Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> LEFKOŞA 7 Ekim 2018, Pazar 08:57
banner

Lefkoşa'da tertemiz bir çevre için LTB'den yeni uygulama

Lefkoşa'da tertemiz bir çevre için LTB'den yeni uygulamaLefkoşa Türk Belediyesi (LTB) yaşamaktan keyif aldığımız, temiz bir Lefkoşa için belirlenen toplama gününde çıkarılması koşuluyla evsel atık dışında kalan tüm atıkları belirlenen program çerçevesinde ve ücretsiz olarak toplamaya başlıyor.
Paylaş  
2
2
2
0

Evsel atıklar dışında kalan atıklar bölge bölge belirlenen günlerde toplanacak

LTB'den verilen bilgiye göre, LTB Temizlik Şubesi ekipleri 1 Kasım tarihinde başlayacak yeni uygulama ile evsel atıklar dışında kalan yıkıntılardan veya tadilatlardan çıkan moloz (kaba inşaat atıkları hariç), bahçe temizliği ve budaması ile arazi temizliklerinden çıkan atıklar, eski ev eşyaları ve beyaz eşyaları da bölge bölge belirlenmiş olan günlerde rutin şekilde toplayacak.

Bölgeler Muhtarlık Sınırlarına Göre Belirlendi

Yeni uygulama kapsamında muhtarlık sınırlarına göre belirlenen bölgelerde Pazartesi günleri Marmara, Taşkınköy, Göçmenköy, Salı günleri Ortaköy, Aydemet, Kumsal, Köşklüçiftlik, Çarşamba günleri Suriçi, Çağlayan, Kızılay, Yenişehir, Perşembe günleri Küçük Kaymaklı ve Cuma günleri Hamitköy ve Haspolat bölgelerinde toplama işlemi yapılacak.

Atıklar toplama gününden 1 gün önce evlerin/işyerlerinin önüne çıkarılacak

Programlanmış rutin toplama işlemi sayesinde hem halk sağlığını korumayı hem çevreyi tehdit eden kirliliği artık tarihe gömmeyi hem de görsel olarak çok kötü görüntülere sebep olan olumsuz durumu ortadan kaldırılacak. LTB, bu uygulamanın sağlıklı bir şekilde hayata geçirilebilmesi için tüm Lefkoşalılardan evsel atık dışında kalan atıklarını toplama gününden bir gün önce evlerinin/işyerlerinin önüne düzenli şekilde çıkarmaları için çağrıda bulundu.

Atıkları gününde çıkarmayıp kirlilik yaratanlar için 106.madde uygulanacak

1 Kasım 2018 tarihinde başlayacak uygulama çerçevesinde rutin toplama günü dışında ev/işyeri önüne konan atıklar nedeniyle yaratılan kirlilik yine Belediye ekipleri tarafından kaldırılacak ve Belediyeler Yasası’nın 106. maddesi (Yasal olarak zorunlu olanlar dışında Belde’de oturanlara yapılan her türlü hizmetlerin karşılığı belediyelerce ilgililerden ücret olarak alınır. Alınacak bu tür ücretler maliyet bedellerinden düşük olamaz)gereğince ücretlendirilip fatura edilecek. Yeni uygulama ile ilgili her türlü bilgi ve soru için LTB’nin 22 85 221(dahili 1313 ve 1315) numaralı telefonu aranabilecek.


banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Başkan Harmancı, Kudüs'ten gelen heyete Lefkoşa'yı anlattı
image Lefkoşa Türk Belediyesi( LTB) Mehmet Harmancı bugün Dr. Dahlia Scheindlin Başkanlığındaki İsrail’in Kudüs şehrinden gelen heyeti kabul etti.
LTB, açlık ve gıda güvenliği konularında hassas duruşunu sürdüreceğini açıkla...
image Lefkoşa Türk Belediyesi Halk Sağlığı Şubesi, “Dünya Gıda Günü nedeni ile bir bildiri yayınlayarak dünyadaki açlığa dikkat çekti ve LTB’nin açlıkla mücadele ve gıda güvenliğine yönelik çalışmaları hakkında bilgi verdi.
Harmancı: "Kapıların açılması konusunda LTB insiyatif almaya devam edecek"
image Lefkoşa Türk Belediyesi Başkanı Mehmet Harmancı, Mağusa ve Baf kapılarının açılması konusunda LTB’nin uzun süreden beridir gerçekleştirdiği çalışmalar hakkında bilgilendirmede bulundu.