Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> LEFKOŞA 6 Ağustos 2018, Pazartesi 10:43
banner

Başkan Harmancı, İş Kadınları Derneği'ni kabul etti

Başkan Harmancı, İş Kadınları Derneği'ni kabul ettiLefkoşa Türk Belediyesi (LTB) Başkanı Mehmet Harmancı Şenay Ekingen Başkanlığı’ndaki İş Kadınları Derneği(İKD)’ni kabul etti.
Paylaş  
7
2
7
0

İş yaşamında kadının yeri, kadınların girişimcilik yaşamında daha aktif olmaları ve eğitim gibi konuların görüşüldüğü görüşme oldukça verimli geçerken bundan sonraki süreçlerde LTB ile İş Kadınları Derneği’nin işbirliğini daha da güçlendirerek ortak projeler üretmek ve belediyenin hem yürütmekte olduğu hem de gelecekte hayata geçirmeyi planladığı proje ve/ çalışmalara derneğin de paydaş olarak katılması konusunda fikir birliğine varıldı.

EKINGEN: “KADINLARLA ILGILI ÇALIŞMALARIYLA ÇOK IYI ROL MODEL OLAN LTB ILE IŞBIRLIĞINI ARTTIRMAK ISTIYORUZ”

İş Kadınları Derneği  Başkanı Şenay Ekingen konuşmasına  Başkan Mehmet Harmancı’yı  birkez daha beldediye başkanlığı seçimi kazandığı için tebrik ederek başladı ve LTB’nin Mehmet Harmancı dönemindeki kadınlara yönelik çalışmalarını ve verilen hizmetlerini büyük bir takdirle takip ettiklerini söyleyerek yeni döneme de bu ve benzeri çalışmaların çeşitlenerek artacağına inanç belirtti. Kadınların desteklenerek, gençlerin de  motive edilip yönlendirme programları ve eğitimle desteklenmek sureti ile ekonomiye kanalize edilmesi gerektiğini ifade eden  Ekingen bunun ancak iyi bir STÖ-devlet-belediye işbirliği ile uzun solluklu hedef ve programlar düzenlemesiyle başarılabileceğine vurgu yaptı ve bu çerçevede ülkede çok iyi  bir rol model olan LTB ile bu işbirliğini daha da sağlam bir zemine oturtmak istediklerini de sözlerine ekledi.

BAŞKAN HARMANCI: “YENİ KADIN SIĞINMA EVİ, YENİ PAZAR YERİ, YARATICI GENÇ  GİRİŞİMCİLİK MERKEZİ PROJELERİMİZDE İKD’NİN ETKİN KATILIMINI SAĞLAYACAĞIZ”

LTB Başkanı Mehmet Harmancı ise toplumda kadınlara yönelik çalışmalar yapan ST֒lere çok ihtiyaç olduğunu söyleyerek bu konuda çok önemli bir görevi yerine getiren İKD’yi tebrik etti. Toplumda dezavantajlı konumda olan kadınların iş yaşamındaki yerinin daha ileriye taşınması için İKD’ye önemli görevler düştüğünü kaydeden Başkan Harmancı, LTB’nin gerek şu anda sürdürmekte oldukları Sürekli Eğitim Merkezi, Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Birimi hizmetleri gibi çalışma,kampanya ve projelerde  ile 4 yıllık dönemde hayata geçirecekleri Yeni Kadın Sığınma Evi, Yeni Pazar Yeri, Bandabuliya Toptancılar bölümünde kurulacak Yaratıcı Genç  Girişimcilik Merkezi gibi ciddi projelerde İKD’nin de katılımı için Dernek yönetimi ile fikir birliğine vardıklarını vurguladı. Bundan sonra ilgili alanlardaki çalışmalarda İKD ile işbirliğini arttıracaklarına değinen Başkan Harmancı, “İKD kurumsal olarak iyi bir ortakolacağına yürekten inanıyorum” dedi.


banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Harmancı, TUFAD heyetini kabul etti
image Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB) Başkanı Mehmet Harmancı Turizm ve Folklor Araştırmaları Derneği (TUFAD) Başkanı Ali Tümsoy ile dernek yönetim kurulu üyelerini kabul etti.
LTB-EMAA Çocuk Kursları Sergisi açıldı
image Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB) ve Akdeniz-Avrupa Sanat Derneği (EMAA) işbirliğinde düzenlenen 2018 Yaz Dönemi Çocuk Kursları'nın sergi açılışı yapılırken, kurslara katılan çocuklara belgeleri takdim edildi.
Harmancı, "modern mezbaha"nın üretime başlayacağını duyurdu
image Lefkoşa Belediye Başkanı Harmancı, "modern mezbaha"nın üretime başlayacağını duyurdu...