Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> GİRNE 7 Haziran 2019, Cuma 16:26
banner

Girne Belediyesi'nden "Yayalaştırma Projesi" hakkında açıklama: "Kimse dışlanmıyor"

Girne Belediyesi'nden Yayalaştırma Projesi hakkında açıklama: Kimse dışlanmıyorGirne Belediyesi, belediye bünyesinde yapılan her türlü gelişme için kimseyi dışlamadıklarını belirterek, "Yayalaştırma ve Trafik Akış Yönleri Düzenlemesi Projesi'ne olumlu katkı koyacak herkesi görüş bildirmeye" çağırdı.
Paylaş  
4
5
4
0

Girne Belediyesi’nden yapılan yazılı açıklamada, Şehir Plancıları Odası Başkanı Merter Refikoğlu’nun, Girne Belediyesi tarafından yürütülen “Yayalaştırma ve Trafik Akış Yönleri Düzenlemesi Projesi” ile ilgili yaptığı açıklamaları değerlendirdi.

“Yayalaştırma ve Trafik Akış Yönleri Düzenlemesi Projesi’nin ‘yeni ve bağımsız bir proje olduğu, Şehir Plancılar Odası’na danışmadan ve onları dışlayarak karar alındığı ve yurtdışından gelip ülkemiz hakkında sınırlı sayıda bilgisi olan insanların Girne için çok önemli bir konu hakkında proje yaptığı algısının’ gerçeği yansıtmadığı” belirtilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

“Sürekli büyüyerek gelişen ve buna bağlı olarak trafik yoğunluğu artan Girne’de yaşanan sorunların çözülmesi amacıyla, 2014 yılında Girne Ulaşım Master Planı, belediyedeki ilgili idari birimler tarafından hazırlanarak onaylanıp ardından uygulamaya geçilmiştir. Uygulamanın doğru yapılması ve uygulamada yaşanan sorunların aşılması için ilgili kişiden danışmanlık hizmeti alınmıştır. Yapılan analiz çalışmalarının ardından KKTC’de bir ilk gerçekleştirilerek, 28 belediye arasında ilk kez bir belediye, trafik ulaşım master planı hazırlamıştır.

Planlama ilkeleri ve plan hiyerarşisi açısından, Yayalaştırma ve Trafik Akış Yönleri Düzenlemesi Projesi’nin, Girne Ulaşım Master Planı’ndan ayrı düşünülmesi mümkün değildir ve uyumlu bir şekilde ele alınması gerekir.

2014 yılı Temmuz ayından itibaren Girne Belediye bünyesinde yapılan her türlü gelişme için kimseyi dışlamamız söz konusu değildir. Meslek odaları, bölge esnafı, bölge sakinleri, kurum ve kuruluşlar ile bireysel katılımında sağlandığı toplantılar gerçekleştirilmiştir. Örneğin, İmar Planı Çalışmaları, Hayvan Barınağı Projesi, Kadınlar Birliği Lokali vb. Bu proje için de aynı anlayışla hareket edip, Paydaş Katılım Toplantıları tasarlanmış ve projenin kapsamına alınmıştır.

Projemize, olumlu katkı koyacak herkesi de görüş bildirmeye bekleriz.”

Girne Belediyesi, yapılan açıklamaların; belediye idaresi ile 2014 yılından beridir çalışma yapan proje ekibini son derece üzdüğünü de belirterek, “Bütün olgular değerlendirildiğinde sözleşmenin belediyemiz tarafından fesih edilmesi kararı alındığını bilgilerinize getiririz” dedi.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
1
 
2
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Cumhurbaşkanı Akıncı, Taşkent Doğa Parkı ve Yaban Hayat Rehabilitasyon Merkez...
image Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, eşi Meral Akıncı ile birlikte, Taşkent Doğa Parkı ve Yaban Hayat Rehabilitasyon Merkezi’ni ziyaret etti.
Deniz Kızı, sezona hazır
image Hafta sonunu fırsat bilen vatandaşlar ve turistler Deniz Kızı Otel plajında denizin keyfini çıkardı. Girne bölgesinin gözde sahillerden olan Deniz Kızı Plajı, temizliği ve çeşitli su sporları ile tatilcilerin bir numa...
Cumhurbaşkanı Akıncı Taşkent'i ziyaret etti
image Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, dün Taşkent’i ziyaret ederek, vatandaşlarla bir araya geldi.