Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> LEFKOŞA 14 Haziran 2018, Perşembe 09:46
banner

Eroğlu: "Arife gününde Lefkoşa gerçeğini hatırlatmanın üzüntüsünü yaşıyorum"

Eroğlu: Arife gününde Lefkoşa gerçeğini hatırlatmanın üzüntüsünü yaşıyorumDP Lefkoşa Belediye Başkan Adayı Gencay Eroğlu, Lefkoşa’nın artık  ‘pis dere yatakları, iğrenç su birikintileri, toplanmayan çöpler hem sivrisinekler hem de kara sinekler için bayram yeri’ olduğunu ve bu sene hem arife günü hem de bayramda Lefkoşa’nın sivrisinekleriyle yaşayacağı son dönem olacağını söyledi.
Paylaş  
7
1
7
1

Kıbrıs Postası – Sosyal Medya

Sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, Lefkoşa’da çöplerin toplanmadığını, pis su atıklarının yollara aktığını ve sivrisineklerin şehri esir aldığını belirten Eroğlu, Lefkoşa mevcut Belediye Başkanı ve TDP Lefkoşa Belediye Başkan Adayı Mehmet Harmancı’yı eleştirerek, “Sivrisinekle, kara sinekle, lağım kokusuyla mücadele etmeyi bile başaramayan LTB Başkanı selfie’lerini artık başka mekanlardan atar herhalde” ifadesini kullandı.

Eroğlu gönderisinde, Lefkoşa'ın bazoı bölgelerinde çöplerin toplanmadığını iddia ederek bir çok fotoğraf paylaştı.

Eroğlu’nun paylaşımı şöyle:

 "Bugün Arife yarın Bayram... Bu sözcükte hep bir neşe vardı Lefkoşalı çocuklar için.

En güzel en yeni kıyafetlerin tamamlanması için son gündü Arife. Yeni ayakkabılar hele, ancak yetişirdi Arife’ye. Şeker gibi bayramdı Şeker bayramı.

Maalesef artık sadece bizlere değil Lefkoşa’nın sineklerine de Arife ve Bayram var Lefkoşa’da.

Pis dere yatakları, iğrenç su birikintileri, toplanmayan çöpler hem sivrisinekler hem de kara sinekler için bayram yeri gibidirler.

Neyse ki bu Arife ve Bayram sivrisinek ve kara sineklerin son kutlamalarına tanık olacağız.

24 Haziran’da halkın açacağı temiz bir sayfayla beraber sivrisinekler ve kara sinekler de Lefkoşa’dan kısa bir sürede yok olacaklar.

Derelere akan lağım kokularını da yok edeceğiz Lefkoşa havasından. Sivrisinekle, kara sinekle, lağım kokusuyla mücadele etmeyi bile başaramayan LTB Başkanı selfie’lerini artık başka mekanlardan atar herhalde.

 Arife gününde Lefkoşa gerçeğini hatırlatmanın üzüntüsünü ben de yaşıyorum ama, artık yeni Arife’lere doğru yol almaktayız Lefkoşam.

Tesellim o benim. Lefkoşa’ya hizmet, temizlik, sağlık #gelecek. Üstelik çok yakın bir zamanda.”


banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
1
 
0
 
5
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
1
ONAY BEKLEYENLER
0
14 Haziran 2018, Perşembe
Zemozano         - Lefkoşa
Ayıptır ! ne kadar yıpratmaya çalışsanız da TABİ Kİ HARMANCI kazanacak . Halk , kimin " çakal " olduğunu çok daha iyi biliyor artık .

banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

LTB, Kaymaklı-Çağlayan geçiş yolundaki yağmur suyu drenaj sorununu çözdü
image Lefkoşa Türk Belediyesi(LTB) Küçük Kaymaklı bölgesinde gerçekleştirdiği yağmur suyu drenaj altyapı çalışması ile İsmail Beyoğlu Caddesi’nin devamı olan ve Çağlayan’a bağlanan yolda şiddetli yağmurlar sırasında oluşan ...
Lefkoşa'da trafik kazası! 1 kişi yaralandı
image Lefkoşa’da bugün sabah saatlerinde meydana gelen trafik kazasında 1 kişi yaralandı.
Rum polisi ve Rum rehberler yüzünden Arasta'da işler durma noktasında!
image Kıbrıs Postası’na konuşan Arasta çarşısı esnafı, son günlerde turistlerin daha sık gelmeye başladığına dikkat çekti, ancak turistlerin alışveriş yapmaktan çekindiğini, sadece gezmek amaçlı geldiğini dile getirdi.