Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> GİRNE 14 Ekim 2019, Pazartesi 14:30
banner

Aktuğ ve Ataser'den ortak mesaj: "Projenin devamının gelmesini istiyoruz"

Aktuğ ve Ataser'den ortak mesaj: Projenin devamının gelmesini istiyoruzGirne Batı Çevre Yolu Projesinin birinci etabı için ayrılan 12 milyon TL'lik kaynağın aktarımıyla ilgili konuşan Aktuğ ve Ataser, atılan adım için hükumete teşekkürlerini sunarken, projenin devamının gelmesini istediklerini vurguladı.
Paylaş  
5
3
6
0

Girne Postası – Burcu Ece Yılmaz

Lapta Belediye Başkanı Mustafa Aktuğ ve Alsancak Belediye Başkanı Fırat Ataser, BRT’de Sabah Haberlerinin konuğu oldu.

İlk sözü olan Lapta Belediye Başkanı Aktuğ, Batı Çevre Yolu Projesi için Alsancak Belediye Başkanı Aktuğ ile çok çaba sarf ettiklerine dikkat çekti. Katıldıkları her ortam ve platformda, yolun ön plana çıkması için uğraştıklarını belirten Aktuğ, “Bölgeye yatırım yapılmasını geçtik, trafik çilesi nedeniyle insanlarımızın yaşadığı psikolojik sorunları getirdik. Çok mücadele ettik…” dedi.

AKTUĞ: “YOLUN TAMAMIMIN YAPILMASINI ARZU EDİYORUZ”

Bakanlar Kurulu kararıyla yolun ilk etabı için 9 milyon TL’lik bir kaynak ayrıldığını, ardından Maliye Bakanı Olgun Amcaoğlu’nun yaptığı açıklama ile kaynağın 12 milyon TL’ye çıkarıldığını anımsatan Aktuğ, “Gönül arzu eder ki yolun tamamı yapılsın…” diye konuştu.

Yolun Lapta Oteller bölgesine olan kısmına kadar yapılmasının takipçisi olacaklarını vurgulayan Aktuğ, “Hükümetimize attığı adım için teşekkür ediyoruz.  Adım adım bir yolda ilerliyoruz. Bölgemize yatırım ve gelişimi istiyoruz” ifadelerini kullandı.

“BÖLGE HALKI GÜNÜN 2 SAATİNİ YOLDA GEÇİRİYOR”

Yapılması gereken yolun 7 kilometre olduğunu aktaran Aktuğ, “Trafik nedeniyle büyük bir çile çekiyoruz. Bölgemizde yaşayan insanları çoğu Girne ve Lefkoşa’da çalışıyor. İnsanlarımız her gün sabah 8’de iş yapmak için 6.40 gibi evinden çıkmak durumunda kalıyor. Akşam iş çıkışı 5’de işinden çıkan vatandaşlarımız, 7 gibi eve ancak varabiliyor. Bölge halkı günün 2 saatini yolda geçiyor” diye konuştu.

ATASER: “UZUN VE ZORLU BİR SÜREÇTEN GEÇTİK”

Alsancak Belediye Başkanı Fırat Ataser ise, uzun bir süreçten geçerek bugünlere gelindiğini söyledi. Yolla ilgili istimlak ve altyapı projelerinin ötelenmesi konusunda sıkıntılar yaşandığını anlatan Ataser, “Altyapı ve istimlak sorunları projelerin yapılması ve proje keşiflerinin ortaya çıkmasıyla çözüldü. Bu süreçten sonrası artık maddiyata dayanıyor” dedi.

“YOL LAPTA OTELLER BÖLGESİNE KADAR YAPILIRSA TRAFİK 20 YIL RAHATLAYACAK”

Proje için ayrılan bütçenin yolun nereye kadar yapılacağı ile ilgili net bir veri olmadığını kaydeden Ataser, “Yolun Yeşiltepe kavşağına kadar olan kısmının yapılacağını tahmin ediyoruz. Bu dahi trafiği büyük ölçüde rahatlatacak. Trafik sıkıntısının esas olduğu noktalar yolun giriş çıkış olan kısımları… Projenin tamamı Lapta Oteller bölgesine kadar kısmı içeriyor. Projenin devamının gelmesini istiyoruz. Yol oteller bölgesine kadar yapılırsa, trafiğe 20 yıl rahatlatma gelecektir.”


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
2
 
1
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner

Girne Belediyesi çocuk meclisi kuruyor
image Girne Belediyesi, cinsiyet, din, dil, ırk, kültür ayrımı gözetmeksizin tüm çocukların temsil edileceği çocuk meclisi kurulması için adım attı.
Ozanköy şehitleri 22 Kasım'da anılacak
image Ozanköy şehitleri 22 Kasım'da düzenlenecek törenle anılacak.
"İkinci Caddenin Mahkumu" oyunu sahnelenecek
image Girne Belediyesi Tiyatro Stütyosu, "İkinci Caddenin Mahkumu" oyununu sahneleyecek.