Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> LEFKOŞA 4 Ağustos 2018, Cumartesi 15:22

Lefkoşa İzcilik Derneği başkanlığına Bakiye Lord seçildi

Lefkoşa İzcilik Derneği başkanlığına Bakiye Lord seçildiLefkoşa İzcilik Derneği, ilk yönetim kurulu toplantısını dün gerçekleştirdi. Toplantıda dernek başkanlığına Bakiye Lord; faal üyeliklere Sare Kürtoğlu ve Mustafa Lord; Denetleme Kurulu üyeliklerine Sevim Çemender, Görkem Korbay, Funda Şensoy; Disiplin Kurulu üyeliklerine de İffet Sarper, Güldem Çivi ve Gülsün Lord seçildi.
Paylaş  
15
11
17
0

Yönetim kurulu üyelerinin, dernek olarak planladıkları izcilik çalışmaları hakkında bilgi de verdiği toplantıda, derneğin kurucu üyeleri ile dernekte aktif olarak görev alacak izci gönüllüleri de hazır bulundu. Yönetim Kurulu üyeleri yaptıkları konuşmalarda; 7 ve 18 yaş artı olan üyelere başta izcilik, sonrasında ise liderlik ile izci gönüllüğüyle hayat boyu devam eden bir yaşam tarzı yaratmak, Yavrukurtlar basamağında başlayıp topluma hizmet, Ergin İzcilik basamağı ile daha kapsamlı bir hal alarak toplumun her alanında kendini göstermesini sağlamak için her yaştan izci ve gönüllü izciyle yollarına devam edeceklerini belirterek, şunları ifade etti:

“Ülkemizdeki izcilik; çoğu insanın sadece uzaktan görerek otel izciliği yapılan bir gençlik hareketi diye adlandırılıyor. Oysa ki derneğimizin vermek istediği izcilik ile; çocuk ve gençlerimizin kişisel gelişimlerine büyük katkı sağlamak birinci vazifemiz olacaktır...”

Lefkoşa İzcilik Derneği Başkanı Bakiye Lord da toplantıda yaptığı konuşmada, ülkede izciliğe elverişli birçok alan olduğunu kaydetti.
Türkiye İzcilik Federasyonu’nda önce liderlik ardından oymakbaşı eğitimini tamamladığını belirten Lord, şöyle konuştu:

“Ülkemizde izciliğe elverişli birçok alan var ve bu alanlarda çadırda izcilik paha biçilmez ve vazgeçilmez bir tecrübedir. Lefkoşa İzcilik Derneği’nin Lefkoşa Küçük Kaymaklı’daki binasına, siz çocuklar ve gençleri geniş ailemize davet eder, izciliğin toplumumuz için önemini bir kez daha görmüş olmanızı dileriz."

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

LTB'nin "Çöpe Değil, Geri Dönüşüme" kampanyasına yoğun ilgi
image Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB) 24 Ocak Perşembe gün başlattığı “Çöpe Değil Geri Dönüşüme” kampanyası ile 22 günde 89.962 adet plastik şişe ve alüminyum kutu topladı.
Vandallar, Taşkınköy'deki Dr. Fazıl Küçük Parkı'nda sokak lambasını devirdi!
image LTB Başkanı Harmancı, sosyal medya hesabından Dr. Fazıl Küçük Parkı’ndaki bir aydınlatma direğinin bilinmeyen şahıslar tarafından devrilerek zarar verildiğini paylaştı.
Lefkoşa'da ikamet eden 49 yaşındaki Özsakin hayatını kaybetti
image Ortaköy’de ikamet eden 49 yaşındaki Mehmet Özsakin gece saatlerinde hayata gözlerini yumdu.