton başına 5 TL’den satıyor.

Tatlısu Belediyesi 10-20 ton arası kullanımlarda tonu 4 TL, 20-30 ton arası kullanımlarda 5 TL, 30 ton ve üzeri kullanımlarda ise ton başına 6 TL ücret alıyor.

Dikmen Belediyesi 0-7 ton arası kullanımlarda ton başına 4.5 TL, 8-15 ton arası 5 TL, 16-25 ton arası 5,30 TL, 26 ton ve üzeri kullanımlar için ise ton başına 5,50 TL ücret tarifesi uyguluyor.

Lapta Belediyesi ise kademeli tarife ücret uygulamasını kullanmıyor. Belediye her ton için 5,75 TL ücret alıyor.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
3
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
1
ONAY BEKLEYENLER
0
30 Nisan 2019, Salı
Bora         - Girne
Turkiye'den su gelmeden evvel tonuna en fazla 1 TL verirdik,simdi 6 TL,insaf yahu artik.%600 artis olurmu,resmen kazik atarlar bu halka.Bu su buraya ticari amaclar icin getirildi,oyle bizim kara kasimiza kara gozumuze degil.Cok degil 3-4 seneye kadar getirmek icin harcanan paranin 10 mislisini kazanmaya baslayacaklar.

banner
banner
banner
banner
banner
banner

Bulaşık makinesi yangın çıkardı
image Karakum'da bir evde gece saatlerinde bulaşık makinesi kısa devre yaparak ev mutfağında ufak çaplı bir yangına neden oldu.
Girne Belediyesi İkinci Bahar üyeleri Yeşilırmak'taydı
image Girne Belediyesi İkinci Bahar üyeleri, Yeşilırmak'a düzenlenen gezide keyifli saatler geçirdi.
Lapta'da ani ölüm 
image Girne'de dün saat 06.30 sıralarında, aniden rahatsızlanarak hayatını kaybeden Ali Temizel'in ölüm nedeni yapılan otopsinin ardından belirlendi.