Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> LEFKOŞA 9 Ağustos 2018, Perşembe 12:10
banner

LTB Başkanı Harmancı konuk ekipleri kabul etti

LTB Başkanı Harmancı konuk ekipleri kabul ettiLefkoşa Türk Belediyesi(LTB) Başkanı Mehmet Harmanc'ı 10. Uluslararası Göçmenköy-Taşkınköy Kültür ve Sanat Festivali için ülkemize gelen konuk ekipler ile festivalin ev sahibi Göçmenköy Taşkınköy Kültür Derneği(GÖÇ-TAŞ) yöneticilerini kabul etti.
Paylaş  
14
0
13
0

7 Ağustos’da başlayan ve 11 Ağustos’a kadar devam edecek festival için ülkemizde bulunan ekipler LTB’yi ziyaret etmekten duydukları mutluluğu dile getirirken Başkan Harmancı’ya ülkelerinden getirmiş oldukları hediyeleri de takdim ettiler.

BAŞKAN HARMANCI: “GÖÇ-TAŞ’IN VARLIĞI VE BÖLGEDEKİ KÜLTÜR SANAT ALANINDA YARATTIĞI DEĞİŞİM ÇOK ÖNEMLİ”

LTB Başkanı Mehmet Harmancı kabulde yaptığı konuşmada bir festivalin 10 yıl boyunca sürdürülebilmesinin önemli olduğunu söyledi.Festivalin gerçekleşmesinde emeği geçen herkesi kutlayan   Başkan Harmancı “LTB için Göç-Taş’ın varlığı ve bu varlığın bölgedeki kültür sanat alanında yarattığı evrimini izlemek bizler için büyük mutluluk kaynağıdır” dedi.

Başkan Harmancı sözlerini şöyle sürdürdü:

“LTB olarak bu derneğe gereken tüm konularda katkı sağlamak görevimiz. Bu festivalin ileriki yıllarda çok daha iyi noktalara  geleceğine inanıyorum. Şunuda belirtmek istiyorum ki hiç kuşkusuz bu tür etkinliklerde kurulan dostluklarda unutulmuyor. Bunlar bize evrenselliği hatırlatan unsurlar. Her kültür elbetteki kendi yolunda yürür ama her kültür kendi yolunda yürürken diğer kültürler ile etkileşerek yürür ve biz bu kültür etkileşimini benzeri aktiviteler ile daha da geliştirmeliyiz.”

PİYALE: KATKILARI İÇİN LTB VE BAŞKAN HARMANCI’YA TEŞEKKÜRLER

GÖÇ-TAŞ Başkanı Salim Piyale ise ziyarette yaptığı konuşmada, LTB’nin her yıl olduğu gibi bu yılda Uluslararası Göçmenköy-Taşkınköy Kültür Sanat Festivali’nin gerçekleşmesinde önemli katkı sağladığını belirterek, LTB Başkanı Mehmet Harmancı’ya teşekkür etti.

Festivale bu yıl Makedonya, Hırvakistan ve Türkiye’den ekiplerin katıldığını belirten Piyale, festival içeriğine bu yıl bir de fotoğraf sergisi eklediklerini söyledi. Festivalin 10. Yılı olması nedeni ile etkinliklerin bu yıl 3 ayrı noktada gerçekleştirildiğini kaydeden Piyale, festivalin gerçekleşmesinde Gençlik Dairesi’nin de büyük katkısı olduğunu, etkinliğin ana sponsorunun ise en kötü günlerinde bile destek olan ve bu desteğini her zaman belirten LTB olduğunun altını çizdi.

Piyale ayrıca Göçmenköy ve Taşkınköy Spor Kulüplerine de katkılarından dolayı teşekkür etti.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner

LTB Orkestrası Çocuk Korosu muhteşem bir konserle sezonu kapattı
image Lefkoşa Belediye Orkestrası Çocuk Korosu muhteşem bir konserle sezonu kapattı.
LTB, 100 iş yerini denetledi 
image Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB) Halk ve Çevre Sağlığı Şubesi tarafından 100 iş yerini denetledi.
Akıncı'dan Kardiyoloji Bölümü'ne ziyaret
image Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Hastanesi Kardiyoloji Bölümü'nü ziyaret etti.