Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> LEFKOŞA 12 Ağustos 2018, Pazar 15:10
banner

Mücahitler Parkı kirlilikle boğuşuyor

Mücahitler Parkı kirlilikle boğuşuyorBaşkent Lefkoşa’nın en önemli noktalarından biri olan Mücahitler Parkı çevre kirliliği ile boğuşuyor.
Paylaş  
10
1
11
0

• Başkent Lefkoşa’nın en önemli noktalarından biri olan Mücahitler Parkı çevre kirliliği ile boğuşuyor. Her gün yüzlerce insanın geçtiği noktada olan parkta çöpleri bilinçsizce, ortalıkta bırakanlara, vatandaş ve turistlerden de tepki geldi.

• Kıbrıs Postası’na konuşan vatandaş, bilinçsiz insanlar yüzünden, maalesef Kuzey Kıbrıs’a olan ilginin azaldığının altını çizdi. Turistler ise, çevre duyarsızlığını “Kötü bir tablo” olarak nitelendirdi.

Kıbrıs Postası – Rahmican ÇALIŞKAN

Başkent Lefkoşa’nın en önemli bölgelerinden biri olan Girne Kapısı meydanında bulunan Mücahitler Parkı’ndaki durum içler acısı. Özellikle yaz aylarında, turistlerin ve halkın uğrak yeri olan park, bazı duyarsız vatandaşlar yüzünden kirlilikle boğuşuyor.
       
Vatandaş ve turistler tepkili

Her gün yüzlerce insanın geçtiği noktada olan Mücahitler Parkı’nda çöpleri bilinçsizce, ortalıkta bırakanlara, vatandaş ve turistlerden de tepki geldi.
        
“Tespit edilerek, caydırıcı cezalar uygulanmalı”

Kıbrıs Postası’na konuşan vatandaş, bilinçsiz insanlar yüzünden, maalesef Kuzey Kıbrıs’a olan ilginin azaldığının altını çizerek, çevre ve görüntü kirliliği yapanların tespit edilerek, caydırıcı cezaların uygulanmasını beklediklerini söyledi.
        
“Kötü bir tablo”

Öte yandan, bazı turistler ise, “Kötü bir tablo” olarak nitelendirdi ve KKTC’nin tarihi dokusunun duyarsız insanlar yüzünden tahrip edilmemesi gerektiğini dile getirdi.


banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
2
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Rum polisi ve Rum rehberler yüzünden Arasta'da işler durma noktasında!
image Kıbrıs Postası’na konuşan Arasta çarşısı esnafı, son günlerde turistlerin daha sık gelmeye başladığına dikkat çekti, ancak turistlerin alışveriş yapmaktan çekindiğini, sadece gezmek amaçlı geldiğini dile getirdi.
Haspolat ve çevresinde elektrik kesintisi olacak
image Haspolat Trafo Merkezi’nde yapılacak bakım-onarım çalışması nedeniyle Haspolat’a bağlı bazı bölgelerde bugün 3 saatlik elektrik kesintisi yapılacak.
İsmail Beyoğlu Caddesi askeri bölge geçişi, yarından itibaren 2 gün trafiğe k...
image Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB) tarafından yapılacak altyapı çalışmaları nedeniyle, İsmail Beyoğlu Caddesi askeri bölge geçişi, yarından itibaren 2 gün trafiğe kapalı olacak.