Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> GİRNE 22 Ağustos 2019, Perşembe 17:37
banner

Güngördü: "Limana ve barınağa katkıya hazırız"

Güngördü: Limana ve barınağa katkıya hazırızGirne Belediye Başkanı Nidai Güngördü, Karaoğlanoğlu'ndaki sahilin, bakanlar kuruluna götürülerek balıkçı barınağı olarak ilan edilmesi gerektiğine dikkat çekti.
Paylaş  
4
3
4
0

Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü, geçtiğimiz gün Girne bölgesinde, liman ve balıkçı barınaklarını ziyaret eden Doğal Kaynaklar Bakanı Dursun Oğuz ile Girne milletvekilleri Jale Refik Rogers ve Erek Çağatay’a eşlik etti. 

Balıkçıların sorunlarını dinleyen Girne Belediye Başkanı  Nidai Güngördü, Girne Antik Liman ve Karaoğlanoğlunda balıkçı barınağı yapılması düşünülen sahil ile ilgili açıklamada bulundu. 

GÜNGÖRDÜ: BARINAK, BAKANLAR KURULU’NDA İLAN EDİLMELİ 

Nidai Güngördü konuyla ilgili yaptığı açıklamada, Karaoğlanoğlu’ndaki sahilin, hazırlanan balıkçı barınağı projelerinin meşrulaşması için bakanlar kuruluna götürülerek balıkçı barınağı olarak ilan edilmesi gerektiğine dikkat çekti. 

Nidai Güngördü, Girne Antik Limanda balıkçılara bir düzen oluşturulması ve Karaoğlanoğlu’nda balıkçı barınağı kazandırılmasına yönelik çalışmalara katkı sağlamaya hazır olduklarını kaydetti. 

LİMANI YÖNETECEK YAPIDA BULUNMAK İSTİYORUZ 

Güngördü, Girne Limanında 10 yıldır devam eden, Turizm Bakanlığı , Girne Belediyesi, Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanlığı, Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığı arasındaki yetki karmaşasının aşılması gerektiğini dile getirdi. 

Tüm paydaşların katılımıyla, Antik limanın hak ettiği duruma getirilmesi için çalışacak bir yapının içinde yer almaya hazır olduklarını ve limanda belediyenin yetki ve görevinin yeniden doğru bir şekilde belirlenmesi yönünde talepleri olduğunu dile getiren Güngördü, bu konuda esas görevin devlete ve bakanlıklara düştüğünü vurguladı.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
1
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner

Kuyucuoğulları: "Gelir ve Vergi Dairesi'ne mensup 5 memurun farklı birimlerde...
image Girne'de Vergi Dairesi Şubesi ile Trafik Dairesi'nde uyarı grevi...
Kuzey Kıbrıs Türk Kızılayı Dostları Girne'de buluşuyor
image Kuzey Kıbrıs Türk Kızılayı Dostları'nın Girne'deki buluşması 24 Eylül Salı günü gerçekleşecek.
Gelir ve Vergi Dairesi Girne Şubesi bugün grevde!
image Gelir ve Vergi Dairesi'nin Girne Şubesi'ndeki çalışanlar bugün tam gün grev yapıyor...