Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> LEFKOŞA 22 Şubat 2018, Perşembe 12:23
banner

Harmancı: "LTB sınırları içerisinde faaliyet gösteren gece kulüpleri kapatıldı..."

Harmancı: LTB sınırları içerisinde faaliyet gösteren gece kulüpleri kapatıldı...LTB Belediye Başkanı Mehmet Harmancı bugün itibarı ile Lefkoşa Türk Belediyesi sınırları içerisinde faaliyet gösteren gece kulüplerinin tarfalarınca kapatıldığını belirtti.
Paylaş  
6
6
6
0

Kıbrıs Postası - Sosyal Medya

LTB Belediye Başkanı Mehmet Harmancı bugün itibarı ile Lefkoşa Türk Belediyesi sınırları içerisinde faaliyet gösteren gece kulüplerinin tarfalarınca kapatıldığını belirtti.

Harmancı sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada geçtiğimiz yıl mahkemelik olan konu ile ilgili mahkeme karar alana dek gece kulüplerinin faaliyetlere yönelik bir müdahalede bulunmayacaklarını açıkladıklarını fakat aradan geçen sürede kayda değer bir ilerleme yaşanmamasından dolayı geçtiğimiz hafta mahkemeye sözlü taahütülerinin artık geçerli olmadığını söylediklerini anımsattı.

Harmancı: “Bugün itibarı ile Lefkoşa Türk Belediyesi sınırları içerisinde faaliyet gösteren gece kulüpleri tarafımızdan kapatılmıştır” açıklamasınında bulundu.

Lefkoşa sınırları içerisinde Crazy Girl Night Club, Freedom Gece Kulübü, Kings Gece Kulübü ve Fly Inn Gece Kulübü adıyla faaliyet gösteren 4 gece kulübü bulunuyor.

Harmancı'nın sosyal medyadan duyurduğu açıklaması şöyle:

“Herkese güzel bir gün dilerim. Önemli bir konuda kamuoyuna bilgi vermek istiyorum.
Bildiğiniz üzere 2016 yılında Lefkoşa Türk Belediyesi sınırları içerisinde faaliyet gösteren gece kulüplerinin 2017 yılından itibaren izinlerinin yenilenmeyeceğini belirten bir karar alınmıştı.

2017 yılı başında bu kararın durudulmasına yönelik olarak gece kulüpleri tarafından aleyhimize dava dosyalanmıştı.

Mahkemenin kısa sürede sonlanmasına istinaden sözlü taahütler çerçevesinde mahkeme karar alana dek gece kulüplerinin faaliyetlere yönelik bir müdahalede bulunmayacağımızı belirtmiştik.

Aradan geçen süre zarfında kayda değer bir ilerleme yaşanmadığından geçtiğimiz hafta mahkemeye sözlü taahütümüzün artık geçerli olmadığını söylemiştik.

Bugün itibarı ile Lefkoşa Türk Belediyesi sınırları içerisinde faaliyet gösteren gece kulüpleri tarafımızdan kapatılmıştır.

Bir kez daha altını önemle çizerim ki aradan geçen bu kadar yıllık süre zarfında bu konuda yasa yapıcının hareket etmemesi ve seks işçiliği konusunda yasal bir zemin imkanı yaratılmaması bu sonucu doğurmuştur.

Beklentimiz ve talebimiz en kısa sürede seks işçiliği tanımının yapılarak burada işletilen/işlemek zorunda bırakılan kadınların temel hak ve özgürlüklerinin güvence altına alınmasının sağlanmasıdır”


banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
2
 
0
 
1
 
0
 
1
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Bu hafta sonu Hastane çemberi trafiğe kapalı olacak...
image Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB) hafta sonu Hastane çemberinde yağmur suyu drenaj hattı çalışması yapacak.
Osman Paşa Caddesi'nin bir bölümü yarın trafiğe kapatılacak
image Osman Paşa Caddesi’nin bir bölümü yarın trafiğe kapatılacak.
14 bin TL bağış toplayıp bağış paralarına kondu!
image Topladığı bağış paralarını zimmetine geçiren şahıs tutuklandı.