Ana Sayfa >> LEFKOŞA 3 Şubat 2018, Cumartesi 17:14

Sarayönü'nde gönüllerden 36 ünite kan toplandı

Sarayönü'nde gönüllerden 36 ünite kan toplandıMustafa Gürsoy Gezici Kan Bağışı Otobüsü Lefkoşa Sarayönü’nde gönüllerden 36 ünite kan topladı.
Paylaş  
4
8
3
0

Mustafa Gürsoy Gezici Kan Bağışı Otobüsü Lefkoşa Sarayönü’nde gönüllerden 36 ünite kan topladı.

Kuzey Kıbrıs Türk Kızlayı Kan Bağış Kazanım Personeli Şerife Tutku, BRT’ye yaptığı açıklamada ülkede kan temini konusunda yaşanan sıkıntılardan dolayı Türkiye Kızılay Derneği ve Sağlık Bakanlığı arasında imzaladıkları protokol çerçevesinde gönüllü vatandaşlardan kan toplandığını söyledi.

Mustafa Gürsoy Gezici Kan Bağışı otobüsünün bundan böyle her hafta Lefkoşa ve Girne’de dönüşümlü olarak kan bağışçılarını bekleyeceğini ifade eden Tutku, SMS yolu ile GSM oparatörlerine gönderdikleri mesajla otobüsün hangi gün hangi saate nerede olacağının bilineceğini kaydetti.

Tutku, düzenlenen kan bağışı kampanyalarına vatandaşların duyarlı olduğunu ancak ilgilinin çok daha fazla olmasını beklediklerini de söyledi.

Tutku, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetinde yaşayan 18-65 yaş arası 50 kilo üzerindeki herkesi kan bağışına davet etti.

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
1
 
0
 
Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0

Lefkoşa'da 3 kavşak hafta sonu trafiğe kapalı olacak
Lefkoşa Türk Belediyesi’nin (LTB) yürüttüğü Şht. Ecvet Yusuf Caddesi ve Kemal Aksay Caddesi Altyapı ve Düzenleme projeleri kapsamında bu hafta sonu 3 kavşakta yol çalışması yapılacağı bildirildi.
LTB, Orçun Nalbant Gıda Deposu, Snap Bar, Duble Meyhane ve Heybe Restoran'a c...
Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB) Halk Sağlığı Şubesi, 5-9 Mart tarihleri arasında 98 iş yerini denetledi.
LTB'nin "Engel Değiliz" park yeri panolarına ikinci saldırı!
LTB'ye ait toplam 6 tane özel gereksinimli birey park noktasında, özel gereksinimli bireylerin "Haklarımıza Saygı" panolarına ikinci saldırı.