Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> LEFKOŞA 4 Eylül 2018, Salı 10:14
banner

LTB Başkanı Harmancı, Dünya İdari Kentler Birliği Genel Kurul Toplantısı'na katılacak 

LTB Başkanı Harmancı, Dünya İdari Kentler Birliği Genel Kurul Toplantısı'na katılacak Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB),Başkanı Mehmet Harmancı Dünya İdari Kentler Birliği (WACA) ilk genel kurul toplantısına katılmak üzere Ankara’ya gitti.
Paylaş  
15
10
15
0

Tüm dünyada idari başkentlerin kalkınması ve bu kentlerin karşı karşıya kaldığı ortak sorunlara çözümler üretilmesi amacıyla bir araya gelen "Dünya İdari Kentler Birliği"nin ilk genel kurul toplantısı 4-6 Eylül tarihleri arasında Başkent Ankara’da düzenlenecek.

Türkiye ile birlikte toplam 16 ülkenin belediye başkanları ve temsilcilerinin katılacağı Dünya İdari Kentler Birliği Genel Kurulu, dört farklı oturumda gerçekleşecek.

2017 yılında Güney Kore’nin idari başkenti Sejong'da yapılan, Ankara (Türkiye), Sejong (Kore Cumhuriyeti), Putraja (Malezya), İslamabad (Pakistan) ve Brasila’nın katılımlarıyla gerçekleştirilen "Dünya İdari Başkentler Forumu"nda alınan ortak kararla, 2018-2020 dönemi için birlik başkanlığını Ankara Büyükşehir Belediyesi üstlenecek.

Ana teması "Dayanışma ve Refah: Dünya İdari Başkentler Birliği” olan kurulda Kurucu birlik üyesi belediye başkanları ile katılımcı ülkelerin belediye başkanları 5 Eylül'de önemli mesajlar verecek.

LTB Başkanı Mehmet Harmancı’nın "Akıllı İdari Kentler" konulu sunum gerçekleştireceği Genel Kurul’a Sejong Belediye Başkanı Choon-hee Lee, İslamabad Belediye Başkanı Anser Aziz Sheikh, Putrajaya Belediye Başkanı Haji Hasim Bin Haji, Saraybosna Belediye Başkanı Abdullah Skaka, Niamey Belediye Başkanı Mouctar Mamoudou, Mogadishu Belediye Başkanı Abdirahman O. Osman da katılacak.

Şehir yönetimine ilişkin kararların alınacağı ve bilgi birikimlerinin paylaşılacağı belediye başkanları seviyesindeki Yuvarlak Masa Toplantısı'nda, "Akıllı İdari Kentler", "Kentsel Dönüşüm” ve "İdari Kentler İçin En İyi Uygulamalar" başlıkları, hem oturum başlıklarını hem de gündem maddelerini oluşturacak.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Lefkoşa'da 2 iş kazası, 2 yaralı!
image Lefkoşa'nın Haspolat ve Hamitköy bölgelerinde iş kazaları meydana geldi.
LTB, şarkı sözü yarışması düzenliyor
image Lefkoşa Türk Belediyesi, şarkı sözü yarışma düzenliyor
LTB'den Çocuk Hakları Farkındalık Eğitimi
image LTB ve Evrensel Çocuk Hakları Derneği işbirliğinde Çocuk Hakları Farkındalık Eğitimi gerçekleştirilecek.