Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> LEFKOŞA 4 Ağustos 2018, Cumartesi 15:22
banner

Lefkoşa İzcilik Derneği başkanlığına Bakiye Lord seçildi

Lefkoşa İzcilik Derneği başkanlığına Bakiye Lord seçildiLefkoşa İzcilik Derneği, ilk yönetim kurulu toplantısını dün gerçekleştirdi. Toplantıda dernek başkanlığına Bakiye Lord; faal üyeliklere Sare Kürtoğlu ve Mustafa Lord; Denetleme Kurulu üyeliklerine Sevim Çemender, Görkem Korbay, Funda Şensoy; Disiplin Kurulu üyeliklerine de İffet Sarper, Güldem Çivi ve Gülsün Lord seçildi.
Paylaş  
15
11
17
0

Yönetim kurulu üyelerinin, dernek olarak planladıkları izcilik çalışmaları hakkında bilgi de verdiği toplantıda, derneğin kurucu üyeleri ile dernekte aktif olarak görev alacak izci gönüllüleri de hazır bulundu. Yönetim Kurulu üyeleri yaptıkları konuşmalarda; 7 ve 18 yaş artı olan üyelere başta izcilik, sonrasında ise liderlik ile izci gönüllüğüyle hayat boyu devam eden bir yaşam tarzı yaratmak, Yavrukurtlar basamağında başlayıp topluma hizmet, Ergin İzcilik basamağı ile daha kapsamlı bir hal alarak toplumun her alanında kendini göstermesini sağlamak için her yaştan izci ve gönüllü izciyle yollarına devam edeceklerini belirterek, şunları ifade etti:

“Ülkemizdeki izcilik; çoğu insanın sadece uzaktan görerek otel izciliği yapılan bir gençlik hareketi diye adlandırılıyor. Oysa ki derneğimizin vermek istediği izcilik ile; çocuk ve gençlerimizin kişisel gelişimlerine büyük katkı sağlamak birinci vazifemiz olacaktır...”

Lefkoşa İzcilik Derneği Başkanı Bakiye Lord da toplantıda yaptığı konuşmada, ülkede izciliğe elverişli birçok alan olduğunu kaydetti.
Türkiye İzcilik Federasyonu’nda önce liderlik ardından oymakbaşı eğitimini tamamladığını belirten Lord, şöyle konuştu:

“Ülkemizde izciliğe elverişli birçok alan var ve bu alanlarda çadırda izcilik paha biçilmez ve vazgeçilmez bir tecrübedir. Lefkoşa İzcilik Derneği’nin Lefkoşa Küçük Kaymaklı’daki binasına, siz çocuklar ve gençleri geniş ailemize davet eder, izciliğin toplumumuz için önemini bir kez daha görmüş olmanızı dileriz."

banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner

Çevre kirliliği arasında yaşamını sürdüren bir aile
image Bölge sakinleri tarafından sevilen ve beslenen, doğal yaşam zincirinin önemli parçası olan kaplumbağalar çevre kirliliğinin hakim olduğu ve aylardır temizlik çalışmasının yapılmadığı Lefkoşa-Gönyeli hattındaki Kanlıde...
Hırsızlık yapan 3 genç tutuklandı
image Lefkoşa da faaliyet gösteren Jumbo Bazaar isimli iş yeri içerisinden 09 - 10 Eylül tarihleri arasında hırsızlık yapan 3 genç tutuklandı.
"Tezgâh" oyunu sahnelendi
image Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB) tarafından organize edilen 17. Kıbrıs Tiyatro Festivali'nde "İkinci Kat"ın sunduğu "Tezgâh" oyunu sahnelendi.