Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> GİRNE 6 Ağustos 2019, Salı 15:51
banner

Girne'de aile içi şiddet konuşulacak

Girne'de aile içi şiddet konuşulacakAile İçi Şiddetle Mücadele Koordinasyon Mekanizması, Girne Belediyesi Danışma ve Destek Merkezi'nin ev sahipliğinde Girnelilerle buluşacak.
Paylaş  
5
4
5
0

Girne Belediyesi’nden verilen bilgiye göre,  aile içi şiddetin de konuşulacağı toplantı perşembe 19.00-20.30 saatleri arasında Sevim Ebeoğlu Barış Parkı’nda yapılacak.

Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü, belediyenin 9 Mart 2018’de hizmete koyduğu Danışma ve Destek Merkezi’nin bugüne kadar 67 kişiye danışmanlık hizmeti verdiğini, 37 kişinin danışmanlık hizmeti almaya devam ettiğini ifade etti.

Güngördü, Danışma ve Destek Merkezinin, şiddete uğrayan kadınlara el uzattığını, aile içi ve kadına yönelik şiddet konusunda farkındalığı artıracak çalışmalar yaptığını, bu amaçla hazırlanan programlara destek verdiklerini söyledi.

Aile içi şiddetle mücadelede kurumlarıyla yapılacak iş birliğinin önemine dikkat çeken Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü toplantıya tüm Girnelileri ve Girne’de yaşayanları davet etti.

Aile İçi Şiddetle Mücadele Koordinasyon Mekanizması, Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB), Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı, Polis Genel Müdürlüğü ve SOS Çocuk Köyü Derneği tarafından Kasım 2018’de kuruldu.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Girne Belediyesi'nde "iş sağlığı ve güvenliği" eğitimi
image Girne Belediyesi, "iş sağlığı ve güvenliği" konularında çalışanlarına eğitim verecek.
Çıralı Bakery fırınına para cezası
image Çıralı Bakery isimli fırın işletmesinde tespit edilen uygunsuzluklar nedeniyle toplam 2 bin 128 Türk Lirası para cezası kesildi.
Girne'de Kıbrıs Gecesi düzenlendi
image Girne Belediyesi'nin bu yıl 9'uncusunu gerçekleştirdiği Girne Kültür Sanat Günleri kapsamında "Kıbrıs Gecesi" düzenlendi.