Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> GİRNE 12 Haziran 2019, Çarşamba 15:20
banner

Ozanköy'de dere yatağına inşa edilen bahçe duvarı yıkıldı

Ozanköy'de dere yatağına inşa edilen bahçe duvarı yıkıldıGirne'nin Ozanköy bölgesinde bulunan Gelin Deresi'nin devamı olarak bilinen su yatağına izinsiz olarak inşa edilen bahçe duvarı yıkıldı.
Paylaş  
5
4
4
0

Girne Belediyesi ve Girne Kaymakamlığı Girne Bölgesi’nde dere yataklarına yapılan izinsiz yapılaşmalara müdahale ediyor. Ozanköy Şht Mustafa Yavaş Sokak’ta, bir arsa sahibinin Gelin Deresi’nin devamı olarak bilinen su yatağına izinsiz olarak inşa ettiği bahçe duvarı, Girne Belediyesi ve Girne Kaymakamlığı işbirliğinde yıkıldı.

GÜNEŞ: BELEDİYEYLE ORTAK ÇALIŞMA BAŞLATTIK

Girne Kaymakamı Sinan Güneş konuyla ilgili yaptığı açıklamada, dere yataklarına yapılan ihlallerin yarattığı sorunların giderilmesi için Girne Belediyesi’yle ortak çalışma başlattıklarını söyledi.

Sinan Güneş, Girne Belediyesi işbirliğinde tespit edilen ihlalleri ortadan kaldırmaya başladıklarını belirterek, diğer belediyelerle de aynı çalışmaları ve hassasiyeti sürdürdüklerini dile getirdi. İhlallerin kaldırılması için ilgili diğer kurumları da göreve davet eden Güneş, Aralık ayında yaşanan üzücü olayların tekrar yaşanmaması için vatandaşın da hassasiyet göstermesini istedi. İhlallerin kaldırılması için belediye çalışanlarını seferberber eden Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü’ye teşekkür eden Güneş, çalışmaların devam edeceğini kaydetti.

GÜNGÖRDÜ: SU BASKININA NEDEN OLMUŞTU

Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü, Ozanköy’de su baskınlarına neden olan bahçe duvarının yıkılarak su akışının sağlandığını ve derenin islah edildiğini söyledi. Nidai Güngördü, belediyenin, Benan Sokağın güneyinde geçen yıl 75 bin Türk Lirası harcayarak, menfez oluşturduğunu, temizlik çalışması yaparak sorunları giderdiğini dile getirerek, civarda bir diğer noktada ise 44 bin TL harcayarak, dere yatağına izinsiz inşa edilen bir diğer perde duvarını yıktıklarını anımsattı. Belediye ve kaymakamlığın su baskını yaşanmaması için bu önlemleri alırken, vatandaşın izinsiz bir şekilde dere yataklarına müdahalede bulunmasının tüm bu çalışmaları engellediğini anlatan Güngördü, vatandaşın bu konuda daha duyarlı olması gerektiğini vurguladı.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
6
 
0
 
0
 
0
 
0
 
1
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner

Dükkan dükkan gezip çaldılar
image Müşteri olarak girdikleri üç dükkanı soyan şahıslardan biri tutuklandı, diğeri aranıyor...
Girne Belediyesi, Hacı Halil Deresi'ni temizlendi
image Girne Belediyesi ekibi Sedat Simavi Caddesi üzerindeki Hacı Halil Deresi'ni temizledi.
Güngördü: "Limana ve barınağa katkıya hazırız"
image Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü, Karaoğlanoğlu'ndaki sahilin, bakanlar kuruluna götürülerek balıkçı barınağı olarak ilan edilmesi gerektiğine dikkat çekti.