Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> LEFKOŞA 3 Ağustos 2018, Cuma 12:10
banner

LTB'den Lefkoşa'da temizlenmeyen mal ve araziler için iki aşamalı çözüm

LTB'den Lefkoşa'da temizlenmeyen mal ve araziler için iki aşamalı çözümLTB, halk ve çevre sağlığı açısından arsa temizlikleri konusunda önemli bir adım atıyor.
Paylaş  
5
1
5
1

Lefkoşa Türk Belediyesi(LTB) her yaz döneminde büyük bir tehlike arz eden ve olası yangınlar ile sinek,böcek,yılan üremesi ile çevre kirliliğinin ortadan kaldırılması için önemli bir uygulamayı hayata geçiriyor.

Bugüne kadar halk ve çevre sağlığı için bölgesel temizlikler kapsamında LTB, arsa/arazi sahiplerinin temizlemedikleri alanlara temizlik yapıyordu. Yeni uygulama kapsamında ise LTB sorumluluk alanında bulunmayan özel mülklerin (arsa/arazi) temizlikleri, sorumluluk sahibi mülk sahipleri tarafından yapılmaması halinde ücretli olarak LTB tarafından yapılacak. Metrekaresi 0.25 TL şeklinde makul ücretlendirme ile yapılacak özel mülk temizliklerinin hizmet bedeli de mal sahibinin faturasına yansıtılacak.

BELEDIYE MECLISI’NDE ALINAN KARAR UYGULAMAYA KONULUYOR

Şehir yaşamında en çok şikayet yaratan konularından biri olan boş arsa/arazilerin temizliği meselesine çözüm bulmak Belediye Meclisi’nin aldığı karar  sonucunda bu yeni yöntem Eylül ayında uygulanmaya başlanacak. Arsa ve arazi sahiplerinin önceden belirtilecek sürede kendi alanlarını temizleme talebinde bulunan LTB, bu temizliklerin yapılmaması halinde ikinci aşamada ise ilgili  bölgeyi temizleyerek hizmet bedelini faturaya yansıtma yöntemini uygulayacak.

Lefkoşa Türk Belediyesi kendi sorumluluk alanlarına ait bölgesel temizliğini Temmuz ayı başında tamamlamıştır. 2018 yılının ikinci bölgesel temizlik seferberliği ise Eylül ayında başlayacak ve aynı zamanda da ilk kez yeni uygulamayı hayata geçirecek, böylece hem yurttaşların şikayetlerini çözümlemiş hem de boş arazi/arsalarla ilgili tüm risklerin önüne geçmiş olacak.

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
1
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
1
ONAY BEKLEYENLER
0
3 Ağustos 2018, Cuma
Goncoloz         - Sorma Gir hani
Gec kalinmis yerinde ve cagdas bir uygulama. Fakat cok ucuz! Ozel sektore haksiz rekabet yaratacak fiyatlandirma yanlis. Ustelik bu gibi isler Belediyelerin isi olmamali. Belediye sadece denetlemeli. Toplum denetlemeyi ve denetlenmeyi ogrenmeli.

banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Bu hafta sonu Hastane çemberi trafiğe kapalı olacak...
image Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB) hafta sonu Hastane çemberinde yağmur suyu drenaj hattı çalışması yapacak.
Osman Paşa Caddesi'nin bir bölümü yarın trafiğe kapatılacak
image Osman Paşa Caddesi’nin bir bölümü yarın trafiğe kapatılacak.
14 bin TL bağış toplayıp bağış paralarına kondu!
image Topladığı bağış paralarını zimmetine geçiren şahıs tutuklandı.