Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> GİRNE 27 Temmuz 2019, Cumartesi 09:45
banner

Girne bölgesi belediyelerinden vatandaşlara uyarı!

Girne bölgesi belediyelerinden vatandaşlara uyarı!Girne bölgesi belediyelerinden Batı Nil Virüsü'ne karşı alınacak önlemler konusunda uyarı yapıldı.
Paylaş  
8
7
7
0

Girne Postası – Sosyal Medya

Girne bölgesi belediyeleri, sivrisineklerin yol açtığı Batı Nil Virüsüne karşı önlemler çerçevesinde vatandaşların ne yapması gerektiğine dair uyarıda bulundu.

Girne Belediyesi, Alsancak Belediyesi ve Lapta Belediyesi’nden yapılan ortak paylaşımda şu ifadeler yer aldı:

“Sivrisinekler, üremek ve çoğalmak için uygun su kaynaklarına ihtiyaç duyar. Bu su kaynakları, sazlık, bataklık, göl gibi doğal alanlar olabileceği gibi bahçemizdeki bir saksının dibinde, kullanılmayan bir araba lastiğinde ve plastik bir kovada bekleyen su birikintisi de olabilir.

Evlerimizin ve bahçelerimizin etrafında birikmiş ve bir haftadan fazla bekleyen su kaynaklarını ortadan kaldıralım. Su depoları ya da varillerin üzerini kapatıp, kovalarda bekleyen suları sık sık boşaltalım. El arabaları vb ekipmanlarda bekletilen suları boşaltalım.

Çatı yağmur su oluklarını temizletelim. Saksı diplerinde bekleyen suları boşaltalım.”


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
11
 
0
 
2
 
2
 
2
 
4
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Girne Belediyesi'nde "iş sağlığı ve güvenliği" eğitimi
image Girne Belediyesi, "iş sağlığı ve güvenliği" konularında çalışanlarına eğitim verecek.
Çıralı Bakery fırınına para cezası
image Çıralı Bakery isimli fırın işletmesinde tespit edilen uygunsuzluklar nedeniyle toplam 2 bin 128 Türk Lirası para cezası kesildi.
Girne'de Kıbrıs Gecesi düzenlendi
image Girne Belediyesi'nin bu yıl 9'uncusunu gerçekleştirdiği Girne Kültür Sanat Günleri kapsamında "Kıbrıs Gecesi" düzenlendi.