Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> LEFKOŞA 3 Ağustos 2018, Cuma 12:10

LTB'den Lefkoşa'da temizlenmeyen mal ve araziler için iki aşamalı çözüm

LTB'den Lefkoşa'da temizlenmeyen mal ve araziler için iki aşamalı çözümLTB, halk ve çevre sağlığı açısından arsa temizlikleri konusunda önemli bir adım atıyor.
Paylaş  
17
11
17
1

Lefkoşa Türk Belediyesi(LTB) her yaz döneminde büyük bir tehlike arz eden ve olası yangınlar ile sinek,böcek,yılan üremesi ile çevre kirliliğinin ortadan kaldırılması için önemli bir uygulamayı hayata geçiriyor.

Bugüne kadar halk ve çevre sağlığı için bölgesel temizlikler kapsamında LTB, arsa/arazi sahiplerinin temizlemedikleri alanlara temizlik yapıyordu. Yeni uygulama kapsamında ise LTB sorumluluk alanında bulunmayan özel mülklerin (arsa/arazi) temizlikleri, sorumluluk sahibi mülk sahipleri tarafından yapılmaması halinde ücretli olarak LTB tarafından yapılacak. Metrekaresi 0.25 TL şeklinde makul ücretlendirme ile yapılacak özel mülk temizliklerinin hizmet bedeli de mal sahibinin faturasına yansıtılacak.

BELEDIYE MECLISI’NDE ALINAN KARAR UYGULAMAYA KONULUYOR

Şehir yaşamında en çok şikayet yaratan konularından biri olan boş arsa/arazilerin temizliği meselesine çözüm bulmak Belediye Meclisi’nin aldığı karar  sonucunda bu yeni yöntem Eylül ayında uygulanmaya başlanacak. Arsa ve arazi sahiplerinin önceden belirtilecek sürede kendi alanlarını temizleme talebinde bulunan LTB, bu temizliklerin yapılmaması halinde ikinci aşamada ise ilgili  bölgeyi temizleyerek hizmet bedelini faturaya yansıtma yöntemini uygulayacak.

Lefkoşa Türk Belediyesi kendi sorumluluk alanlarına ait bölgesel temizliğini Temmuz ayı başında tamamlamıştır. 2018 yılının ikinci bölgesel temizlik seferberliği ise Eylül ayında başlayacak ve aynı zamanda da ilk kez yeni uygulamayı hayata geçirecek, böylece hem yurttaşların şikayetlerini çözümlemiş hem de boş arazi/arsalarla ilgili tüm risklerin önüne geçmiş olacak.

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
1
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
1
ONAY BEKLEYENLER
0
3 Ağustos 2018, Cuma
Goncoloz         - Sorma Gir hani
Gec kalinmis yerinde ve cagdas bir uygulama. Fakat cok ucuz! Ozel sektore haksiz rekabet yaratacak fiyatlandirma yanlis. Ustelik bu gibi isler Belediyelerin isi olmamali. Belediye sadece denetlemeli. Toplum denetlemeyi ve denetlenmeyi ogrenmeli.

banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

LTB'nin "Çöpe Değil, Geri Dönüşüme" kampanyasına yoğun ilgi
image Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB) 24 Ocak Perşembe gün başlattığı “Çöpe Değil Geri Dönüşüme” kampanyası ile 22 günde 89.962 adet plastik şişe ve alüminyum kutu topladı.
Vandallar, Taşkınköy'deki Dr. Fazıl Küçük Parkı'nda sokak lambasını devirdi!
image LTB Başkanı Harmancı, sosyal medya hesabından Dr. Fazıl Küçük Parkı’ndaki bir aydınlatma direğinin bilinmeyen şahıslar tarafından devrilerek zarar verildiğini paylaştı.
Lefkoşa'da ikamet eden 49 yaşındaki Özsakin hayatını kaybetti
image Ortaköy’de ikamet eden 49 yaşındaki Mehmet Özsakin gece saatlerinde hayata gözlerini yumdu.