Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> LEFKOŞA 5 Haziran 2018, Salı 16:09
banner

Harmancı: "Şehrin geleceğini kazanacağı bir 4 yıl daha var"

Harmancı: Şehrin geleceğini kazanacağı bir 4 yıl daha varLefkoşa Türk Belediyesi Başkanı Mehmet Harmancı, görevde bulundukları dört yıl içerisinde çevre dostu bir belediyecilik sergilediklerini vurguladı.
Paylaş  
18
11
18
0

Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB) Başkanı ve Toplumcu Demokrasi Partisi (TDP) Belediye Başkan adayı Mehmet Harmancı bugün Şehit Hüseyin Ruso Ortaokulu, Bülent Ecevit Anadolu Lisesi ve Haspolat İlkokulu’nu ziyaret etti. Harmancı bu ziyaretlerinde eğitimcilere LTB’nin geçen dört yılı ile ilgili bilgi vererek, icraatlarını ve 2018-2022 dönemine yönelik projelerini anlattı.

“BİZİM İÇİN ÖNEMLİ OLAN İNSAN SAĞLIĞI VE ÇEVREDİR”

Konuşmasında bugünün Dünya Çevre Günü olduğuna da değinen Harmancı, görev süresince sürekli olarak çevre ve sağlığa duyarlı sivil toplum örgütleriyle işbirliği içerisine çalıştıklarını söyledi. Harmancı iki parkın yürüyüş yollarını 100 ton atık lastiğin geri dönüşümü ile yenilediklerini, kompostlama için yaklaşık 5 milyon TL’ye mal olacak tesis için projelerini AB’ye sunduklarını belirterek “Teneke Çocuk” projesinin en büyük paydaşlarından birinin LTB olduğunu ve en çok geri dönüşüm yapan belediyenin yine LTB olduğunu vurguladı.

Harmancı, ülkede kanser hastalığının boyutlarına da işaret ederek, sinekle mücadelede kimyasal kullanmadığının altını çizdi. Harmancı, sorunun kökenine inen ve daha pahalı olmakla birlikte aynı zamanda insan ve hayvan sağlığına zarar vermeyen kaynağındanbiyolojik mücadeleyi tercih ettiklerini sözlerine ekledi.

28 BELEDİYE İÇERİSİNDE EN FAZLA ALTYAPI YATIRIMI LTB’NİN

Harmancı, geçmişte ağır travmalar atlatan Lefkoşa Türk Belediyesi’nin bugün, hakettiği yere gelebilmesi için gerekli finansmanı sağlayabilecek durumunda olduklarını ve bundan mutluluk duyduğunu belirtti. Tamamlanan, devam eden ve önümüzdeki dönemde gerçekleşecek olan projeler konusunda eğitim görevlerini bilgilendiren Lefkoşa Belediye Başkanı Mehmet Harmancı, ‘batmış’ diye tanımlanan LTB’nin bu dört yıl içerisinde 28 belediye arasında en fazla altyapı yatırımı yapan belediye olduğunu ve artık başarılarla anıldığını vurguladı.

“DÖRT YILLIK GÖREV SÜREMİZDE TEK BİR ŞAİBE, TEK BİR SORU İŞARETİ YOKTUR”

Seçim kazanmak uğruna ne popülizm yaptıklarını ne de insan sağlığıyla oynadıklarını, ne de istihdam yaptıklarının altını çizen Mehmet Harmancı,  “Böyle de, seçim yatırımı yapmadan, seçim kazanılabileceğini Lefkoşalılarla birlikte kanıtladık, yine kanıtlayacağız” diye konuştu.

Mehmet Harmancı, görev süreleri boyunca Belediye Meclisi toplantı sayısının yüze 300, komitelerin toplantı sayısının ise yüzde 500 arttığına dikkat çekti ve bu süre içerisinde şeffaflık ve açıklık politikasından ödün vermediklerini vurgulayıp, “tüm işler şeffaflık ve hesap verebilirlik çerçevesine uygun şekilde yapıldı. Dört yıllık süreçte tek bir şaibe tek bir soru işareti yoktur. Sizler, Lefkoşalılar olmasaydı, bugünü kurtaramaz, geleceğe bakamazdık. Büyük bir yangından hiç is bulaşmadan, başkalarına da is kondurmadan çıktık” dedi.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
1
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner

13 yaşındaki kız kayıp!
image Lefkoşa'da ikamet eden 13 yaşındaki Tuğçe Turçin'in kayıp olduğu bildirildi.
LTB - EMAA yaz kursları kayıtları 20 Haziran'da başlıyor
image LTB ve EMAA işbirliğinde düzenlenen yaz kursları için kayıtlar 20 Haziran'da başlıyor.
LTB'nin düzenlediği "Şarkı Sözü Yarışması" için son başvuru tarihi 21 Haziran
image Lefkoşa Türk Belediyesi'nin (LTB) düzenlediği "Şarkı Sözü Yarışması" için son başvuru tarihi 21 Haziran olarak belirlendi.