Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> LEFKOŞA 22 Mayıs 2018, Salı 16:15
banner

Sertoğlu: "Lefkoşa iyi yönetilmiyor"

Sertoğlu: Lefkoşa iyi yönetilmiyorUlusal Birlik Partisi (UBP) Lefkoşa Belediye Başkan Adayın Hasan Sertoğlu, “Lefkoşa’nın iyi yönetilmediğini, Türkiye’nin son dört yılda Lefkoşa İçin 40 milyon TL para ayırdığını, Belediye Başkanı’nın zamanında projelerini  sunmaması nedeniyle bu paradan sadece 7 milyon TL kullanılabildiğini” savundu.
Paylaş  
40
13
39
4

Kıbrıs TV’de katıldığı bir programda konuşan Sertoğlu, “Gününde proje yapmadılar, parayı alamadılar, Lefkoşa’ya yazık ettiler” iddiasında bulundu.

Hasan Sertoğlu açıklamasında, bu paranın kullanılmış olması halinde bugünkü şikayetlerin çoğunun ortadan kalkmış olacağını belirtti ve proje hazırlanması konusun da üniversitelerden de yardım alınabileceğini ifade etti.

Sertoğlu, “Projelerimizi yapacak, katkıyı alacak Lefkoşa’yı yaşanabilir bir kent haline getireceğiz” dedi.

Türkiye’nin sağladığı kaynaklardan oransal olarak en az yararlanan belediyenin Lefkoşa olduğunu ileri süren Sertoğlu, “Sakın Sayın Başkan projelerimizi verdik içeride duruyor demesin. Siz zamanında proje vermediniz seçim kapıya dayandığında bazı projelerinizi yolladınız. Bu olmaz” dedi.

Sertoğlu bir soru üzerine, “Odada oturmakla belediye idare edilemeyeceğini, kentin sorunlarına çare bulunamayacağını” vurguladı.

Hasan Sertoğlu şöyle konuştu:

“2 yıllık bir  seferberlik ilan edeceğiz. Geceli gündüzlü yoğun bir şekilde çalışacak su, kanalizasyon, kaldırım, yol, çöp ve temizlik sorunlarını ortadan kaldıracağız. Bu kentte hala temizlikten, yolların, kaldırımların bozukluğundan şikayet etmek ayıptır.”

Sertoğlu,  Lefkoşa’da 25-30 çeşit kaldırım bulunduğunu da kaydetti ve    yollara, kaldırımlara, hizmetlere bir standart getireceklerini belirtti.

“Sanayi Bölgesi’nin çok büyük bölümüne su verilemediğini, halkın çok pahalıya su aldığını da anlatan” Sertoğlu, “Sanayi Bölgesi’nin su sorununun ivedilikle halledileceğini, halka ise tek tarife üzerinden su satılacağını” kaydetti.

Hasan Sertoğlu yapılacak çok şey olduğunu , kendisinin bunları yapabilecek kapasiteye sahip bulunduğunu da ifade etti ve şunları kaydetti:

 “Lefkoşa Belediyesi olarak sen 3 buçuk yıl yan gel yat; Seçime 6 ay kala vatandaşın güvenliğini, sağlığını, rahatını tehlikeye atarak, trafiği, huzuru hiç düşünmeden bir şeyler yapacağım diye ortaya çık. Bizim dönemimizde böyle bir şey olmayacak. 4 yıl her gün her dakika halka , esnafa, sanayiciye kulak verilerek çalışılacak.”

Sertoğlu, bir soru üzerine de “Lefkoşa Surlariçi’nin turizmin hizmetine sunulması, iş insanlarının bu bölgeye yatırım yapması için devletle birlikte çalışacaklarını ve cazibe alanının yaygınlaştırılması yoluna gidileceğini” de  kaydetti.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
3
 
1
 
7
 
0
 
1
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
4
ONAY BEKLEYENLER
0
23 Mayıs 2018, Çarşamba
Ferit         - Lefkosa
Ne çabuk unuttun ya Sertoglu ve Lefkoşalı çöp dağlarını, grevleri, çevik kuvveti, sokaklarda maske ile dolaştığını...??? Tek suçlu Cemal mıydı...??? Sende hiç mi suç yok...??? Sakın önüne geleni işe alırken, 200 kişi, 1000 kişi olurken içlerinde senin de akraban var diye sesini çıkarmamış, oy vermiş olmayasın...??? Üstelik bir değil, iki kez, yani sekiz yıl...
Şimdi seçim zamanı ya, vurun Mehmet Harmancı 'ya, adam donsuz Lefkoşa'ya "Don" giydirdi ama siz 4 senede "Smokin" istersiniz... Ne beklerdiniz yani, Amsterdam...??? Cemal tekrar aday olsa utanmadan gidip bir daha oy vereceksiniz, o derece...
Herkes önündeki pilava bakacak, işine geldiğinde de geçmişi unutmayacak... Bazıları tutturmuş bir "Vizyon" kelimesi de gider, nedir? diye sorsan, "Tele-Vizyon" diyecek...
Eldeki imkanlar belli, ha Belediye faturaları çok mu yüksek...??? O da senin suçun Lefkoşalı... Onu amcanın oğlu, halanın kızı maaş alırken düşünecektin, bu kadar insan bulli yemi ile mi beslenecekti...??? Ödeyecen guzzum, bu da senin diyetin...
Realiteyi gözden kaçırmayın, çok da havada uçmayın, önce "Don", sonra "Vizyon"...
Harmancı'ya tam destek, full destek, net

23 Mayıs 2018, Çarşamba
Cemal         - Lefkosa
Ufak atta civcivlerde yesin be abi.

22 Mayıs 2018, Salı
Latif         - Lefkoşa
Harmancı ile devam !!

22 Mayıs 2018, Salı
Zemozano         - Lefkoşa
Sertoğlu'nun yaptığı çok ayıptır. Sn.Harmancı geldiği günden bugüne canla başla çalışmıştır . Bütün Lefkoşa halkı bunu çok iyi biliyor .

banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Özyiğit, Alayköy İlkokulu'nda düzenlenen törene katıldı
image Eğitim Bakanı Cemal Özyiğit, Alayköy İlkokulu'ndaki 23 Nisan etkinliğine katıldı.
Lefkoşa'da görülen 'canavar' sivrisinek şaşırttı!
image Son 118 yılın en yağışlı dönemini geçiren Kıbrıs adasındaki ekolojik denge bozulurken, adada daha önce hiç rastlanmamış yeni tür sineklerin de görülmesine sebep oluyor. Bu örneklerden biri de bir vatandaş tarafından L...
Lefkoşa Metehan çemberinde akıl almaz kaza! 2 çocuk yaralandı!
image Lefkoşa Metehan çemberinde bir sürücü direksiyon hakimiyetini kaybederek yoldan çıktı. Araç sürücüsünde ciddi bir şey olmazken, araçta yolcu olarak bulunan 2 çocuk hastaneye kaldırıldı.